Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Къдрави канарчета

Модератор: sandan

Мнениеот sandan » Пет Апр 02, 2010 2:05 pm

akademika написа:първите хозо ги внесе к ьоравия преди 5 години в софия поне 5-6 колеги отглеждат хозо защото лесно се развъждат и са много жизнени птици


Аз се мъча с едни йоркшири ,но засега нищо :(
Глостерите обаче тази година ми работят чудесно.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот akademika » Пет Апр 02, 2010 6:24 pm

по принцип : глостер,хозо,раца,файф и скоч са производителни но при по едрите е много важно птиците да са от нашата страна за това никога не купувам женски ползвам само мои на които мога да разчитам асен от благоевград преди вадеше много йорк но имаше и много мешани
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот sandan » Пет Апр 02, 2010 8:30 pm

akademika написа:по принцип : глостер,хозо,раца,файф и скоч са производителни но при по едрите е много важно птиците да са от нашата страна за това никога не купувам женски ползвам само мои на които мога да разчитам асен от благоевград преди вадеше много йорк но имаше и много мешани


Асен от както го познавам вади глостери с хубав цвят ,но лошо качество ,може би е имал Йоркшири отдавна.
А добри родители са според мен птиците с посредствено качество ,започне ли селекция ,започват и проблемите :(
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот akademika » Пет Апр 02, 2010 8:54 pm

когато съм питал западните ни колеги за по-едрите фигурни породи всички казват че не остават повече от 3 пилета в юва и че от 10-15 малки 1-2 са супер а другите посредствени а глостерите на асен са такива защото на опреснява гена и тъпче на място
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

фигуростойкови канари

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Пет Юни 04, 2010 8:07 pm

Здравейте на всички.
Как е размножителния сезон.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Мнениеот петър » Нед Юни 06, 2010 7:06 pm

Сезонът върви добре.При мен започнаха да излизат първите пилета от второ люпило.От фигурностойковите аз гледам само лизарди и от първо люпило имам 20 пилета.Сега от второ две женски излюпиха по 4,една две,една лежи на яйца и три сега снасят.
Преди съм гледал и глостери и също бяха добри родители.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот akademika » Нед Юни 06, 2010 7:55 pm

:|
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

фигуростойкови канари

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Нед Юни 06, 2010 8:06 pm

Този размножителен сезон завършва доста сполучливо при мен. От всички чифтове извадих. И като никога до сега всички яйца бяха оплодени и от всички чифтове имам по две люпила.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Мнениеот akademika » Пон Юни 07, 2010 9:55 am

Евала :| от 4 женски и 1 мъжки Скоча - 11 малки ,Бордерите трета поредна година нищо но няма да се предавам а Хозовците дохранват и стях приклучих от 5 женски 34 малки от тях 15 заминаха за Гърция . За жалост у нас няма от кой да си купиш квалитетни птици и при положение че останах с 1 Скоч трябваше да работя B x B . В събота ми донесаха един мъжки Бордер от Ниш за 150 лв, птицата е развита затова реших да го пусна в една волиера с трите ми неинтензиви женски ако чакам още няма на кой да подлагам не стане ли и тази година и те заминават за Атина
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот sandan » Пон Юни 07, 2010 10:24 am

И аз приключих сезона с фигурностойковите тези дни .
Глостерите работиха добре ,но с 8 женски работиха само 3 мъжки и имах някои пропуски , все пак съм доволен 47 малки са във волиерите. Имам десетина кафяви глостера които са много красиви и за първа година птици с много добри и правилни корони .
Минибордерите напук на правилото че са добри родителите , не храниха добре и затриха доста малки .От 4 женски имам 14 пилета .
Йоркширите снесоха по 2 пъти , но от 2 женски извадих само 2 пилета .
Сега трябва да сменят и да видим с какво качество са малките .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот tomakss » Пон Юни 07, 2010 12:35 pm

може ли да качите малко снимки на новите попалнения
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот akademika » Пон Юни 07, 2010 1:57 pm

sandan написа:И аз приключих сезона с фигурностойковите тези дни .
Глостерите работиха добре ,но с 8 женски работиха само 3 мъжки и имах някои пропуски , все пак съм доволен 47 малки са във волиерите. Имам десетина кафяви глостера които са много красиви и за първа година птици с много добри и правилни корони .
Минибордерите напук на правилото че са добри родителите , не храниха добре и затриха доста малки .От 4 женски имам 14 пилета .
Йоркширите снесоха по 2 пъти , но от 2 женски извадих само 2 пилета .
Сега трябва да сменят и да видим с какво качество са малките .
Евала :|
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron