Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


вълнисти папагалчета

Модератор: nikigeen

вълнисти папагалчета

Мнениеот slavovrs » Чет Окт 09, 2014 7:31 pm

Здравейте всички,
Отглеждам два вълнисти папагала.
Спомних си, че преди години баба ми кълцаше щир - Amaranthus (втората част името варира поради многобройните видове из цял свят) на пиленца и пуйчета и ми казваше, че от него много растат и са здрави.
Сега, след почти 40 години реших да опитам. (Преди това изядох две големи листа за да се уверя, че детските ми спомени не ме подвеждат.) Резултатът е чудесен - ядат го с голям апетит - листата, класовете, всичко. Стъблата ги затрудняват, но и тях гризат с охота. Може смело да ги разнообразите. Щирът се намира дори в София, където живея. Хубав ден на всички!
slavovrs
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 6:56 pm

Re: вълнисти папагалчета

Мнениеот astra1951 » Пон Окт 05, 2015 10:36 pm

Здравейте, аз съм нова тук и имам някои въпромси за вълнистите папагалчета, защото си имам ново другарче сладурче Рамбо вече втора
седмица. Изчетох де що има за тези птичета и гледам да изпълнявам всички съвети, но и доста противоречия срещам - трябва ли да се
пуска извън клетката - и да, и не. за Рмбо е още рано, но трябва да знам - имам саксии с екзотични цветя Хои, и може би ще се въздържам
да го пускам, а и той още е много е страхлив. яде си зрънцата, пие вода, но не поглежда нито моркова, нито чушката, все още се адаптира, .
особено след като го хванах да го преместя в друга по-голяма клетка и още ми е сърдит. освен това открих едва видима разлика в еднаквостта
на крилцата, въпреки че си хвърка и се движи нормално. :shock: въпроси много и сега много се радвам, че има към кого да се обръщам :D
Изображение
Аватар
astra1951
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:03 pm


Назад към Папагали и екзотични

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron