Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


канарчетата-лизар

Модератор: sandan

канарчетата-лизар

Мнениеот ivanov1373 » Сря Авг 04, 2010 7:39 pm

някои отглеждали в бг канарчета-лизар
Изображение
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Мнениеот pi4on » Съб Авг 14, 2010 10:30 am

и аз си търся
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот rookie_gyn » Съб Авг 14, 2010 11:44 pm

Kанарчета лизард отглежда нашия съфорумник Петър от Пловдив. Аз също ги харесвам като порода. Научих, че в Бургас в магазина на Пламен /Близнака/ имало някакви птички, но така и не съм имал време да мина ди ги видя.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот maratoneca81 » Нед Авг 15, 2010 4:16 pm

rookie_gyn Може ли да дадеш някакви координати или гсм на Иван от Пловдив как да се сваржа с него благодаря предварително
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот shikata » Пон Авг 16, 2010 12:16 am

Лизард имаше и Емо от Сандански (sandan), но не зная дали ги пази още
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот rookie_gyn » Пон Авг 16, 2010 12:36 am

Колегата от Пловдив, който отглежда лизард се казва Петър, не Иван. Освен ако има и друг канаровъд от Пловдив който също отглежда лизард и се казва Иван. С Петър контактуваме от тук с лични съобщения или в темите. Надявам се скоро да зе запознаем лично.
Емо от Сандански май няма лизарди, поне не е представял тук или в блога си. Освен ако не ме опровергае и не ги е скрил в ръкава. :cool:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот петър » Пон Авг 16, 2010 10:08 pm

Здравейте колеги,
радвам се на интереса ви към тези красиви птици.Лизардите са стара порода,която е била почти на изчезване и едвам е възстановена след Втората Световна Война.Сега по мое мнение отново се намира в упадък-много птици,но с ниско качество.Аз ги отглеждам от около 15 год.,но понеже рядко продавам птици на дребно не съм ги разпространил достатъчно.През годините съм събирал много трудно птиците и трябва да знаете,че трудно ще намирате материал за работа.Аз съм взимал птици от Бургас-човека се казваше Иван Христов,но не знам дали гледа изобщо канари сега,птици имаше един мъж от Добрич,забравил съм му името,след това Асен Костадинов ми донесе незнам откъде,взимал съм птици на Галин от Ст.Загора,не директно от него,после една птица от Македония,една от Белгия и май това е .
В момента имам около 45 птици,но аз люпя късно и още не са готови за продаване-несменили перо изглеждат зелени с жълти шапки и без рисунък.Птиците ми са много добри родители,но понеже тази година нямах интензивни мъжки повечето ми пилета са шимели и страдат откъм контраст и рисунък.Мисля да участвам на Националната изложба в Пловдив тази година и съм сигурен,че ще я посетите и ще ви дам птици.Ако междувременно си намерите от другаде особено интензивни птици взимайте без да се колебаете,аз не чакам на парите от канарите и ги продавам евтино и наедро.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот maratoneca81 » Чет Авг 19, 2010 3:03 pm

Здравей Петър мoжe ли да снимaш твойтe красиви птици извaдeни прeз този сезон видяx от миналатa годинa и мнoго ми xaрecaxa биx жeлал дa купя eдна двe жeнски ako e вaзмoжнo
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот петър » Чет Авг 19, 2010 10:28 pm

Здравей,вечер се връщам късно ,но събота или неделя ще снимам.Предупредих обаче,че малките изобщо не изглеждат като възрастните преди да са сменили перо,а моите още не се приключили със смяната.От тазгодишните съм снимал някои в гнездата,сега пак изглеждат по същия начин.Птиците от миналата година са интензивни ,каквито тази година до изложбата няма да давам,иначе имам много и ще имаш женски към края на октомври.Без мъжки лизард знаеш,че няма да имаш лизарди в първото поколение,а за следващите ще ти развалят специфичния рисунък.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот maratoneca81 » Съб Авг 21, 2010 1:15 am

Здравей,oтнoво имaш ли млaди червени мозайки сaтинeтa.Знaм че бeз мъжки лизард няма да има лизарди. ycпex в отглеждaнeтo :drinks:
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот петър » Съб Авг 21, 2010 1:19 pm

Сатинета имам само жълти и бели -15 птици са и всички от един баща.И аз ще си търся за догодина за предпочитане бели.Ако има някой да пише.Червени сатине мозайка има Ерол и мисля,че и д.р Велев беше пуснал снимки на такива.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот петър » Нед Авг 22, 2010 10:56 pm

Бях обещал снимки на лизардите-за сравнение чифт миналогодишни птици и малки с майката,две от малките са интензивни и две неинтензивни.Другите снимки са пак на малки.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Следваща

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта