Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


канар за профисионалисти

Модератор: sandan

канар за профисионалисти

Мнениеот doctora » Нед Юли 04, 2010 11:57 pm

Изображение


птицата е на 32 дни и според мен е с голям потенциал
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот rookie_gyn » Пон Юли 05, 2010 9:41 am

А твоя ли е птицата doctore?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот doctora » Съб Юли 10, 2010 9:00 pm

Какво става колеги? Няма ли някой да коментира птицата?
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот rookie_gyn » Пон Юли 12, 2010 11:05 am

На снимката имаме млада птица ахат топаз червена мозайка. Ясно е видим светлия център на маховите пера и концентрацията на щрихов меланин около него. Виждат се добре и очите цвят марон /като малки са били много светло червени но сега потъмняват/. Щрихата е много добра и ясно изразена. Започва от човката и продължава по целия гръб. Липсва кафяв рисуначен меланин. Щрихата на гърба е по-тясна за от тази на обикновента ахат мозайка, което я прави още по-красива. Под този ъгъл не се вижда дали ясно е изразен ахатовия мустак. Относно за стойката на птичката - криле, опашка и т.н., форма на глава и размера на самата птичка ще ни трябва друга снимка. Ще чакаме снимка след смяна на оперението. А какъв й е пола?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот петър » Вто Юли 13, 2010 12:21 pm

Бях си обещал да не коментирам,но за да стане по-интересно няма да се въздържа.
Птицата според мен е жълт топаз от мъжки пол съдейки по маската.Дали обаче няма да е мозайка от женска линия ще се види след линеенето,но предполагам,че ще разшири маската.Ръстът е доста едър за топаз,при тях това върви обаче с по-лоша щриха,но от тази снимка това не може да се каже за темето и фланговете.Щрихата всъщност е интересното нещо за коментар-нетипична е по цвят и ширина за мозайка и това според мен не е от това,че птицата е млада , а поради специфична кръстоска с друг полускъпоценен камък назад във селекцията.Дали два полускъпоценни дават един скъпоценен компетентните съдии на някоя изложба ще се произнесат.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Dr. Velev » Вто Юли 13, 2010 10:42 pm

Чакам още коментари за да се намеся и аз. така ще е по интересно :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Svetla1971 » Сря Юли 14, 2010 9:24 pm

[img]<script></script><noscript>[img]http://a.imageshack.us/img85/2914/92741562.jpg[/img]</noscript>[/img]
Снимката е направена на светкавица, което променя визуализацията. Птицата наистина е ахат топаз червена мозайка от мъжки пол, моя собственост. Номер на пръстена 009-1-9-2010. Това е бъдещето: силен контраст- на максимално светъл фон (без феомеланин), тъмна щриха(шоколадаво кафяв еумеланин)
1. Много добър еумеланин в областта на бузите, което е показател за добре изразен ахатов мустак( много трудно се постига).
2. Щриха, типична за ахат топаза и различна от класическия ахат
3 и 3' Много добър по качество и разположение еумеланин на главата и шията
4 и 4' Бял край на втория ред пера, от което се определя количеството на "S" фактора
5. Светъл стержен, характерен за топаза
Svetla1971
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 12:40 pm
Местоположение: St. Zagora

Мнениеот петър » Чет Юли 15, 2010 12:07 pm

Аз го казах по друг начин,но сега ще го задам като въпрос-тази птица има ли кръв от оникс?Възникват и още въпроси-щрихата на триъгълника на гърба черна,чернокафява или сива е и има ли типичния за топаза рисунък в центъра на перото.S-фактора за меланизация ли говори или нещо друго имате впредвид.
Иначе поздравления,не се познаваме,но съм чувал много добри неща за птиците ти.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Svetla1971 » Чет Юли 15, 2010 10:23 pm

При мен всичко е чисто и носители. Всяка нова птица се тества и при проблем-аут. Топаз, ахат носител на топаз, фео и носители, черни мозайки и носители на "S" фактора. Други примеси нямам. Всичко е линейно.....
Svetla1971
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 12:40 pm
Местоположение: St. Zagora

Мнениеот rookie_gyn » Пон Юли 19, 2010 9:46 am

Според мен неможе да говорим, че птицата има кръв от "оникс", поради простата причина, че топаза се наследява винаги рецесивно спрямо всички останали меланини /с изключение на еумото там е доминатно, както и интермедиарно с феото/. Ако имаше оникс нямаше да се да се прояви топаза. За мен тя си е чист ахат топаз.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот петър » Пон Юли 19, 2010 12:09 pm

Фактът,че птицата е на един стопанин ,а я представя друг човек за коментари ме възпира да продължа коментарите,иначи имам доста забележки относно птицата.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот sandan » Пон Юли 19, 2010 1:09 pm

При толкова лоша фотография се чудя как се наемате да давате оценка на птицата!
Аз освен че е мъжки топаз и е много богата на меланин, с добра фигура, друго не се наемам да кажа по тази снимка .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron