Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


астаксантин

Модератор: sandan

астаксантин

Мнениеот nightingale » Нед Окт 13, 2013 6:30 pm

Да ви питам нещо колеги.
Някой ползвал ли е астаксантин и какви са му впечатленията.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: астаксантин

Мнениеот rookie_gyn » Нед Окт 13, 2013 6:49 pm

Използва се в акваристиката за оцветяване на риби с червен пигмент. Използва се повече при студенокръвни.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: астаксантин

Мнениеот cecko_iliev88 » Нед Окт 13, 2013 7:20 pm

Ще поясниш ли с каква цел се използва този препарат в птицевъдството? Благодаря.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: астаксантин

Мнениеот nightingale » Нед Окт 13, 2013 7:22 pm

Знам това приятелю. :cool:
Напълно си прав и бях почти сигурен ,че ти ще дадеш наистина адекватен отговор.
Но ми се иска да разбера как е при птиците , най вече заради стероидния ефект .
Иска ми се отговорите да не бъдат от ''академични посерковци'' , ами от наистина компетентни хобисти - Сандан , Велев , Петър и др.
А пък с теб някой ден ще си побъбрим на тема оцветяване на риби в часност aulonocara fish fire , че заприходих едни такива от Чехия . :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: астаксантин

Мнениеот nightingale » Нед Окт 13, 2013 7:29 pm

cecko_iliev88 написа:Ще поясниш ли с каква цел се използва този препарат в птицевъдството? Благодаря.

Не съм чувал някой да го използвал с цел оцветяване при птици, но въпреки това има такова въздействие и ефекта наистина е голям .
Фламингото се храни с ракообразни , които пък от своя страна се хранят с водораслите богати на астаксантин.
Аз съм го ползвал в залата заради друго- енергетик
Има и още - дълголетие и огромно количество вит Е .
Та.... чакам мнения . :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: астаксантин

Мнениеот петър » Пон Окт 14, 2013 11:02 pm

Здравей,
аз никога не съм използвал астаксантин при птиците си.С него съм запознат от хуманната медицина.Използва се заедно с лутеин и зиаксантин в хранителна добавка против или за забавяне на макулната дагенерация,очно заболяване,често при възрастни хора.Идеята на астаксантина е да служи като антиоксидант,смята се че т.нар. антиоксиданти свързват свободните радикали и така намаляват увреждането от тях и забавят стареенето.Той също така е пигмент от групата на каретиноидите и мисля,че се различава много малко от кантаксантина като структура.Самият кантаксантин се е използвал в САЩ като средство за получаване на бърз тен,а в Европа като добавка към храната на животните за да стане свинското по червено и жълтъците на яйцата по оранжеви. По късно е забранена употребата му.Сега с тази цел се използва астаксантина.За него твърдят,че го получават от водорасли или отпадни продукти при обработката на скариди и раци,но едва ли е така.Честно казано за хормонален ефект на тази субстанция не съм чмувал,вса пак това е пигмент от групана на каротеноидите.Витамин Е също така едва ли съдържа просто има подобен ефект на антиоксидант.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: астаксантин

Мнениеот nightingale » Сря Окт 16, 2013 7:52 am

Мерси за мнението. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: астаксантин

Мнениеот Dr. Velev » Съб Ное 08, 2014 12:20 am

Използва се в научните лабораторни изледвания като инхибитор /антиоксидант в общия смисъл/ при отчитането на респираторния взрив на фагоцитите/метод хемилуминисценция/ Инхибира цитотоксичните радикали. Не би трябвало да е вреден , но мисля ,че е доста скъп.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: астаксантин

Мнениеот nightingale » Съб Ное 08, 2014 7:26 pm

Dr. Velev написа:Използва се в научните лабораторни изледвания като инхибитор /антиоксидант в общия смисъл/ при отчитането на респираторния взрив на фагоцитите/метод хемилуминисценция/ Инхибира цитотоксичните радикали. Не би трябвало да е вреден , но мисля ,че е доста скъп.



:| Браво.
Само , че нито за цена попитах ,нито за антиоксидантните му способности,нито какво и поради що инхибира.
Просто ъйтъй, щоту го имам в естествена форма (отглеждам крил) пък и разни капсулки са ми останали от пред вегетативният период, та се чудех дали ще е целесъобразно да си разкрася малко немската овчарка.
Тя червена като керемида де ,но очите й са тъмни като бадеми.....
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: астаксантин

Мнениеот Dr. Velev » Нед Ное 09, 2014 11:45 am

Механизма на оцветяване на косъма при кучетата е съвършенно расличен от този при натрупването на пигменти при канарчетата . На изложби на които моите кучета се отличават с много добър пигмент са ме упреквали , че им давам храната за канарчета . Да не се сърдим на хора ,които се учат само от живота. :wink:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: астаксантин

Мнениеот nightingale » Нед Ное 09, 2014 11:53 am

Dr. Velev написа:Механизма на оцветяване на косъма при кучетата е съвършенно расличен от този при натрупването на пигменти при канарчетата . На изложби на които моите кучета се отличават с много добър пигмент са ме упреквали , че им давам храната за канарчета . Да не се сърдим на хора ,които се учат само от живота. :wink:


Хе-хе.
Аз се пошегувах за овчарката.
Знам каква ти е страстта при тези кучета, та за това.
Ако трябва да бъда сериозен използвам астаксантин за оцветяване на риби, та се чудех как би се отразило на една птица.
Но отговор вече имам
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: астаксантин

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 12, 2014 12:50 am

Слава богу от рибки нищо не разбирам . Сега си имам нов любимец мини коза /PYGMY/ води се холандска ,но е нигерийска / холандците са колонизатори/ На седем месеца е и е висока 35 см височина на холката . Трудно ще и намеря съпруга в България. Ходи до мен като куче. Но човек каквото сам си напави...............Поздрави. Не ми остава много време за сайта ,свободното ми време е насочено към представяне на Съюза ни в ЕЕ. Ще се радвам да се видим на Националната изложба София . Зала 'Фестивална "е втората по големина след зала "Армеец" и това за нас е голямо предизвикателство. С връзки изложбата се провежда под патронажа на БНТ.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron