Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хибрид или порода

Модератор: sandan

хибрид или порода

Мнениеот akademika » Чет Фев 17, 2011 11:26 pm

Понеже се заговори за вкарването на органел в БПК може да ползвате опита на колегите от полуострова .Там ве4е са работили с органел но в друга насока, фигурните канари. За 9 години селекция резултата е много по добър от ве4е 40 годишното лутане на БГ спецялистите в опита си за създаване на порода.За 9 години от органел,глостер корона и испанско канар4е (R.Spagnola) хората направиха фигурни канари от дива птица като ползват САМО ЖЕНСКИ канарки кажета за кои канари говоря :think: да дадем думата на спецялистите :think:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Вто Фев 22, 2011 6:54 pm

Здравей,
Искам да те попитам каква е тази порода защото ми стана много интересно.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: хибрид или порода

Мнениеот akademika » Вто Фев 22, 2011 7:59 pm

ПАНАЦЕЯ написа:Здравей,
Искам да те попитам каква е тази порода защото ми стана много интересно.

Нека да видим дали някой ще познае :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Вто Мар 08, 2011 3:31 pm

Здравей,
Виждам че никой в този форум не може да отговори каква е тази порода може ли да ни разкриеш загадката. Благодаря предварително.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: хибрид или порода

Мнениеот Dr. Velev » Сря Мар 09, 2011 2:20 am

Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот literator » Съб Окт 22, 2011 12:27 pm

Мерси за четивото!

Админ: Целенасочен спам.Предупреждение
literator
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 22, 2011 12:25 pm

Re: хибрид или порода

Мнениеот akademika » Съб Окт 22, 2011 5:40 pm

Трудна загадка :( ще изчакам още малко да "помислите" и ще ви кажа одговора естествено ако някой не ме изпревари :?:
:?: :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Пет Мар 02, 2012 5:39 pm

Здравейте,
птиците се наричат Canarino Peschiera, ако не се лъжа са кръстени на едноименния град в Италия. Създадена е чрез кръстоска на мъжки органел с женски глостер корона като хибрида f1 е пуснат на R.Spagnola и тн. На 8-та година се стига до затвърждаване на гените и може да говорим за порода. Наскоро ми донесоха 3 чифта от Италия. Така се запознах с тази порода понеже съм любител на Японско хозо и братовчед ми ме изненада приятно с този подарък. Ще се радвам да извадя от тях. Птиците са дребни пъргави качулати жълти на цвят.

Оценителен фиш:
Размер - 25т
Глава - 25т
Тяло - 20т
Оперение - 10т
Поведение - 5т
Крила и опашка - 5т
Крака - 5т
Кондикция - 5т

Това знам за породата, ако съм в грешка, който разбира повече може да ме поправи или допълни. Въпреки, че птиците са фигурно стойкови имат неповторима песен – горско пеене. Песента им се доближава до тази на тимбрадото, но е по-водна и с мотиви на диви птици. Аз го одавам на това, че произлизат от органел.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: хибрид или порода

Мнениеот pavel ivanov » Пет Мар 02, 2012 6:01 pm

Ако може сложи някоя снимка да видиме.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: хибрид или порода

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Съб Мар 03, 2012 8:02 pm

Здравейте,
честит 3-ти март на всички Българи. През уикенда не съм в нас затова другата седмица ще кача снимки.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: хибрид или порода

Мнениеот akademika » Пон Мар 05, 2012 4:34 pm

Това знам за породата, ако съм в грешка, който разбира повече може да ме поправи или допълни. Въпреки, че птиците са фигурно стойкови имат неповторима песен – горско пеене. Песента им се доближава до тази на тимбрадото, но е по-водна и с мотиви на диви птици. Аз го одавам на това, че произлизат от органел.[/quote]
Бинго -Стандартния размер е 11 см с толеранс 0,5 .Главата е малка с форма на лешник,леко сплесната,клюна широк и голям на фона на малката глава.Качулката е овална с рехава перошина,която не закрива очите.Тялото е стройно но не прекалено слабо ,с много добре прилепнали рамене.От тила през гърба до опашката се образува почти права линия.Крилата са дълги и добре прибрани към тялото,горната час на издължените му крака трябва да се виждат .Това е една темпераментна и динамична птица с много приятна и интересна песен .През изминалия развъден сезон голега от София извади 18 малки от 1 мъжки и 2 женски ,обучаваше младите със запис на орфей и птиците заучиха 7/8 мелодии :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот Dr. Velev » Нед Мар 11, 2012 3:33 pm

До колкото си спомням Каров работеше с органели хибриди за орфеи . Имаше стройна схема , която я имам някъде Орландовските специалисти го оплюха и той се отдръпна , като интелигентен и деликатен човек . Вчера ми се обади д-р Няголов по други въпроси и ми каза ,че много сериозно рабати за орфей с Каров ,като са дали на 2-3 момчета да вадят птици , под строг контрол и работят , но принципа генетична селекция . Подробности за мелодиите каза че ще ми демонстрира на живо . Смятам ,че от там ще излезе нещо интересно , защото както знаете там има Кувейстки дивиденти и парите вложени в проекта са доста сериозни.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта