Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Модератор: sandan

ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Нед Мар 06, 2011 10:16 pm

Пффф.Такова голямо желание имам да се науча да отглеждам и размножавам канарчета но нещо не ми се получава.Проблем след проблем.Имам 5 двойки.От 4 имам вече малки,но нещо ми се струва че не се получават нещата.4-тата двоика и се люпят в момента.Не знам какъв е проблема,но от 3-те двойки ми се излюпиха 13 малки канарчета,от който в момента са само 9. :cry: Но ми се струва че и някой от тях няма да ги бива.Струва ми се че само едната двойка си храни малките долу-горе добре,другите за нищо не стават.Какво ли не опитвам,дохранвам със спринцовка,гоня женските от време на време,уж като се върнат да ги хранят,но уви пак не,давам им по често мека храна и пак не.Не знам какво да правя вече :( За капак на всичко и единият ми мъжки нещо се разболя.Какво да правя,моля помогнете ми с някои друг съвет.Какво да опитам :think: Канарите са ми обикновенни цветни канарчета с който исках да натрупам малко опит преди да си взема по хубави птици.Ще съм благодарен на всеки за съвет.Няма да се отказвам,падам си малко инат :cool:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот sandan » Пон Мар 07, 2011 11:11 am

Спред мен както в друга тема ти бях писал много притесняваш птиците и от там идва проблема с отказа да хранят малките. Слагай мека храна два пъти дневно и не вдигай женските за да ги подсещаш да хранят.Преди да изгаснат лампите вечер погледни кои малки не са хранени и дохрани.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Dr. Velev » Пон Мар 07, 2011 2:00 pm

Много често проблема не е в това ,че канарите не хранят , а че малките не са в ред , ако те не вдигат глава и най -добрата майка не може да им помогне .Причините са много и дори най опитнити канаровъди ги имат. Направи една профилакти ка на всички канари , като начало с SB3E . Дохранвай само вечер , както ти каза Емо . Нахраненото канарче не вдига глава и вреди на инстикта за хранене при родителите . Каква мека храна даваш виж това което правя в "Хранене " В паниката си не променяй рязко меката храна . Търпение и успехи :wink:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Съб Мар 12, 2011 1:08 am

Много ви благодаря за отговорите :drinks: ,но сега имам друг проблем. :cry: Бях чел за него някъде във форума но сега не мога да го намеря,става въпрос за това че едната ми женска канарка не може да снесе и това ме притеснява,защото яйцето е ма дупето й!!!Какво да направя :think:
http://img508.imageshack.us/i/11032011455.jpg/
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Съб Мар 12, 2011 10:36 am

Ох.Успоких се.Снесла е.Благодаря все пак :drinks:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Нед Мар 20, 2011 12:03 am

Имам нов проблем и ще ми трябва помощ!!!Докъто отделя малките женската е успяла да оскубе перцата от крилцата на едното малко :( ,какво да правя?Сега едното му крилце в края е посиняло и се е подуло леко,мога ли да му помогна с нещо,или да не го пипам?Благодаря предварително на този който се опита да ми помогне!!!
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Нед Мар 20, 2011 11:15 pm

Явно нямате желание да помагате днес :(
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот GeorgiosR » Пон Мар 21, 2011 11:23 pm

не се претеснавай колега всичко ще протече добре,следващ път да сложиш матерял за гнездо от 16-17 ден след излюпване на яйцата.
Не вярвай във всичко .
Аватар
GeorgiosR
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 12:49 pm
Местоположение: АТИНА

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Вто Мар 22, 2011 12:28 am

Благодаря за отговора.Бях сложил материал ама тя малко особена таз женска,само на подложка :drinks:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот nik741074 » Пон Мар 28, 2011 4:54 pm

D&A написа:Много ви благодаря за отговорите :drinks: ,но сега имам друг проблем. :cry: Бях чел за него някъде във форума но сега не мога да го намеря,става въпрос за това че едната ми женска канарка не може да снесе и това ме притеснява,защото яйцето е ма дупето й!!!Какво да направя :think:
http://img508.imageshack.us/i/11032011455.jpg/

Ако ти се случи пак- отдели я на по-топло и я намажи по коремчето с зехтин
и я остави да си почине ! :wink:
Аватар
nik741074
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 7:11 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот D&A » Пон Мар 28, 2011 5:11 pm

Благодаря за отговора. :cool:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: ПРОБЛЕМИ-ПРОБЛЕМИ

Мнениеот perta » Вто Мар 29, 2011 11:00 pm

D&A написа:Имам нов проблем и ще ми трябва помощ!!!Докъто отделя малките женската е успяла да оскубе перцата от крилцата на едното малко :( ,какво да правя?Сега едното му крилце в края е посиняло и се е подуло леко,мога ли да му помогна с нещо,или да не го пипам?Благодаря предварително на този който се опита да ми помогне!!!


Оказва се, че и за проблема със скубането на перата има измислено решение, не съм го пробвала, но можеш да погледнеш ако пак ти се наложи! :cool:
http://www.zoomagazin.eu/products/vsits ... 0-ml-14308
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта