Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Сериозен проблем

Модератор: sandan

Re: Сериозен проблем

Мнениеот akademika » Съб Май 26, 2012 2:44 pm

петър написа:Както ти казах за да се разболеят птиците ти имаш проблеми с условията на отглеждане.Казах ти да вдигнеш температурата,да намалиш влажността!Много пъти съжалявам,че съветите които давам във форума не стигат до този към който са адресирани,а други ме нападат в гръб без да дават решения.Ако не стане с глухарче моите волиери са пълни ела наесен и си избери птици.

Никой не ви е "нападал" истината е че на птици със стомашно чревни проблеми не се дава зеленина да не забравяме че док освен канарчета развъжда и едни от най- качествените кучета и гълаби в БГ за това небих се съмнявал в неговите изказвания :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Сериозен проблем

Мнениеот петър » Съб Май 26, 2012 4:17 pm

На никой не мога да отнема правото на мнение.Аз му написах толкова неща,които ако беше спазил птиците щяха да са вече здрави,но вие го объркахте без да му предлагате решения.Никъде не съм поставил диагноза и съм убеден,че без изследвания само по клинични признаци няма ветеринар,който да му я постави.Никъде не съм написал давай зелено,а конкретно написах глухарче и написах защо.А на теб ще обясня,че в листата на глухарчето се съдържа толкова инулин,че няма опасност птицата да преяде с него.По ценни тук са фибрите,които имат пребиотичен ефект.Не държа никой да ме чува и да ми изпълнява съветите,но ако от сто прочели темата един научи при какви условия се гледат птици за да намали смъртността от стомашночревни заболявания ще бъде добре.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Сериозен проблем

Мнениеот akademika » Съб Май 26, 2012 5:48 pm

Нема да спориме глухарчето зеленина ли е или не . При стомашно чревни проблеми се спира даването на зеленина :?: температурата и влагата немат нищо общо със стомашно чревните заболявания :?: проблема с издуването на корема е или бактерия или прекаляването със "зеленина", под зеленина разбирай освен любимото ти глухарче и покълняците ако проблема е хранителен със смяна на диетата ще се реши, но ако е бактерия е друго нещо най - важното е че ще помогнеш на колегата и ще му дадеш от твоите птици дано с тех да нема проблеми
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Сериозен проблем

Мнениеот D&A » Съб Май 26, 2012 10:24 pm

Dr. Velev написа:За да се лекува трябва да се постави Правилна диагноза. Относно методите на лечение също има различни мнения . Споренето в интернет е полезно когато е на ниво . Все повече пациенти имам които идват КЪСНО с поставена в интернет диагноза . Всеки решава сам за себе си . Как да помогнеш на някой който има 70 канара , а не знае как да повиши температурата . За какво години на ред писахме информационни бюлетини статии ,сериозни дискусии , а никой не си прави труда дори да ги прочете . Всеки иска отговор на готово и той да е "вълшебен ". А съветите които даваш не достигат до тези към които ги насочваш , защото последните ,нямат нужната база данни за да ги схванат . А тези които не предлагат решение го правят защото подхождат сериозно към проблематиката . Какъв съвет би ми дал , ако те попитам , дядо ми не вижда добре , какво да правя , от къде да му купя очила .

Как според вас мога да повиша температурата в маза в която единственото електричество е това от тънките кабелчета на електрическата лампа,на която съм закачил 2 крушки който изразходват около 70 вата и една от 250.Какво мислите ще стане ако включа там и една духалка от 2 киловата.Но няма значение,благодаря на всички който се опитаха да помогнат.След като вече всичко е написано защо тогава ги има тези форуми.Как мислите.За да може вие знаещите да се хвалите един друг и да се заяждате с незнаещите ли.Ако е заради това ОК.Може би съм човекът който влиза най често в този форум(поне 10-15 пъти на ден)и вече започвам да съжелявам за това!!!Ще се оправям сам не желая повече помощ,от такива като вас,трябваше да разделите форума на 2 части:Знаещи и незнаещи.За да можем ние незнаещите да се учим един от друг,а не вие знаещите да ни се подигравате и да ни казвате да четем само,а то за едно нещо има по 100 теми,как да разберем кое точно е за нашия случаи ако не попитаме.Сам казахте че:За да се лекува трябва да се постави Правилна диагноза. Относно методите на лечение също има различни мнения.Извинявам се за всичко и няма да ме видите да питам нищо повече!!! :drinks:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Сериозен проблем

Мнениеот D&A » Съб Май 26, 2012 10:28 pm

петър написа:На никой не мога да отнема правото на мнение.Аз му написах толкова неща,които ако беше спазил птиците щяха да са вече здрави,но вие го объркахте без да му предлагате решения.Никъде не съм поставил диагноза и съм убеден,че без изследвания само по клинични признаци няма ветеринар,който да му я постави.Никъде не съм написал давай зелено,а конкретно написах глухарче и написах защо.А на теб ще обясня,че в листата на глухарчето се съдържа толкова инулин,че няма опасност птицата да преяде с него.По ценни тук са фибрите,които имат пребиотичен ефект.Не държа никой да ме чува и да ми изпълнява съветите,но ако от сто прочели темата един научи при какви условия се гледат птици за да намали смъртността от стомашночревни заболявания ще бъде добре.

Прав си за влагата 80% е,а относно смъртността не се притеснявай,ще разочеровам другите но нямам умрял канар,Благодаря ти поне че се опитваш да помогнеш :cool:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Предишна

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта