Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болни валнисти папагали

Модератор: nikigeen

Болни валнисти папагали

Мнениеот safie_98 » Пет Апр 20, 2012 2:57 pm

Здравейте,от няколко дни папагалчетата ми са болни.От начало когато ги пусках да летят падаха или се блъскаха в стените. После започнаха да повръщат , гласът им изобщо не се чуваше и спяха на дъното на клетката.Купих им лекарства. Сега вече едното ми се струва по добре,от време на време пее,но другото не може много добре да пази равновесие и понякога пада от кацалката.Ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакъв съвет.
safie_98
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 1:51 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот shikata » Пет Апр 20, 2012 3:48 pm

Лекарствата ти ли им ги изписа или ги преглежда ветеринар?Така на сляпо едва ли някой ще ти даде друг съвет освен да ги види ветеринар който разбира от птици.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот safie_98 » Пет Апр 20, 2012 8:53 pm

Не ги е преглеждал ветеринар, обясних какво им е и ми даде витамини и антибиотик.
safie_98
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 1:51 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот nightingale » Пет Апр 20, 2012 9:33 pm

Kaкви антибиотиици изписват ''конярите'' в такива случаи :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот петър » Пет Апр 20, 2012 9:38 pm

Това което описваш са признаци на отравяне.Прегледай внимателно с какво са в контакт птиците,когато са навън.Аз лично съм много против пускането на папагалчетата в стаята,но какво да се прави никой не разбира колко им вредите така.Лечение по-лека храна,спокойствие за птиците и каквото им е писано ще стане,важни са изводите.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот safie_98 » Пет Апр 20, 2012 10:46 pm

Като ги пусна да летят в стаята обичат да чоплят варта от стените. И преди няколко дена ги изкарах за малко навън.Може и да са настинали :( .С каква по-лека храна да ги храня, с плодове ли,защото им давам само храна за вълнисти папагали. Прочетох че трябва да им се дава сварен ориз,сварих им ,ама не ядоха.
safie_98
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 1:51 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот петър » Съб Апр 21, 2012 9:36 am

Под по-лека храна имам впредвид да не даваш яйце и семена съдържащи мазнини за да не натоварваш черния дроб в този момент.От варта по стените не може да им стане нищо.Някои от стайните растения обаче са опасни.Съществува вариант да се натровят и от смеската с която ги храниш особено ако е по-стара и плесенясала.Купи си само просо от някой зоомагазин измий го под течаща вода и го подсуши и тогава им го дай.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот safie_98 » Нед Апр 22, 2012 3:44 pm

Единият папагал вече ми се струва здрав, но другият постоянно си чисти перата и се ежи. Дали да ги изкъпя :?:
safie_98
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 1:51 pm

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот SULZICA » Пет Юли 13, 2012 1:03 pm

safie_98 написа:Единият папагал вече ми се струва здрав, но другият постоянно си чисти перата и се ежи. Дали да ги изкъпя :?:

изкъпете ги, папагалите много обичат да се къпят но не ги дръжте на течение
SULZICA
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:27 am

Re: Болни валнисти папагали

Мнениеот SULZICA » Пет Юли 13, 2012 1:04 pm

safie_98 написа:Единият папагал вече ми се струва здрав, но другият постоянно си чисти перата и се ежи. Дали да ги изкъпя :?:

изкъпете ги, папагалите много обичат да се къпят но не ги дръжте на течение
SULZICA
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:27 am


Назад към Папагали и екзотични

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта