Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ЧЕРВЕНИ ЛИПОХРОМНИ КАНАРИ

Модератор: sandan

ЧЕРВЕНИ ЛИПОХРОМНИ КАНАРИ

Мнениеот иван росинов » Нед Дек 28, 2008 9:34 pm

Здравейте!Знаете ли е mail на канаровъди от Пловдив?Тъзся да закупя 2 червени липохромни но за този регион това се оказа трудно!Или ако знаете дата на изложба на канари в Пловдив ако може да напишете,че това май ще се окаже май идинствения начен да се сдобия с тези птици.
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

иван росинов

Мнениеот kvazer2 » Сря Дек 31, 2008 1:54 pm

Червени липохромни канари се намират трудно поради това че всички канаровъди го обърнаха комерсиализъм и буквално унищожиха доста породи за сметка мозайките,сатинета и си вярват че са първите които ги гледат и размножават.Спомням си че бях шести клас когато негов приятел му донесе три мъжкара и шест женски от Австрия .Така че може и да не намериш такива птици,но за догодина има вкарани много качествени птици,аз лично си донесъх Италия две мъжки птици ими донесъха един чифт,пожелавам ти успех в търсенето.Ч.Н.Г
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот Dr. Velev » Сря Дек 31, 2008 5:42 pm

Изображение
Мои канари 2005г 2004
[ahref="http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1103/2002815629.JPG">photo_2</a>
Изображение
2003
Изображение
2002

Червени канари в България има от доста време , а италиански са внесени още 2000година
Щастлива Нова 2009 година. Пожелавам здраве и успехи на всички :D
Последна промяна Dr. Velev на Пон Яну 05, 2009 7:05 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот sandan » Сря Дек 31, 2008 8:28 pm

Според мен проблема е че малко хора като цяло се занимават сериозно със селекция и развъждане на канари в България.Дали търсиш червени канари или нещо друго трудността да си намериш е голяма.
Мозайките наистина са на мода не само при нас , но и в цял свят и е нормално ние да сме подвластни на модата нали сме модерна нация.
За сатинето не съм съгласен че е много разпространено , аз поне не познавам повече от трима човека които го гледат.
Относно птиците от чужбина , не е гаранция че като птиците от Италия са много качествени ,това е много грешна представа.Ходил съм доста пъти в чужбина и ви казвам че е пълно с боклуци за по 10 евро парчето .
Миналата година се подлъгах и си взех едни италиански червени птици за кръв които не бяха лоши ,децата им са най - грозните червени птици които съм имал :shock: .
За сравнение червени птици с които си работя вече 3 години вече дадоха отлични резултати.
Селекция се прави трудно , изисква време и системна работа ,а резултатите идват след няколко години.
Колеги , не чакайте януари месец за да си търсите птици ,още октомври , ноември си вземете птички от сериозни селекционери за да свикнат с условията на живот при вас и да се радвате на успешен развъден сезон.
Весели празници от мен.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Berkant Molla » Чет Яну 01, 2009 2:52 am

Много точно е обяснил Сандан




sandan написа:Според мен проблема е че малко хора като цяло се занимават сериозно със селекция и развъждане на канари в България.Дали търсиш червени канари или нещо друго трудността да си намериш е голяма.
Мозайките наистина са на мода не само при нас , но и в цял свят и е нормално ние да сме подвластни на модата нали сме модерна нация.
За сатинето не съм съгласен че е много разпространено , аз поне не познавам повече от трима човека които го гледат.
Относно птиците от чужбина , не е гаранция че като птиците от Италия са много качествени ,това е много грешна представа.Ходил съм доста пъти в чужбина и ви казвам че е пълно с боклуци за по 10 евро парчето .
Миналата година се подлъгах и си взех едни италиански червени птици за кръв които не бяха лоши ,децата им са най - грозните червени птици които съм имал :shock: .
За сравнение червени птици с които си работя вече 3 години вече дадоха отлични резултати.
Селекция се прави трудно , изисква време и системна работа ,а резултатите идват след няколко години.
Колеги , не чакайте януари месец за да си търсите птици ,още октомври , ноември си вземете птички от сериозни селекционери за да свикнат с условията на живот при вас и да се радвате на успешен развъден сезон.
Весели празници от мен.
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

ЧЕРВЕНИ ЛИПОХРОМНИ КАНАРИ

Мнениеот miv.1959 » Пет Яну 02, 2009 1:05 pm

Привет и отмен и Честита Нова година.
Червени канари имам и аз. Интензивни и шимел, но нямам за продажба. Оставил съм си само по 2-3 женски от вид в повече да си имам.
Поздрави на всички.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Re: ЧЕРВЕНИ ЛИПОХРОМНИ КАНАРИ

Мнениеот vater » Нед Яну 04, 2009 3:47 pm

иван росинов написа:Здравейте!Знаете ли е mail на канаровъди от Пловдив?Тъзся да закупя 2 червени липохромни но за този регион това се оказа трудно!Или ако знаете дата на изложба на канари в Пловдив ако може да напишете,че това май ще се окаже май идинствения начен да се сдобия с тези птици.

разбрах че вече си взел женска, а мъжки намери ли?
vater
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 3:45 pm
Местоположение: София

снесени не оплодени яйця

Мнениеот иван росинов » Сря Яну 28, 2009 11:18 pm

След голямо търсене и аз се сдобих в началото на януари с двойка страхотни червени липохромни канари!Всичко върви добре в отлично здраве са,кондиция и тн.т.Тази неделя забелязах че мъжкия храни женската през решетките,разделих клетките веднага, защота е рано, така че да не се виждат.Но ето че женската снесе днес и естествено яйцята няма да са заплодени.Икам да попитам, след като снесе всичките се яйца,колко време след това да я изчакам да се възстанови малко и да започна да я подготвям вече за следващите пълноценни яйца?Сега ако и махам яйцата,дали ще продължава да лежи или ще стане веднага щом усети че няма нищо под нея,за да я позасиля след това?
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Re: снесени не оплодени яйця

Мнениеот shikata » Сря Яну 28, 2009 11:28 pm

иван росинов написа:Сега ако и махам яйцата,дали ще продължава да лежи или ще стане веднага щом усети че няма нищо под нея,за да я позасиля след това?


Колега в какво лежи, в гнездилка или в някоя хранилка?
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

снесени не оплодени яйця

Мнениеот иван росинов » Сря Яну 28, 2009 11:35 pm

Лежи на земята.
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот sandan » Сря Яну 28, 2009 11:40 pm

Най- добре я остави да мъти ,така ще спечелиш малко време за да си подготвиш мъжкия.Ако и махнеш яйцата пак ще снесе след около седмица.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 03, 2010 10:44 pm

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта