Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Сериозен проблем

Модератор: sandan

Re: Сериозен проблем

Мнениеот Dr. Velev » Сря Май 23, 2012 1:10 am

Както и на много заразни и незаразни болести ,които трудно се лекуват по интернет . Относно глухарчето бих се въздържал , защото ще отворим много голяма дискусия.
Тук бих предложил гласуване , не знам как се прави . Румбата може да помогне .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Сериозен проблем

Мнениеот akademika » Сря Май 23, 2012 8:36 am

И аз при стомашно-чревни проблеми спирам зеленината и яйцето . Според мен може да ти помогне само човек който е имал такъв проблем, дано да ги излекуваш
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Сериозен проблем

Мнениеот D&A » Сря Май 23, 2012 9:07 am

За сега не съм разбрал с какво да започна лечението:(
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Сериозен проблем

Мнениеот петър » Сря Май 23, 2012 9:54 am

Никога не бих си позволил съвет ако не съм го изпробвал лично.Глухарчето,наистина повече в корените отколкото в листата съдържа ценно вещество за храносмилателната система-инулин,който иска да намери и прочете повече за него.Има едно условие-листата трябва да са брани на слънчево и редовно поливано място,растящите на сянка листа съдържат много восъчни вещества,а тези на слънце без вода са много груби.Аз не съм ветеринар,но повече от 15 години не съм имал слаб сезон с канарчетата защото знам как.Интернет не е място за лекуване,но чудесно за дискусии така,че заповядайте да обсъждаме за и против глухарчето.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Сериозен проблем

Мнениеот akademika » Сря Май 23, 2012 10:49 am

петър написа:Никога не бих си позволил съвет ако не съм го изпробвал лично.Глухарчето,наистина повече в корените отколкото в листата съдържа ценно вещество за храносмилателната система-инулин,който иска да намери и прочете повече за него.Има едно условие-листата трябва да са брани на слънчево и редовно поливано място,растящите на сянка листа съдържат много восъчни вещества,а тези на слънце без вода са много груби.Аз не съм ветеринар,но повече от 15 години не съм имал слаб сезон с канарчетата защото знам как.Интернет не е място за лекуване,но чудесно за дискусии така,че заповядайте да обсъждаме за и против глухарчето.

За растенията които съдържат инулин съм писал в темата/ развъден сезон 2011/ а именно корен от глухарче, цикория и земна ябълка но тази храна давам само на здрави птици от октомври най късно до март, през размножителния сезон я спирам.Прекаляването с храни богати на инулин водят до отслабване на птиците което не е желателно :-| до преди 20 години когато давах чимове от глухарче и цикория ми направи впечатление че птиците изяждат и корена и започнах да го добавям рендосан в меката храна " като морков ,"по - късно на една изложба в италия видях че дават на канарите земна ябълка и от там разбрах за инулина и неговите пребиотични свойства :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Сериозен проблем

Мнениеот D&A » Сря Май 23, 2012 8:25 pm

Само с глухарче ще стане ли??? :think:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Сериозен проблем

Мнениеот петър » Сря Май 23, 2012 10:04 pm

Както ти казах за да се разболеят птиците ти имаш проблеми с условията на отглеждане.Казах ти да вдигнеш температурата,да намалиш влажността!Много пъти съжалявам,че съветите които давам във форума не стигат до този към който са адресирани,а други ме нападат в гръб без да дават решения.Ако не стане с глухарче моите волиери са пълни ела наесен и си избери птици.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Сериозен проблем

Мнениеот D&A » Сря Май 23, 2012 10:33 pm

Много добре звучи но имам над 70 канара и ще е малко тъпо ако ги уморя,не че не се вслушвам в съветите ти но не се сещам с какво мога да вдигна температурата в момента е 18 градуса,помещението в което ги гледам е маза която е добре изолирана с 5 см стериопор,подова мазилка и добра светлина,а цяла вечер им свети една кварцова лампа,утре ще измеря влажността.Каква трябва да е?
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Сериозен проблем

Мнениеот pavel ivanov » Сря Май 23, 2012 11:06 pm

D&A написа:.... но не се сещам с какво мога да вдигна температурата в момента е 18 градуса....


С духалка,а и ще изсуши въздуха ако е много влажен.Ако не се проветрява може и да е висока влажността.


D&A написа:утре ще измеря влажността.Каква трябва да е?


50%-55% е при мене.Някъде в форума беше написано че трябва да около 60%
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Сериозен проблем

Мнениеот D&A » Сря Май 23, 2012 11:24 pm

Проветрява се,мазата е с прозорче
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Сериозен проблем

Мнениеот петър » Пет Май 25, 2012 10:21 am

Още нещо от мен-спри рапицата и конопа в смеската.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Сериозен проблем

Мнениеот Dr. Velev » Съб Май 26, 2012 12:39 am

За да се лекува трябва да се постави Правилна диагноза. Относно методите на лечение също има различни мнения . Споренето в интернет е полезно когато е на ниво . Все повече пациенти имам които идват КЪСНО с поставена в интернет диагноза . Всеки решава сам за себе си . Как да помогнеш на някой който има 70 канара , а не знае как да повиши температурата . За какво години на ред писахме информационни бюлетини статии ,сериозни дискусии , а никой не си прави труда дори да ги прочете . Всеки иска отговор на готово и той да е "вълшебен ". А съветите които даваш не достигат до тези към които ги насочваш , защото последните ,нямат нужната база данни за да ги схванат . А тези които не предлагат решение го правят защото подхождат сериозно към проблематиката . Какъв съвет би ми дал , ако те попитам , дядо ми не вижда добре , какво да правя , от къде да му купя очила .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта