Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Нужен ми е съвет !

Модератор: sandan

Нужен ми е съвет !

Мнениеот borislav » Съб Юни 26, 2010 4:15 pm

От доста време посещавам сайта,и разглеждам форумите,разбрах доста полезни съвети и видях че има хора които се заминават с развъждането на карани и знаят доста работи за тях.Ето и моят проблем реших да си взема женска канарка защото имам 2 мъжкара баща и син.Мъжкият ми e редовен преди 2 години изкарах доста пилета и накрая ми умря женската.
И така взех си нова женска наскоро пуснах ги заедно нещата се развиват много добре помежду им,след като мъжкият я скочи започна правенето на гнездо сабира в люпилката,вади пак слага в продължение на няколко дни и накрая всичкият материал го правят на топка и невлизат повече в нея а в хранилките ,искарах всичко което бяга напъхали вътре и отново започнаха да правят и пак по същия начин го прават на топка и невлизат .Този път реших да им сложя подложка в понеже несложих като мислех че сами ще се оправят и оттогава само се засилва към гнездото женската и се страхува да влезе в него,също така намерих едно яице на пода.Какво мога да направя по въпроса бихте ли ми казали ? Ще сам ви много благодарен !
borislav
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 4:09 pm

Мнениеот nightingale » Съб Юни 26, 2010 5:39 pm

Запази яйцето. Сложи съвсем нормална гнездилка за канарчета. Постели я с пърченца плат, сухи треви,листа и прочие и остави птиците да се оправят сами по нататък. Не прекалявай с количеството постеля. Ако утре яйцето е пак на пода, го прибери и него. След като снесе всички (независимо къде) ги сложи в гнездилката. Това е . Ако женската не легне, махни всичко и им дай 10-тина дена почивка. После пак. Времето е доста напреднало така че имаш право само на два опита или едно успешно люпило.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Нужен ми е съвет !

Мнениеот akademika » Нед Юни 27, 2010 10:25 pm

borislav написа:От доста време посещавам сайта,и разглеждам форумите,разбрах доста полезни съвети и видях че има хора които се заминават с развъждането на карани и знаят доста работи за тях.Ето и моят проблем реших да си взема женска канарка защото имам 2 мъжкара баща и син.Мъжкият ми e редовен преди 2 години изкарах доста пилета и накрая ми умря женската.
И така взех си нова женска наскоро пуснах ги заедно нещата се развиват много добре помежду им,след като мъжкият я скочи започна правенето на гнездо сабира в люпилката,вади пак слага в продължение на няколко дни и накрая всичкият материал го правят на топка и невлизат повече в нея а в хранилките ,искарах всичко което бяга напъхали вътре и отново започнаха да правят и пак по същия начин го прават на топка и невлизат .Този път реших да им сложя подложка в понеже несложих като мислех че сами ще се оправят и оттогава само се засилва към гнездото женската и се страхува да влезе в него,също така намерих едно яице на пода.Какво мога да направя по въпроса бихте ли ми казали ? Ще сам ви много благодарен !
Не купувай птици в края на развъдния сезон .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Нужен ми е съвет !

Мнениеот paboev » Нед Юни 27, 2010 11:23 pm

akademika написа:
borislav написа:От доста време посещавам сайта,и разглеждам форумите,разбрах доста полезни съвети и видях че има хора които се заминават с развъждането на карани и знаят доста работи за тях.Ето и моят проблем реших да си взема женска канарка защото имам 2 мъжкара баща и син.Мъжкият ми e редовен преди 2 години изкарах доста пилета и накрая ми умря женската.
И така взех си нова женска наскоро пуснах ги заедно нещата се развиват много добре помежду им,след като мъжкият я скочи започна правенето на гнездо сабира в люпилката,вади пак слага в продължение на няколко дни и накрая всичкият материал го правят на топка и невлизат повече в нея а в хранилките ,искарах всичко което бяга напъхали вътре и отново започнаха да правят и пак по същия начин го прават на топка и невлизат .Този път реших да им сложя подложка в понеже несложих като мислех че сами ще се оправят и оттогава само се засилва към гнездото женската и се страхува да влезе в него,също така намерих едно яице на пода.Какво мога да направя по въпроса бихте ли ми казали ? Ще сам ви много благодарен !
Не купувай птици в края на развъдния сезон .
В какъв смисал Лоренцо напиши по подробно :?:
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Мнениеот akademika » Пон Юни 28, 2010 10:11 am

няма какво да обяснявам всеки знае че 90% от канаровъдите пускат своите птици началото на март а и по рано така ако си купим птица през май ние се здобиваме с едно изстощено от мътене и хранене животно което няма да е годно за разплод плюс това много от птиците започват да линеят юни-юли ..........
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот ivelinsky » Пон Юни 28, 2010 1:41 pm

няма какво да обяснявам всеки знае че 90% от канаровъдите пускат своите птици началото на март а и по рано така ако си купим птица през май ние се здобиваме с едно изстощено от мътене и хранене животно което няма да е годно за разплод плюс това много от птиците започват да линеят юни-юли ..........
_________________
Правилно !
Просто си запази чифта за следващата година.. Моите започват да линеят и няма смисъл да мъчим вече канарите. Е ако искате да имате за догодина пак-чифтчета :D
канаровъд
ivelinsky
потребител
потребител
 
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 12:11 am
Местоположение: JAMBOL


Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron