Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


как се къпят неразделките

Модератор: nikigeen

Мнениеот nightingale » Вто Сеп 22, 2009 9:57 pm

Нераздлелките изключително рядко се къпят(по собствено желание) Като цяло папагалите не обичат да го правят. Изключение правят централно и южноамериканските видове които живеят в райони с висока въздушна влага и къпането и смазването със секрет от трътковидната жлеза е важно. Австралийските и африкански видове по принцип се къпят в росата на дърветата и много рядко навлизат във водата. Тези от саваните( нераздлелките) имат 4-6 месеца сух период и дори не виждат вода.Течностите си ги набавят по друг начин Остави папагалът си на мира и не се занимавай с глупости. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот narduca » Сря Сеп 23, 2009 10:42 pm

Мислех, че във форума всеки може да сподели неща от практиката си- дори и да греши по- добре е да чуе градивен съвет, а не глупава не особено добронамерена критика. Въобще не мога да разбера какво я бърка дамата проблема за пуснатите теми във форума. Може би и Вие, уважаема не знаете кой знае колко. Все пак човек не е срамно да помоли за съвет или мнение, вместо да губи сили и време да отправя недобронамерени критики.
Колкото до сушенето много зависи как сушиш.
Както и да е, благодаря на всички останали, които ми даваха приятелски съвети.
Аватар
narduca
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 7:37 am

Мнениеот narduca » Сря Сеп 23, 2009 10:44 pm

Благодаря и на nightingale.
Аватар
narduca
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 7:37 am

Мнениеот nightingale » Сря Сеп 23, 2009 11:57 pm

Пак заповядай. :wink: Аз също съм против сушоара. Не защото ще навредиш на птицата обаче. Сигорен съм ,че си внимателен също и другите които го практикуват. Сушенето обаче е безмислено и дори малко вредно по съвсем други причини. Птиците се къпят ,по точно си намокрят перушината за да могат да я потдържат в нужното отлично състояние.След всяко къпане следва точно определено за видът разчопляне и нареждане на перата. Птицата сама трябва да си ги изсуши. Мърлявото потдържане на оперението води до недобри летателни умения които от своя страна до гибелта и. Доказателство за това ,че къпането не е за разхлаждане е факта че много птици се къпят през зимата при минусови температури.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Сеп 24, 2009 12:08 am

narduca написа:Мислех, че във форума всеки може да сподели неща от практиката си- дори и да греши по- добре е да чуе градивен съвет, а не глупава не особено добронамерена критика. Въобще не мога да разбера какво я бърка дамата проблема за пуснатите теми във форума. Може би и Вие, уважаема не знаете кой знае колко. Все пак човек не е срамно да помоли за съвет или мнение, вместо да губи сили и време да отправя недобронамерени критики.
Колкото до сушенето много зависи как сушиш.
Както и да е, благодаря на всички останали, които ми даваха приятелски съвети.

Разбира се , че всеки може да сподели неща от практиката - нали за това е този форум ! И всеки , който е помолил разумно за съвет го е и получил ! Друг е въпроса дали иска да го чуе !

Пускането на на нови теми си е проблем , защото така неща , които трябва да са заедно (теми , за еднакви животни ) се разпръскват и всеки новодошъл не може да се ориентира и пуска пак нова тема ! И в един момент се оказва , че пишем 20 пъти едно и също без да сме развили темата чувствително ! Демек - въртиме се в кръг !!! Кому е нужно това ???

И явно гледаме на птиците със различни очи - аз ги виждам като птици , а ти \ вие като някаква играчка , която се е замърсила и трябва да бъде изкъпана и подсушена и отново да блесне с целият си гланц !
Защо не можете да оставите животното да бъде животно ? Защо не можете да седнете близо до кафеза и да го наблюдавате - то само ще си покаже какво му е потребно !
Респектирайте живота на това същество , което сте приели в своят дом , и го оставете да бъде такова , каквото е !

Не ми е нужно да знам кой знае колко - знанията идват с търсенето на инфо , опита и наблюденията ! Нужно ми е да знам какво би направило тази птица щастлива , въпреки че съм и отнела свободата !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Предишна

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron