Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канари със славеева песен

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот Tyson » Чет Фев 14, 2013 8:57 am

Дали не е по - добре темата / пък и в други подобни случаи/ да бъде заключена и оставена в този и вид, за да може винаги да се чете кой, какво и кога е написал?
Написаното остава.
Защото – " Човек дори и добре да живее ..."
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 14, 2013 10:35 am

Няма смисъл да се заключва темата. То така и така ще остане написаното.
Мен ми е интересно едно нещо и горещо желая да получа отговор, защото ще се опитам да отглеждам и някоя скучна, световно призната певческа порода. Та въпросът ми е следния:
След като колегите са толкова добре запознати с песента на канарчето и са тръгнали да създават нова порода, то биха ли ми обяснили с думи прости - щото със сложните ми е по-трудно /макар, че аз не съм глупав - поне така си мисля/ генетиката на песента при канарчето Малиноа Ватерслагер например? Или ако това е твърде лесно за тях, нека направо да обяснят и генетиката на песента при останалите две певчески породи. Моля.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 14, 2013 10:45 am

Ако пък не могат да го обяснят /не на всеки се отдава бъде даскал/, то поне да посочат литературата от която, са почерпили своите знания?
Още един въпрос, понеже си опадам любознателен:
Защо, когато събера две птици които ще се обучават на записа "Орфей" за един сезон изкарвам 10-12, че и повече птици. Същия резултат се получава и когато събера две напълно безпородни, но добре гледани птички. А когато събера две птици Малиноа Ватерслагер, нямащи нищо общо помежду си - едната е от Белгия, другата от Харманли, сдобивайки се с три млади надежди, аз се радвам?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот Dr. Velev » Чет Фев 14, 2013 12:49 pm

Има много добри специалисти за песента на канарчетата . Ще оставя те да обясняват , ако имат желание.
Отговор защо от едните вадиш 1 0 , от другите 3 е прост . При първите имаш кръстосване на безпородни птици в които са вкарани всевъзможни други породи . Получава се така наречения хетерозисен ефект / потърси литература / При вторите имаш селекция , линейна и прочие при което породата има висока степен на инбридинг , независимо от къде идва. Така е и при пощенските гълъби .
Вкарвайки нова кръв , губиш нещо . Относно селекцията и генетиката ще ти посоча линкове и сериозна генетична литература . Ти си интелигентно момче и ще схванеш . Препрочети това което съм писал за Тимбрадо , май споменавам нещо . Хобито е необятно и разликата във вкусовете на човека води до това разнообразие . Тъжното и жалко е ,че когато с най-добри намерения напиша нещо за експеримента Орфей се реагира от позицията на преднамерен комплекс . Не е лесно да наливаш вода в продънена каца и да се надяваш ,че ще постигнеш нещо ТРАЙНО . Ако не заложиш на установени научни постановки , останалото е халтура , но понякога носи пари .
В Испания има вече е доста голяма група ,която работи . У нас Д-р Няголов също работи по отношение на Орфея , не по популярния начин и ме уверява ,че има успехи. Някои гледни точки на Синигера заслужават внимание .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот doctora » Пет Фев 15, 2013 12:39 am

greattit написа:doctora, визирам в поста си канари, по чиято песен можеш да се захласнеш и в следващия момент да се прехласнеш... :cool:

.....и в по следващия да припаднеш.....????
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот nightingale » Пет Фев 15, 2013 9:47 pm

[quote="greattit"]Във връзка с поста на д-р Велев искам да го уверя съвсем категорично, че специално в Бургас има безупречни, не изкуствено пеещи канари, а изключителни виртуози, чиято песен сравнена с тази на ноторно възприемания като сюблимен птичи вокалист-славея, е далеч по-вълнуваща, по-неочаквана и дори по-съвършена...
Никой, никога не е твърдял,че песента на славея е съвършена.
Поне не е твърдено от хора запознати с песента на тази птица.
Песента на славея е неподражаема генетично унаследена видова импровизация и уникалноста й се състои точно в това.
Като се прибави силата на изпълнение, разнообразието от звуци, вокалната агресия и чарът, идващ от нощното пеене и се получава наистина вълнуващо пернато произведение- най великото.
Съвършено пеене няма , поне не в природата.
Има ''съвършени'' и чисти звуци
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот greattit » Пет Фев 15, 2013 10:15 pm

doctora e шегобиец, а nightingale e влюбен в песента на славея...
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот Dr. Velev » Съб Фев 16, 2013 12:11 am

:D :D :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот pandjo » Вто Фев 19, 2013 12:00 am

Не знам doktora и nightingale какви са ама съм сигурен че greattit е клоун
pandjo
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 3:59 pm

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот greattit » Сря Фев 20, 2013 9:19 pm

Не знам раnjo,какъв е, предвид неговите практически познания по която и да е тема във форума, но си личи от пръв поглед, че разбира от матр'яла... :|
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот greattit » Сря Фев 20, 2013 9:31 pm

Има постове за рестрикция, които съзнателно не се рестриктират, може би...
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: Канари със славеева песен

Мнениеот pandjo » Сря Фев 20, 2013 10:05 pm

Ами дърводелец съм,наскоро направих работилничка!Мани ме мен на теб 90% от съфорумците ти гледат сеира :D
pandjo
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 3:59 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron