Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Нещо приятно за слушане

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот Freec » Сря Фев 13, 2013 1:14 pm

slona67 написа:
slona67 написа:
Ето нещо приятно за слушане и от мен!
Моето канарче, което се класира второ на рег.конкурс в гр.София!
http://youtu.be/d4jsQV7knOs
http://youtu.be/lmA5Ce-ICQo
Това канарче на мен колега не ми е интересно за слушане. То пее толкова вярно, че все едно си пуснал обучителния запис. Чуваш го веднъж и вече си му запомнил песента. Ще си го пускам догодина през Youtubeto да ми обучава младите. Липсва му една основна мелодия, присъща за певческите породи - руладата. От стандарта не чух май “Лабаджи“, останалото и новак като мене може да го хване. Поздравления, завиждам Ви, и не само аз.
Това канарче ли стана трето на националния конкурс?

Да,именно тази е птицата,класирала се на трето място!

Предлагам, ако е възможно да публикувате оценките, би било полезно за тези, които в действителност ги интересува песента на "Орфея".
В живота има съществени неща, в които човек си заслужава да се впусне и несъществени, които трябва да подминава с пренебрежение.
Freec
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 9:31 am

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот slona67 » Съб Фев 23, 2013 11:54 am

slona67 написа:
Ето нещо приятно за слушане и от мен!
Моето канарче, което се класира второ на рег.конкурс в гр.София!
http://youtu.be/d4jsQV7knOs
http://youtu.be/lmA5Ce-ICQo
Това канарче на мен колега не ми е интересно за слушане. То пее толкова вярно, че все едно си пуснал обучителния запис. Чуваш го веднъж и вече си му запомнил песента. Ще си го пускам догодина през Youtubeto да ми обучава младите. Липсва му една основна мелодия, присъща за певческите породи - руладата. От стандарта не чух май “Лабаджи“, останалото и новак като мене може да го хване. Поздравления, завиждам Ви, и не само аз.
Това канарче ли стана трето на националния конкурс?


Предлагам, ако е възможно да публикувате оценките, би било полезно за тези, които в действителност ги интересува песента на "Орфея".

Разбирасе,че е възможно.Ето ги и тях;Спи спи-чи чи ко ко чи - 7т.,тик трик-кохя кохя - 6т.,засмукване - 5т.,лабаджи - няма, фиско фиско-джор джор - 5т.,спи спи- гочи гочи - 5т.,тихо тихо-так так - 5т., и-кър,и-кър - 5т.,чичо пей - 5т.,горс.чучулига - 6т.,чичи пър,чичи пър - 2т.,авлига - 4т.,фигаро-фигаро - 3т.,кучия-кучия - 3т.,шпилик-шпилик - 3т.,щурец - 3т.,йоли-йоли - 3т., свободни - 2т.,общо впечатление-композиция на песента -5т.,тембър - 5т.,активност - 3т.,темпо - 4т.. наказателни(остри тонове или рулади) - няма!
Надявам се, слушайки тази птица и виждайки оценките който е получила,да дадат положителна насока на някой начинаещ колега в работата със своето ято от Орфей!
Аз,както и много от мойте колеги от НАКО(Национална асоциация за канарче Орфеи),сме отворени за въпроси относно тези прекрасни птици!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот Bukovich » Пон Юли 22, 2013 12:27 am

Предлагам, ако е възможно да публикувате оценките, би било полезно за тези, които в действителност ги интересува песента на "Орфея".[/quote]
Разбирасе,че е възможно.Ето ги и тях;Спи спи-чи чи ко ко чи - 7т.,тик трик-кохя кохя - 6т.,засмукване - 5т.,лабаджи - няма, фиско фиско-джор джор - 5т.,спи спи- гочи гочи - 5т.,тихо тихо-так так - 5т., и-кър,и-кър - 5т.,чичо пей - 5т.,горс.чучулига - 6т.,чичи пър,чичи пър - 2т.,авлига - 4т.,фигаро-фигаро - 3т.,кучия-кучия - 3т.,шпилик-шпилик - 3т.,щурец - 3т.,йоли-йоли - 3т., свободни - 2т.,общо впечатление-композиция на песента -5т.,тембър - 5т.,активност - 3т.,темпо - 4т.. наказателни(остри тонове или рулади) - няма!
Надявам се, слушайки тази птица и виждайки оценките който е получила,да дадат положителна насока на някой начинаещ колега в работата със своето ято от Орфей!
Аз,както и много от мойте колеги от НАКО(Национална асоциация за канарче Орфеи),сме отворени за въпроси относно тези прекрасни птици![/quote]
Здравей слона67 може ли да те попитам нещо на всички тези срички им се вика турове или греша.друго можеш ли да направиш същото но подред на изпълнение от птицата така ще мога да започна да се уча .Надяжам се да не ти преча и злоупотребявам с търпението ти .Гожоря на ти надявам се че не ти пречи.БЛАГОДАРЯ
Bukovich
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 11:17 pm

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот r_rusev » Вто Сеп 17, 2013 8:07 pm

Една от световно признатите породи!!! Приятно слушане !? :D
r_rusev
потребител
потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 8:54 pm
Местоположение: гр.ВАРНА

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот woodlark » Вто Сеп 17, 2013 9:49 pm

Така представеният визуално - акустичен клип от г-н Русев е еманация на слуховите възприятия за канарена песен. Именно с такъв съвършен набор от вариации може един ден и т. нар. канарче Орфей да се сдобие със световно признание като абсолютен TRADE MARK... :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот Христо Петров » Сря Сеп 18, 2013 8:55 am

Чучолиго , пак се изцепваш!!!
Като не можеш да постигнеш нищо, не се заяждай, и спри да се занимаваш с Орфей.
Ставаш банален. Насочи се към нещо друго от което разбираш повече.
Аватар
Христо Петров
потребител
потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 11:21 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот woodlark » Сря Сеп 18, 2013 4:41 pm

"Като не можеш да постигнеш нищо"...Какъв подреден и семантично извисен изказ..... В края на краищата всяко нещо, философски, се свежда в един момент до нищо. Браво, г-н Петров, за мъдрия ти пост по темата !!!:cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот Христо Петров » Сря Сеп 18, 2013 8:09 pm

Банален си
Вече ми омръзна
Аватар
Христо Петров
потребител
потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 11:21 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот woodlark » Сря Сеп 18, 2013 8:33 pm

Не съм банален, а съвсем реален...
Това, че съм радикален,
не означава, както смяташ ти -нахален.
А кой - кому омръзнал е,
мале, мале, мале..........
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот woodlark » Сря Сеп 18, 2013 9:07 pm

Всъщност, представеният клип от г-н Русев, ни показва песен на канарчета от изумително компромисно утвърдената от С.О. М. песен на испанското Тимбрадо, или песен, която пее, което и да е безпородно канарче :think:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот r_rusev » Съб Сеп 21, 2013 5:28 pm

woodlark написа:Всъщност, представеният клип от г-н Русев, ни показва песен на канарчета от изумително компромисно утвърдената от С.О. М. песен на испанското Тимбрадо, или песен, която пее, което и да е безпородно канарче :think:

И какво виждам?Сега и тимбрадо еспаниол не ти харесва!?? :lol:
r_rusev
потребител
потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 8:54 pm
Местоположение: гр.ВАРНА

Re: Нещо приятно за слушане

Мнениеот woodlark » Съб Сеп 21, 2013 6:03 pm

Г-н Русев, да не би да умирате от възхищение :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron