Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Нови породи

Модератор: sandan

Мнениеот Dr. Velev » Пет Окт 23, 2009 2:08 am

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

бъра бъра бърбора си да не заспя

Мнениеот SIM » Сря Окт 28, 2009 7:05 am

петър написа:Ние стандартните породи не гледаме каквито трябва да са,а нови ще създаваме,но така е новите породи тръгнаха да ги създават така наречените от теб клубари,а не канарджий и какво стана с тези мъже с панталони-при първите противоречия се оттеглиха и от клубовете и от хобито-мъжка постъпка нали.


ааа не така друже ако има противоречия и нещата не са наред и някои са се махнали то не е заради някакви дребни проблемчета и това всеки който гледа го вижда . моето хоби и на други напуснали е било канарчетата а не да търпя простотийките на тоя или оня . колкото до примерно моето мъжество или примерно на Стефчо ми мога само да ти се изсмея . аз и сега съм си непоправим хобист само че достатъчно независим да не ми зависят нещата от гошо пешо или киро ... айде да спирам по добре че ми се връщат лоши спомени ... а момчетата с панталоните са ... помните писмото от Бургас ми то тачно заради такива дето живеят в друго измерение заради тах губите истинските хобисти .
SIM
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 9:40 am

Мнениеот петър » Сря Окт 28, 2009 6:39 pm

честно да си кажа,аз малко не се включвам в организационния живот и не знам за писмото от Бургас например.Мен и в моето дружество не искаха да ме приемат първите 1-2год,но после сами ме поканиха и лека полека в него останаха само канарджии,а другите които искаха обществена реализация се записаха при филателистите или в политическите партии.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

запитвене

Мнениеот Христо Чакмаков » Сря Окт 28, 2009 11:03 pm

Колеги,отправям запитване към всички за какво писмо от Бургас става дума и най-вече не е тук мастото да се доказва кои е по-голям клубист,или хобист.За мен мястото е на изложби и такъв род мероприятия,а ако хобито е най-важно за 1 човек той би могъл да се пребори с който и да е,и би правил/приемливи/компромиси в името на хобито и целостта на клуба/по аз мисля така не ангажирам никого с това мое мнение/.

Отностно писмото ,ако някой знае за неговото съдържание и съществуване нека запознае и останалите.БЛАГОДАРЯ
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: запитвене

Мнениеот SIM » Пет Окт 30, 2009 10:55 am

Христо Чакмаков написа:Колеги,отправям запитване към всички за какво писмо от Бургас става дума и най-вече не е тук мастото да се доказва кои е по-голям клубист,или хобист.За мен мястото е на изложби и такъв род мероприятия,а ако хобито е най-важно за 1 човек той би могъл да се пребори с който и да е,и би правил/приемливи/компромиси в името на хобито и целостта на клуба/по аз мисля така не ангажирам никого с това мое мнение/.

Отностно писмото ,ако някой знае за неговото съдържание и съществуване нека запознае и останалите.БЛАГОДАРЯ


даа г-н Чомаков абсолютно сте прав истинската истина се ражда когато нещата са право куме в очи а не по форумите . колкото до писмото от Бургас то това е заровена томахавка отдавна и няма смисъл да се рови в лошото минало . аз вече не гледам канарчета но това не пречи да пожелая най искрено на всички истински хобисти много истински успехи и най вече да намерят нужната среда в която да споделят успехите си . има много новаторски предложения свързани с канарджийството все пак това е изключително нежно и красиво хоби и това не трябва да се забравя . добре е всичко да се обсъжда в дълбочина и тогава да се дава оценка кое е добре и кое не - това във връзка с това което почна Бобо в началото на темата птиците на д-р Панов оная година бяха много интересни и изключително качествени като форма и оперение . ясно е че с лош материал нищо не става ... хайде със здраве на всички :cool:
SIM
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 9:40 am

Мнениеот Toto » Пет Окт 30, 2009 10:44 pm

Панталон - анцуг / панталони - анцузи/ ...... и предимно анцузи :(
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот петър » Пет Окт 30, 2009 11:40 pm

и аз си спомням тези красиви шарени птици,същата година или следващата имаше и конкурс за най-добра бакърена птица-добре е да подхванем тази традиция и всяка година да обявяваме предварително,че ще се дава специална награда за най-добра птица-нопр.година на феото,година на опала или нещо подобно.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот sandan » Съб Окт 31, 2009 12:15 am

петър написа:и аз си спомням тези красиви шарени птици,същата година или следващата имаше и конкурс за най-добра бакърена птица-добре е да подхванем тази традиция и всяка година да обявяваме предварително,че ще се дава специална награда за най-добра птица-нопр.година на феото,година на опала или нещо подобно.


На последните национални изложби съдията дава награда за най-добра липохромна и меланинова птица .Идеята на мен ми харесва :drinks:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот manev912 » Съб Авг 07, 2010 12:51 pm

Здравейте,аз съм любител на канарите,но до сега не съм гледал,отглеждал съм гълъби.Сега реших да се занимавам и с отглеждането и развъждането на канари.Щях да попитам за съвет тук във форума,за това какви канари е най-добре да отглеждам,за храненето,за размножаването,но виждам,че тук само се спори за глупости.Един форум не е ли за друго създаден.Според мен ще е по-добре да си обменяте опит и да насърчавате и насочвате новаци като мен.Така ще имате по-голям успех в своите начинания,а и канарите Ви ще се продават на по-високи цени,като има такива като мен и като ги посрещнете добре.Но Вие помежду си не се уважавате,какво остава да уважавате новаците.
Лек ден Ви желая и ще се замисля дали да членувам в такъв форум :|
manev912
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 10:06 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот sandan » Съб Авг 07, 2010 1:07 pm

manev912 написа:Здравейте,аз съм любител на канарите,но до сега не съм гледал,отглеждал съм гълъби.Сега реших да се занимавам и с отглеждането и развъждането на канари.Щях да попитам за съвет тук във форума,за това какви канари е най-добре да отглеждам,за храненето,за размножаването,но виждам,че тук само се спори за глупости.Един форум не е ли за друго създаден.Според мен ще е по-добре да си обменяте опит и да насърчавате и насочвате новаци като мен.Така ще имате по-голям успех в своите начинания,а и канарите Ви ще се продават на по-високи цени,като има такива като мен и като ги посрещнете добре.Но Вие помежду си не се уважавате,какво остава да уважавате новаците.
Лек ден Ви желая и ще се замисля дали да членувам в такъв форум :|


Вече си пуснал такова запитване в раздела " развъждане" и някой ще ти отговори .Не е нужно да дублираш темите и да се сърдиш, просто хората са на почивки и не се заседяват пред компютрите си .
Форума е пълен със статии и теми за отглеждането и развъждането на канари ,които е добре да прочетеш и след това ако имаш конкретни въпроси да питаш, иначе няма как да стане в няколко реда да се обясни. Ако аз искам да гледам гълъби и те попитам как да го направя мисля че също неможеш да ми отговориш с пет щест реда.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот manev912 » Съб Авг 07, 2010 5:28 pm

Благодаря за съвета,колкото до сърденето грешиш,няма за какво и на кого да се сърдя.И да,ще прочета всичко във форумите и дано ми стане ясно!Всичко добро на теб.
manev912
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 10:06 pm
Местоположение: Кърджали

Нови породи

Мнениеот trush » Съб Авг 07, 2010 7:17 pm

manev 912, ако си решил да отглеждаш и да се развъждаш канарчета, първо, трябва да си зададеш въпроса: Как възприемам по-добре този свят-чрез слуха или чрез зрението си? Въпросът ми , може би, е много странен, но той е неизбежен в колебанието при избора на вида канарче. Специално за мен, една птица е прекрасна със съвършената си песен, а не с цвета , фигурата и стойката си. Много колеги обаче не обръщат внимание на песента на канарчето, тъй като не това им е целта, а цветът, фигурата или стойката им. При избор на порода или вид канарче, това е първият въпрос, на който категорично трябва да си отговориш!
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

ПредишнаСледваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron