Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Новобранец търси контакти за добри птици!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Пет Окт 24, 2014 7:08 pm

Здравейте на всички, нов съм и във форума и като цяло в хобито с отглеждане на канарчета, на шега си взех две да ги пусна в една волиера с други птици, но взеха, че ми влязоха под кожата...
Та решил съм да се пробвам малко по-сериозно, в канарите най-много ми харесва песента им и поразгледах различните породи и реших, че от нашето си по-хубаво няма, знам че тия Орфеи не са точно порода, но аз не държа да имам някакви породисти птици, искам просто да пеят разнообразно и да са плод на някаква селекция все пак, хубаво е да се поддържат някакви линии и да се върви на някъде, това май е в интерес на всички!
Така хобито се осмисля с една идея повече, та както се разбира и от заглавието ще се радвам ако някой може да ме свърже с хора дето се занимават с такива птици, бих си взел с радост 1-2 чифта. Като за начало ще се радвам просто да имам птици които да пеят каквото и да е стига да е мелодично и на мен да ми харесва, нямам някакви критерии да пеят точно като славей без да си вкарват канарските неща, като цяло за лично удоволствие ми трябват, а не да се доказвам, от София съм но мога и да се разкарам из околията ако трябва...

Поздрави за хубавия форум! Бая неща ще трябва да изчета, благодаря на всички които са допринесли с информация!
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот akademika » Нед Окт 26, 2014 8:01 am

Поздравления за избора на хоби дано да не бъдете разочарован от некоректни канаровъди . След като искате да се занимавате с канарчета Орфей най-добре е да изчакате да почнат конкурсите . В София също се провежда конкурс и като го посетите ще имате някаква престава кой какви птици има и така по-лесно ще се ориентирате в избора си на птици . След като сте "новобранец" не купувайте канари от пазари или магазини 100% ще бъдете излъган в София има клуб на любителите на Орфей и най-добре е да го посетите и да се запишете . В клуба ще получите нужната информация за "породата" и ще се запознаете с хора които се занимават с тези канари .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Нед Окт 26, 2014 10:33 am

Благодаря за отговора! Да така ще направя, най-добре ще е така да почерпя опит, много имам да уча и за песента на птиците и за канарите като цяло, но пък това е част от удоволствието, смятам че няма да ме разочарова сложността на занятието с Орфеите, струва ми се доста интересно да не знае човек какво ще излезе!
А иначе вече ме попрецакаха на подуенския пазар, продадоха ми стара мъжка птица която не можеше дори да лети, а иначе ми изглеждаше адекватна в кафеза и след няколко месеца почина....но така е човек като никога не се е занимавал и бърза да си вземе! :D
Кьорав карти не играе, дето се вика!
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот akademika » Нед Окт 26, 2014 3:24 pm

Прецакване е когато купиш птица за 70/80 лв и излезе боклук а птица която струва 15/20 лв е нормално да е некачествена . При орфеите трябва много да внимавате защото повечето производители на тези птици са не коректни . Продават ви мъжка птица на висока цена 70/100 лв а на пролет тази птици пее като канарче от 30 лв . За това много внимателно избирайте птици от тази "порода" и то само от производители членове на НАКО . Снабдете с фиш на НАКО и когато купувате птица вижте какво изпълнява от този фиш . Все пак вие искате "породиста" птица а не шарено пиле което да прави 2 строфи от въпросния фиш .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот stoianov » Нед Окт 26, 2014 10:26 pm

akademika написа:Прецакване е когато купиш птица за 70/80 лв и излезе боклук а птица която струва 15/20 лв е нормално да е некачествена . При орфеите трябва много да внимавате защото повечето производители на тези птици са не коректни . Продават ви мъжка птица на висока цена 70/100 лв а на пролет тази птици пее като канарче от 30 лв . За това много внимателно избирайте птици от тази "порода" и то само от производители членове на НАКО . Снабдете с фиш на НАКО и когато купувате птица вижте какво изпълнява от този фиш . Все пак вие искате "породиста" птица а не шарено пиле което да прави 2 строфи от въпросния фиш .


:think: :think:
Точно от Вас не очаквах такива "приказки".....некачествена птица, боклук... :shock:
И как пее канарче от 30 лева?Щото аз съм купувал и за по малко, ама пее та съ къне...

пп.Съжалявам за спама, съгласен съм за Вас за "избора" на Орфей и некоректните търговци, но много се дразня когато някой говори така за птиците.
Дано колегата Malurus си намери качествени птици.Един съвет от мен, не казвай, че си новобранец щото това автоматично те прави набутан в повечето случаи.Какво да правиш....българска работа...:mrgreen:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Пон Окт 27, 2014 11:31 am

Благодаря за съветите!
Ами не ми остава много освен да разчитам, че хората които се занимават със селекцията на тия птици да осъзнават, че всеки сам по отделно няма да може да постигне много, колкото повече се обменят хубави и качествени птици(ясно е, че никой няма да се раздели с най-добрите си), толкова по-добри ще са резултатите и толкова по-бързо ще се създаде нещо, аз съм оптимист и смятам, че няма как да не се създаде порода, въпроса е по-скоро кога, историята показва, че когато тръгне да се прави селекция в дадена посока винави има резултат, който е равен на времето умножено по броя на птиците с които се работи, все пак това е хоби и не мисля, че може да се забогатее от него, предполагам, че хората дето са се захванали с това за да правят пари бързо са се отказали и всички освен от личните си резултати, ще се радват да виждат едно бързо развитие на нещата! Изисква се екипна работа и колкото повече хора участват, толкова по-добре, но за съжаление наистина българите не сме много по екипната работа, но аз пак казвам, че съм оптимист! :drinks:
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот vladimirov » Пон Окт 27, 2014 1:31 pm

Щом си решил да отглеждаш орфеи,трябва да разполагаш поне с две помещения.Едното е за развъждане а в другото ще обучаваш малките.Естествено малките не трябва да чуват старите а само записа за канари Орфей.Ако нямаш второ помещение,по-добре не се захващай.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Пон Окт 27, 2014 2:01 pm

Имам и второ помещение, а и разбрах че са по-студоустойчиви отколкото предполагах, ще видим какво ще стане! :D
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот akademika » Пон Окт 27, 2014 7:15 pm

stoianov написа:
akademika написа:Прецакване е когато купиш птица за 70/80 лв и излезе боклук а птица която струва 15/20 лв е нормално да е некачествена . При орфеите трябва много да внимавате защото повечето производители на тези птици са не коректни . Продават ви мъжка птица на висока цена 70/100 лв а на пролет тази птици пее като канарче от 30 лв . За това много внимателно избирайте птици от тази "порода" и то само от производители членове на НАКО . Снабдете с фиш на НАКО и когато купувате птица вижте какво изпълнява от този фиш . Все пак вие искате "породиста" птица а не шарено пиле което да прави 2 строфи от въпросния фиш .


:think: :think:
Точно от Вас не очаквах такива "приказки".....некачествена птица, боклук... :shock:
И как пее канарче от 30 лева?Щото аз съм купувал и за по малко, ама пее та съ къне...

пп.Съжалявам за спама, съгласен съм за Вас за "избора" на Орфей и некоректните търговци, но много се дразня когато някой говори така за птиците.
Дано колегата Malurus си намери качествени птици.Един съвет от мен, не казвай, че си новобранец щото това автоматично те прави набутан в повечето случаи.Какво да правиш....българска работа...:mrgreen:
:drinks:

Всички мъжки канарчета пеят без значение каква порода са .Тук става въпрос за "порода" която се оценява само по пеенето и тази "порода" трябва изпълнява точно определени мелодии от оценителния фиш . На конкурса ако ще 20 минути да се скъса да пее мелодии които не са по фиша няма да вземе и 1 точка тогава такава птици не е орфей и с право хората ще кажат че е боклук . Не силното и продължително пеене са критерий за певческите канари . :think: За мене всички канари които не отговарят на стандарта на породата са "боклуци" сиреч "пумяри" Такива птици са подходящи за хора любители хора които си купуват 1 канарче да ги радва такива птици не се развъждат със селективна цел . Момчето е тръгнало да се занимава професионално с канарчета и е хубаво още в началото да е на ясно че ако си вкара 1 боклук в къщи после няма чистене . Но щом толкова ви шокира думата боклук вече ще ползвам по-коректната дума безпородна птица :D
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот stoianov » Пон Окт 27, 2014 9:47 pm

akademika написа:Всички мъжки канарчета пеят без значение каква порода са .Тук става въпрос за "порода" която се оценява само по пеенето и тази "порода" трябва изпълнява точно определени мелодии от оценителния фиш . На конкурса ако ще 20 минути да се скъса да пее мелодии които не са по фиша няма да вземе и 1 точка тогава такава птици не е орфей и с право хората ще кажат че е боклук . Не силното и продължително пеене са критерий за певческите канари . :think: За мене всички канари които не отговарят на стандарта на породата са "боклуци" сиреч "пумяри" Такива птици са подходящи за хора любители хора които си купуват 1 канарче да ги радва такива птици не се развъждат със селективна цел . Момчето е тръгнало да се занимава професионално с канарчета и е хубаво още в началото да е на ясно че ако си вкара 1 боклук в къщи после няма чистене . Но щом толкова ви шокира думата боклук вече ще ползвам по-коректната дума безпородна птица :D


:think: :nono: :! :evil:
Жалко.... имах друго мнение за вас!
Аз преди имах много канари и нито един БОКЛУК.

Malurus написа:Здравейте на всички, нов съм ....Та решил съм да се пробвам малко по-сериозно, в канарите ...... но аз не държа да имам някакви породисти птици, искам просто да пеят разнообразно и да са плод на някаква селекция все пак....
........бих си взел с радост 1-2 чифта. Като за начало ще се радвам просто да имам птици които да пеят каквото и да е стига да е мелодично и на мен да ми харесва, нямам някакви критерии да пеят точно като славей без да си вкарват канарските неща, като цяло за лично удоволствие ми трябват, а не да се доказвам.....

Човека иска а си вземе няколко канарчета за кеф, вие веднага го вкарахте във филма.....
Нямаше да се намесвам, но не се сдържах.....харесвам Орфея, но не харесвам хора като вас, с вашите конкурси, стандарти, фишове и точки.........и мерене на кой е по-голям.....ФИША...
Не целя да се заяждам, това е мое мнение.
Айде със здраве. :drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот akademika » Вто Окт 28, 2014 7:45 am

stoianov Няма да ставам адвокат и защитник на конкурсите на "породата" Орфей нито ще коментирам фиша и начина на оценка .Човека беше написал че иска да си купи 1/2 чифта канарчета от "породата" Орфей за да прави някаква селекция и да се развива в тази насока . Не е писал че търси безпородни птици които да пеят по интересно . Аз не продавам Орфей за да имам някаква изгода от цялата работа просто отговорих на човека . Друг е въпроса дали ви харесват конкурсите и фишовете но без фишове и конкурси не става . Без фишове ,клубове и конкурси най-лесно се продават безпородни птици за много добри "певци" .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот coker » Вто Окт 28, 2014 4:37 pm

Стоянов спри се бре..... един път си каза мнението ама не прекалявай!

А колкото до академика - евала на него!!!

Човека в прав текст, кратко, точно и ясно му обясни на момчето за кво става въпрос..... а ти във филми го вкарвал, аре гледай си там твоя филм и ако няма с кво да помогнеш недей убива мерака на хората дето се опитват да помогнат.

С най-сърдечни поздрави на всички
Иван Гинчев
Докато не вършиш нещо с голяма любов, с голямо отдаване, с голямо обвързване, с искреност, с истинност, с цялото си същество, нищо няма да се случи.
Аватар
coker
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 3:20 pm
Местоположение: Берлин, Германия

Следваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта