Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


загадка нова

Модератор: sandan

загадка нова

Мнениеот bodil » Сря Апр 14, 2010 11:52 pm

съществува ли рецисивно бял канар аворио
bodil
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:19 pm
Местоположение: sofia

Мнениеот петър » Чет Апр 15, 2010 10:34 pm

и белият цвят и фактора аворио са структурни цветове-т.е. структурата на перата не позволява влизането на пигмент при белия цвят-това е липса на цвят,а при авориото имаме характерна структура на перото и именно затова жълтия или червения липохром дават характерния изглед на слонова кост.при рецесивно белите нямаме пигмент-съответно такава птица не съществува сред липихромните птици.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: загатка нова

Мнениеот sandan » Нед Апр 18, 2010 12:03 am

bodil написа:съществува ли рецисивно бял канар аворио


Да :cool:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Нед Апр 18, 2010 10:01 pm

Чакам още обосновани мнения . Да-то е верния отговор . Но как ще я познаем .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот akademika » Пон Апр 19, 2010 8:52 am

Dr. Velev написа:Чакам още обосновани мнения . Да-то е верния отговор . Но как ще я познаем .
:?: Mатеметика :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот todpetrov » Пон Апр 26, 2010 5:17 pm


Трябва да се направят подобни клипове но по добри аз мога да помагам стига да има желание е мога само да направя клипчето и да го кача ако някой ми прати подходящи материали поне при цветните да стане нещо то при певците е ясно ще стойм в неведение :cry: успех на всички , които се занимават на високо ниво с цветни канари .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот sandan » Пон Апр 26, 2010 6:18 pm

За цветни канари както и за певчески е пълно в интернет с информация ,на който му се чете да не се оплаква от липса на информация .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот петър » Сря Апр 28, 2010 6:26 pm

какво стана със загадката-никой от вас не си обоснова отговора.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

загатка нова

Мнениеот bodil » Чет Апр 29, 2010 11:04 pm

Тъй като много малко колеги се включиха ще отговоря на загатката. Много съм се " заигравал " с белите канари и предимно с рецисивните. След много експерименти съм установил , че за белите канари старата терминология е вярна , а именно доминантно белите - английско бяло и рецисивно белите - немско бяло. Т.е. двата вида бели канари играят в един " отбор " с жълти , червени и оранжави / последстие отхвърлени /. Последното многократно съм проверил . След като чифтосах мъжко жълто аворио с женско немско бяло /рец.бяло / получих и женска - немско бяло която наново проверих пускайки я с мъжко жълто аворио и получих мъжки птици жълто аворио . Това доказва , че РЕЦ. БЯЛАТА ЖЕНСКА Е АВОРИО . Но ние не можем визуално да установим разреждането на БЕЛИЯ цвят , а той съществува / от проверката /. същото се отнася и за " мозайките " те също ще изглеждат БЕЛИ . Всичко това е " математика " както написа Akademika , а "ТЯ " не бърка. Всичко може да се получи и провери , ако знаеш как.
bodil
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:19 pm
Местоположение: sofia

Мнениеот петър » Пет Апр 30, 2010 7:30 am

всичко това доказва,че женската птица е носител на фактора аворио,а не аворио.Такива носители биха били и всички жълти или червени птици получени от същата майка.,бял цвят по принцип не съществува-това е липсата на цвят и следователно няма какво да разредим.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот doctora » Пет Апр 30, 2010 1:32 pm

Ей, хора оправете си генетиката и математиката. Нещо бъркате и двамата...След като чифтосах мъжко жълто аворио с женско немско бяло /рец.бяло / получих и женска - немско бяло която наново проверих пускайки я с мъжко жълто аворио и получих мъжки птици жълто аворио .Първото мъжко авори е носител на рецесивно бял....всичко това доказва,че женската птица е носител на фактора аворио,а не авориоЖенска носител на аворио...май-май
При унаследяване на признаците имаме свободен признак, признак свързан с пола и освен това признак ограничен от пола и който предимно се среща при единия пол. Рядко явление е алел за признак на полова хромозома да е двоен. :cool:
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот петър » Пет Апр 30, 2010 3:13 pm

може да изместим дискусията и в друга посока-например как се унаследява фактора рецесивно бял и изобщо какви признаци фенотипно проявяват носителите напр. на сатине,опал,ахат и тн.,но ще си конкретизирам мисълта.Наясно съм,че фактора аворио е рецесивен и свързан с пола,наясно съм,че той повлиява липохромните пигменти-това са жълт и червен.Женска птица може да бъде или аворио или неаворио,но не и носител,но в случая имам предвид точно,че рецесивно бялата женска е носител на аворио тъй като този макар и единичен алел в половата хромозома не се изявява по никакъв начин-просто бялото няма как да бъде разредено.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта