Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болно канарче

Модератор: sandan

Болно канарче

Мнениеот punish » Чет Юли 11, 2013 12:04 pm

Здравейте колеги, искам да ви помоля за малко съдействие, понеже нямам опит с канарчета. От около 3 седмици канарчето ми значително намали пеенето, реших че като миналата година е от топлината, но вероятната болестта започна да се задълбочава, стоеше си унило в клетката а по-нататък постоянно дремеше. Баща ми го взе да го гледа на работа, понеже там може да му се обръща повече внимание. Днес щом го видях и се стъписах, гледам го притваря очичките и стои с отворено клюнче. Менюто му преди да се разболее беше по-еднообразно, след това започнахме да го разнообразяваме но, няма особен ефект. Моля ако някой знае да ми каже как мога да му помогна.
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Re: Болно канарче

Мнениеот georgiev » Пет Юли 12, 2013 7:31 pm

Здравей, сподели дали все пак ядели, пиели вода, издавали някакви звуци, зада могат колегите да се насочат към нещо. Вероятно си е болно.
Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Болно канарче

Мнениеот punish » Съб Юли 13, 2013 7:36 pm

Не съм го чувал от около 10 дена да пее, но издава един квичащ звук. А относно яденето, си хапва, два пъти ходих да го видя и двата пъти ходеше да яде. Това с отварянето на човката ми беше много притеснително, до сега не бях го виждал да го прави.
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Re: Болно канарче

Мнениеот Букович » Пет Юли 19, 2013 10:45 pm

Здражеи Георги аз мисля че е хремав, първо го сложи на място кадето е топло и завет това е най важното после после има едни капки поне тук в Испания за канари казват се АНТИАСМА дажат се 5 дена тожа със сигурност ще му помогне значително.Слагат се във водата трябва да се сменя всеки ден
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Болно канарче

Мнениеот punish » Пон Юли 22, 2013 6:03 pm

Благодаря за съдействието колега, гледам че има някакво подобрение при него, но ще потърся тези капки. Но не разбрах това във ветеринарни аптеки ли да го търся.
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Re: Болно канарче

Мнениеот punish » Съб Окт 19, 2013 1:57 pm

Здравейте колеги. Бях решил че канарчето започва да се оправя, но уви съм се объркал. Вече не пее, което за мен е най-малкия проблем, не е енергично както през пролетта. Реших да го пусна да полети малко както правя по някога, но то не излизаше от клетката.Изкарах го принудително и тогава забелязах, че не може да лети. Като го гледам така имам чувството че перата му са в по-лошо състояние и че ноктите са доста по-дълги . Моля ако някой си има на представа за какво става въпрос да ми каже някакъв лек :(
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Re: Болно канарче

Мнениеот nightingale » Съб Окт 19, 2013 9:06 pm

punish написа: Като го гледам така имам чувството че перата му са в по-лошо състояние .... :(

Започни от тук.
Твоето чувство и диагностирането на една птица са коренно различни неща.
Не пускай канарчето на вън било то болно или здраво.
Това е стрес .
Ако някой ти даде съвет или диагностика по така предоставените от теб признаци , значи или те лъже или матарията не му е ясна .
Ако наистина състоянието на птицата е влошено , най добре се обърни към компетентен ветеринар .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Болно канарче

Мнениеот punish » Сря Окт 23, 2013 11:03 am

nightingale написа:
punish написа: Като го гледам така имам чувството че перата му са в по-лошо състояние .... :(

Започни от тук.
Твоето чувство и диагностирането на една птица са коренно различни неща.
Не пускай канарчето на вън било то болно или здраво.
Това е стрес .
Ако някой ти даде съвет или диагностика по така предоставените от теб признаци , значи или те лъже или матарията не му е ясна .
Ако наистина състоянието на птицата е влошено , най добре се обърни към компетентен ветеринар .


Приятел не знам ти колко си на ясно с нещата, но на една птица трябва да се осигури, поне 5 мин свобода, за полет на седмица. Преди да се влоши състоянието на канарчето ми то само излизаше, когато го пуснех и се прибираше.
А колкото до кадърен ветеринар разбиращ от птици не се сещам за такъв, тук в Бургас. Като отида и ги питам ми казват че разбират, но се оказва нещо съвсем различно, за това ми умориха един папагал.
А колкото до чувство (мнение) и диагностика, аз мога да си изкажа мнението само, не мога да давам диагнози, сам/сама се сети защо :)
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Re: Болно канарче

Мнениеот nightingale » Съб Окт 26, 2013 10:10 pm

punish написа:
Приятел не знам ти колко си на ясно с нещата, но на една птица трябва да се осигури, поне 5 мин свобода, за полет на седмица. Преди да се влоши състоянието на канарчето ми то само излизаше, когато го пуснех и се прибираше.
А колкото до кадърен ветеринар разбиращ от птици не се сещам за такъв, тук в Бургас. Като отида и ги питам ми казват че разбират, но се оказва нещо съвсем различно, за това ми умориха един папагал.
А колкото до чувство (мнение) и диагностика, аз мога да си изкажа мнението само, не мога да давам диагнози, сам/сама се сети защо :)

Ще започна така -
1 АЗ не съм ти приятел и силно се съмнявам , че някога ще ти бъда.
2 Ако 5 минути ''свобода'' на седмица за'' един полет'' биха се отразили позитивно на една птица , то повярвай ми птиците и гущерите щяха силно да си приличат.
3 Не е зле сам за себе си да си дефинираш понятието ''свобода''
4 Ако понятието ''свобода'' и понятието ''здрав'' ги караш под общ знаменател, пусни си гаргата през терасата , белким оздравее.

Като се научиш да уважаваш мнението на онези , които ти отговарят ще се научиш и да осъзнаваш грешките си .

ПОЗДРАВИ.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Болно канарче

Мнениеот punish » Нед Окт 27, 2013 12:38 pm

nightingale написа:
punish написа:
Приятел не знам ти колко си на ясно с нещата, но на една птица трябва да се осигури, поне 5 мин свобода, за полет на седмица. Преди да се влоши състоянието на канарчето ми то само излизаше, когато го пуснех и се прибираше.
А колкото до кадърен ветеринар разбиращ от птици не се сещам за такъв, тук в Бургас. Като отида и ги питам ми казват че разбират, но се оказва нещо съвсем различно, за това ми умориха един папагал.
А колкото до чувство (мнение) и диагностика, аз мога да си изкажа мнението само, не мога да давам диагнози, сам/сама се сети защо :)

Ще започна така -
1 АЗ не съм ти приятел и силно се съмнявам , че някога ще ти бъда.
2 Ако 5 минути ''свобода'' на седмица за'' един полет'' биха се отразили позитивно на една птица , то повярвай ми птиците и гущерите щяха силно да си приличат.
3 Не е зле сам за себе си да си дефинираш понятието ''свобода''
4 Ако понятието ''свобода'' и понятието ''здрав'' ги караш под общ знаменател, пусни си гаргата през терасата , белким оздравее.

Като се научиш да уважаваш мнението на онези , които ти отговарят ще се научиш и да осъзнаваш грешките си .

1. Не съм те молил да си ми приятел, казах го с ирония :D . Вече виждам, че изобщо не си компетентен. Близко е до акъла, че както при птиците така и при хора ако не се раздвижват някои мускули на крайниците те закърняват ( няма да може да лети ), освен ако не осигуриш много голяма клетка на птицата, но в случая моята е малка.
2. Не знам защо изобщо ги сравняваш птици с гущери :D и да повярвай ще се отрази :D .
3. Всеки нормален и здраво мислещ човек би ме разбрал, че става дума за летене из по-голямо пространство. Изразих се по този начин за краткост.
4. Това последното нямаше никакъв смисъл :D , ако искаш да бъдеш ясен вземи да се изразиш по-ясно :D .

И да аз уважавам всяко едно мнение, което е дадено с цел помощ, а не такива палачори като тебе, които искат да се намират само на приказка ( на чат ).
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Re: Болно канарче

Мнениеот nightingale » Нед Окт 27, 2013 1:15 pm

Мускулната атрофия се предотвратява в самия кафез , а не извън него, още повече по този твой начин с петте мин. летеж на седмица.
Колкото до другите ти брътвежи , ще ги оставя без коментар.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Болно канарче

Мнениеот punish » Нед Окт 27, 2013 2:12 pm

Абе стига си говорил глупости, как ще го предотвратиш като, в малък кафез не си използва крилата. Лично аз съм се оверил в това, като съм вадил птица от малък кафез, която от 1 година не е излизала, 20 мин. не може да излети нормално на височина по-голяма от 50 см. без да бъде обезпокоявана през това време. Млъквай най-добре ако нямаш намерение да помагаш по темата.
punish
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 11:39 am

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта