Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ВидоВе певчески канари в България

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот woodlark » Съб Юли 20, 2013 11:16 pm

Не мога да приема, че супервайзърите на форума не оценят явната провокация на този Букович и не го отстраняват навреме от участието му във форума, при все неадекватните му и предизвикателни писания по тема, в която той се включва само и само в ИМЕТО НА СПОРТА :evil: И ОТГОРЕ НА ТОВА ИМА ИЗКЛЮЧИТЕЛНАТА ДЪРЗОСТ ДА МИ ПИШЕ, ЧЕ ГОСПОД МЕ Е НАКАЗВАЛ, СЯКАШ, ТОЙ Е САМИЯТ ГОСПОД :evil:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Съб Юли 20, 2013 11:31 pm

nightingale написа:
akademika написа: За съжаление интересната песен на тези канари не се унаследява като при Малинуата и Харцера и за това с тях се "работи" по- трудно и се изисква много търпение и практика за да създадете добре пееща птица .

Съвсем приятелски искам да те поправя , че песента при Малинуата и Харцера не се унаследява.
Те влизат в категорията ''порода'' съвсем поради други генетично затвърдени белези.
Но да не изпадаме в паника - всеки може да сгреши.
:drinks:

:shock:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот shikata » Нед Юли 21, 2013 1:26 am

Двамата участници са наказани, надявам се нещата да не продължат в същия тон!
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Нед Юли 21, 2013 1:32 pm

akademika написа:
nightingale написа:
akademika написа: За съжаление интересната песен на тези канари не се унаследява като при Малинуата и Харцера и за това с тях се "работи" по- трудно и се изисква много търпение и практика за да създадете добре пееща птица .

Съвсем приятелски искам да те поправя , че песента при Малинуата и Харцера не се унаследява.
Те влизат в категорията ''порода'' съвсем поради други генетично затвърдени белези.
Но да не изпадаме в паника - всеки може да сгреши.
:drinks:

:shock:

Шъ ти фръкнат очичките :D
Вкарай малко пояснения защо се учудваш на забележката ми , пък аз ще вкарам няколко млади малинуа в една волиера с горски зидарки.
Напролет ши ги закараме на конкурса да видим ко са'' унаследили'' :cool:
В нашите ширини в това число и в нашите кафези има една единствена птица която е с унаследена песен.
Говоря за песен влизаща в категорията ''сложна''
Всичко останало наследява ( поради спецификата на гласовият си орган )ВЪЗМОЖНОСТА ДА ИЗПЪЛНИ видовата си песен.
Забележи - слушайки песента на собствения си вид , или ( ако става дума за присмехулничество) песента на другите видове.
Силно се стремиш да създадеш впечатление у околните за богата компетентност относно пойните птици , но в същото време твърдиш абсурдни небивалици.
Между другото тръш, синигера, чучолигата и Букович са един и същи потребител и явно имат много свободно време . :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот slona67 » Нед Юли 21, 2013 2:38 pm

Между другото тръш, синигера, чучолигата и Букович са един и същи потребител и явно имат много свободно време .

:D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
До чучулигата и аз мислех така ,ама и Букович ли!Този човек според теб има раздвояване на личноста!Кара си се сам със себе си!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ще умра от смях!
Към Академика - nightingale е прав!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Нед Юли 21, 2013 7:49 pm

Не знам кой е прав кой е крив :shock: Но хора които не са се занимавали професионално с Харцери или Малинуа е смешно да говорят за тези птици :lol: И ще помоля лицето от Габрово да престане с ластиците :lol: пиши си там за комарите и аквариумите :lol: и хабер си нямаш от каквито и да е канари нито си ги развъждал професионално нито познаваш хора които се занимават с канари професионално . И не си прави труда да ми отговаряш защото твоя отговор ще е безсмислен поради факта че ти НИКОГА не си се занимавал професионално с Харцери и Малинуа .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Нед Юли 21, 2013 8:04 pm

akademika написа:Не знам кой е прав кой е крив :shock: Но хора които не са се занимавали професионално с Харцери или Малинуа е смешно да говорят за тези птици :lol: И ще помоля лицето от Габрово да престане с ластиците :lol: пиши си там за комарите и аквариумите :lol: и хабер си нямаш от каквито и да е канари нито си ги развъждал професионално нито познаваш хора които се занимават с канари професионално . И не си прави труда да ми отговаряш защото твоя отговор ще е безсмислен поради факта че ти НИКОГА не си се занимавал професионално с Харцери и Малинуа .

Тогава оставям нещата на ''профисионалистите''
Както се вижда , те ( в твое лице ) са доста компетентни.
Смирено свеждам глава и моля за прошка, че си позволих коментар върху вашето изказване .
Отивам при комарите .
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Нед Юли 21, 2013 8:13 pm

Едно въпросче само ако може , че ентомоложкия форум нещо се е бъгнал.
А бе държиш на всяка цена ТИ да си прав , или държиш да се знае и пише истината.
Ще се радвам да ме осведомиш публично
:cool:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Нед Юли 21, 2013 10:30 pm

Купи си 1/2 чифта истински харцери извади малки от тях и ги остави при другите ти птици и като видиш резултата тогава може да продължиш с локумите . Гледал съм 2 години посредствени харцери от бившата Чехословакия и имам поне малка престава от тези птици . Птиците бяха внесени от тогавашния шеф на дружество " ЕКЗОТИКА" другаря Чучев и проблеми с обучението не сме имали . При ято от 30/40 цветни и фигурни канари младите харцери си запазваха своята за някой хора простичка песен, без записи и затваряне на тъмно . Разбира се птиците не бяха подходящи за конкурс но изпълняваха характерните за тях мелодии . Освен това "колега" всичките ни женски птици от тази порода за разлика от другите канарки скромно наподобяваха песента на мъжките птици :?: Има още много да учиш за канрчетата но те съветвам да не се захващаш, явно тази тема ти е пълна Индия . Виж за: рибки, хамстери, кокошки си цар :D но канарите ги остави на канаровъдите :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот refab » Нед Юли 21, 2013 11:00 pm

shikata написа:Двамата участници са наказани, надявам се нещата да не продължат в същия тон!


Макар че виновника - начален обиждач*, в случая, woodlark ( с нищо не провокиран от Букович!!!) да е наказан с два дни повече, считам, че грубо предизвикания Букович трябваше да получи - символично, не повече от един ден бан.
Съжалявам shikata, но мисля, че постъпи не достатъчно справедливо. Човекът - Букович, е съвсем нов тук, и така да е посрещнат! :(

* Ей, невероятна простащина има в България!... Пак отбелязвам, че в случая без никаква причина и повод този woodlark обиди грубо и отчетливо човека (Букович), който в Испания вероятно е свидетел на една съвсем друга култура на отношения, нямаща почти нищо общо с българската, предполагам...
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Нед Юли 21, 2013 11:10 pm

akademika написа:Купи си 1/2 чифта истински харцери извади малки от тях и ги остави при другите ти птици и като видиш резултата тогава може да продължиш с локумите . Гледал съм 2 години посредствени харцери от бившата Чехословакия и имам поне малка престава от тези птици . Птиците бяха внесени от тогавашния шеф на дружество " ЕКЗОТИКА" другаря Чучев и проблеми с обучението не сме имали . При ято от 30/40 цветни и фигурни канари младите харцери си запазваха своята за някой хора простичка песен, без записи и затваряне на тъмно . Разбира се птиците не бяха подходящи за конкурс но изпълняваха характерните за тях мелодии . Освен това "колега" всичките ни женски птици от тази порода за разлика от другите канарки скромно наподобяваха песента на мъжките птици :?: Има още много да учиш за канрчетата но те съветвам да не се захващаш, явно тази тема ти е пълна Индия . Виж за: рибки, хамстери, кокошки си цар :D но канарите ги остави на канаровъдите :cool:

Приятелю академичен. другарю профисионалист , комерсиален отглеждач и прочие.
Убягва ти факта , че песента на харцера е съставена предимно от рулади.
Естествено че без обучение гаргите ти ще ги изпълняват , та нали това е и основата на песента при неговия прародител - дивото канарче .
Това обаче не значи, че така съставена и изпята песента е онази песен , която хората са извлекли от селекцията на птиците .
Тези птици унаследяват тембърат , тоналноста , резонаторат , спецификата на ларинкса си , стойката по време на пеене и ред други неща и това ги отличава от безпороднте канари .
Тоест ако знаеш кога едно животно влиза в категория ''порода'' ще знаеш и , че песента не е фактор , най вече защото тя освен че не може да се предава генетично и по наследство , ами е и често изменчива по време на жизнения път при пойните птици.
Казах че има една единствена птица която унаследява песента си и я изпълнява без нуждата от заучаване и слушане.
Написал съм доста относно видовете песни , как се затвърждават , как се оформят ,кога се оформт и т.н.т .
Ти си профисионалист - аз аматьор , едва ли ще искаш инфо от такива като мен .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот Bukovich » Нед Юли 21, 2013 11:45 pm

Здравейте на всички казжам Илия Букожич бях принуден да си направя но акаунт защото ми поставиха бан за обида и прожокация която не съм извършил или поне така мисля.Ако съм обидил някой с въпросит си искам да се извиня, поисках информация за орфеите до сега отглеждах цветни канари ахат червена мозайка с доста добро качество започвайки с два чифта от БЕРТОЛИНИ .Обаснявам с какжо се занимавах до се га за да не ме опрекват,че не съм споменал.Сега искам да си купя орфеи ако има някъде в Испания искам накой да ме насочи без да преча на никого .Да ми обясн и стандарта с примери .На г-на който каза че се карам сам със себе си или с де думи ,че се крия зад няколко ника "СИНИГЕР<ЧУЧУЛИГА БУКОВИЧ(КОИТО СЪМ НАИСТИНА АЗ)И НЕ ЗНАМ СИ КОИ ОЩЕ ще отговоря ,че не съм някакъв комплексиран малчуган които се чуди с кого да се драчи .Искам да благодаря на хората които ми обърнаха малко внимание (академика,слона67,релаф)
ЗА slona67:Лично ще потърся всичко о дкоето мога да се добера за да ти дам повече инфо за TIMBRADO DISCONTINUO
Bukovich
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 11:17 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron