Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Модератори: sandan, христо абаджиев

Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот slona67 » Съб Мар 03, 2012 1:57 pm

Здравейте на всички,който харесват(пък и на тези който не харесват) нашите канарчета Орфей!
Понеже много често ни обвиняват в това,че нашите птици не държат песен и имат главоломен разпад,реших да Ви покажа три птици от т.н.-Майсторски клас!Това са птици на 2-3 години,който са взели призови места в национални к-си!И да не забравя да спомена,че с тези птици е вадено,да не си помислите,че са държани в изолация!Насладете се на песента им!

http://dox.bg/files/dw?a=cec5edbe36
http://dox.bg/files/dw?a=b245348b9d

http://dox.bg/files/dw?a=3133e82a9b
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот nightingale » Съб Мар 03, 2012 3:03 pm

:lol: :lol: :lol:
Е как да няма разбадане бе човек :cool:
Че той първият канар е пълен с рулади.
(само него прослушах)
Е вярно ,това не е разпадане.
Честит 3- ти март.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот slona67 » Съб Мар 03, 2012 3:09 pm

Е как да няма разбадане бе човек
Че той първият канар е пълен с рулади.
(само него прослушах)
Е вярно ,това не е разпадане.
Честит 3- ти март.

Как пък само него можа да прослушаш?! :wink:
Това е канар на 4 години!- :drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот alexsanderp » Нед Мар 04, 2012 1:57 pm

Като прочетох какво е написал славея имам чуството че е предубеден .Да коментираш само първия канар това е предумишлено .За мен втория канар е отличен с затвърдена песен с отлични гласови възможности и такива канари са основата за развитието на Орфея .Третия канар е с перфектен тембър чувал съм го на живо и затова го твърдя и той е отлична основа за работа .Колкото повече птици като тези, толкова по- добри резултати ще има в развитието на нашето хоби да развъждаме и обучаваме Орфейчета.За първата птица не коментирам защото не съм я чул тъй като славея е кометирал вече ,а от писаното във форума разбирам че има познания и разбира от развъждане и отглеждане на канари.
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот nightingale » Нед Мар 04, 2012 10:26 pm

Добре !
От уважение си направих труда да прослушам и втората птица.
Приятели , само аз ли съм глух :shock:
Вярно е !
Може би песента му е на 90% затвърдена.
Я ми кажете дали обаче с тази песен канарът ще се отличи с нещо на конкурс в който участват едногодишни състезатели .
Май няма нали.
И всъщност кога се е затвърдила ?
Колко бяха задължителните елементи при орфея ?
Седемнайсет , ако не се лъжа
Бихте ли ми ги посочили в клипа .
След като ми ги посочите , ще обесните ли звуците ,които не влизат в тази група и като какви ще ги определите.. и най -важното ,поради що са се появли ?
Това не е ли изменение в следствие на генетична обремененост ???
Обремененост свързана с вида на птицата.
Колега alexsanderp !
Не съм предубеден.
Реалист съм.
Но пък ако трябва да бъда честен , тези канари имат песен звучаща в пъти по-добре от ''тресчотката'' ,която едногодишните медалисти изпълняват.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот alexsanderp » Пон Мар 05, 2012 8:57 am

Не мога да оценявам канарите като изпълнение на строфите зацото не съм съдия и нямам толкова голям опит за да го направя .На мен ми харесват тези канари защото предпочитам да ги слушам тях отколкото други които имат четири пет мелодии в репертоара си.Все пак канарчето е пойна птица и хората са го отглеждали предимно за да им пеят.Не съм компетентен в отглеждането на признатите три вида певчески породи затова някои който гледа от тях да напише дали и те не променят своята песен в смисъл не забравя някоя от строфите или променят изпилнението им след първата или втората година след като са преминали размножителен период.
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот alexsanderp » Пон Мар 05, 2012 1:21 pm

alexsanderp написа:Не мога да оценявам канарите като изпълнение на строфите зацото не съм съдия и нямам толкова голям опит за да го направя .На мен ми харесват тези канари защото предпочитам да ги слушам тях отколкото други които имат четири пет мелодии в репертоара си.Все пак канарчето е пойна птица и хората са го отглеждали предимно за да им пеят.Не съм компетентен в отглеждането на признатите три вида певчески породи затова някои който гледа от тях да напише дали и те не променят своята песен в смисъл не забравя някоя от строфите или променят изпълнението им след първата или втората година след като са преминали размножителен период.
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот Freec » Пон Мар 05, 2012 2:02 pm

alexsanderp написа:Като прочетох какво е написал славея имам чуството че е предубеден .Да коментираш само първия канар това е предумишлено .За мен втория канар е отличен с затвърдена песен с отлични гласови възможности и такива канари са основата за развитието на Орфея .Третия канар е с перфектен тембър чувал съм го на живо и затова го твърдя и той е отлична основа за работа .Колкото повече птици като тези, толкова по- добри резултати ще има в развитието на нашето хоби да развъждаме и обучаваме Орфейчета.

Съгласен съм с коментара Ви колега. Аз възприемам положително и трите птици. При втората темпото е малко бързичко, но като цяло е една богата и устойчива птица. Моят любимец е третият канар, които притежава всичко за да бъде основоположник на линия. Всеки, които поназнайва стандартните строфи лесно може да определи кои от тях изпълняват канарите, а те не са никак малко. За втория и третия канар по-лесно би било да се изброят нищожните отклонения, отколкото изпълнените от тях строфи. Същите биха победили болшинството от младите канари явявани на конкурси, пък дори и някои шампиони.
Уважение към собствениците. :|
В живота има съществени неща, в които човек си заслужава да се впусне и несъществени, които трябва да подминава с пренебрежение.
Freec
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 9:31 am

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот tgi64 » Пон Мар 05, 2012 8:05 pm



Първо място майсторски клас
tgi64
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:23 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот tgi64 » Пон Мар 05, 2012 8:07 pm



Второ място при младите птици
tgi64
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:23 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот nightingale » Вто Мар 06, 2012 3:00 pm

Безапелационен пример !!!
Дори бих се обърнал към Русев , да направи коментар и разчет на птицата от майсторският клас.
.. или пък към слона моя приятел
:drinks: :drinks: :drinks:

с нужната дружелюбност разбира се :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот slona67 » Вто Мар 06, 2012 6:13 pm

Безапелационен пример !!!
Дори бих се обърнал към Русев , да направи коментар и разчет на птицата от майсторският клас.
.. или пък към слона моя приятел

Не желая да се впускам в подробна разбивка на песента на птицата!Първо-защото това вече е направено при представянето и оценяването на канара на конкурса!Второ-защото за да се добие реална представа за тембър,трябва да се слуша на живо!Споменавам тембър,защото именно той е основната величина определяща качеството на строфите,а и на цялата песен!Трето-защото това в случея не е толкова важно!По-важното е ,че с всяка изминала година, нивото на птиците ни се вдига повсеместно!Идеята на майсторският клас е да се видят и чуят канари с който е работено,и малко или много затвърждават строфите от стандарта!Всички знаем,че нещата няма да станат като с магическа пръчка,но с търпение и правилна работа всичко ще си дойде на място! :drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Следваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта