Страница 1 от 1

Жако-социализация

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 10:44 am
от dardorana1
Здравейте, от около 2м. съм горда собственичка на жако- Уоли . Търся съвети за опитомяванито му, защото съм убедена, че е диваче. Много се притеснявам да не изпусна момента на сближаване :cry:
Относно възрастта му ми е казано, че е на 1 г., но до колкото розбрах почти е невъзможно да се определи с точност. Като външни белези ще дам: очи - жълти, клюн - лъскав, без нарушена повърхност.
Предварително благодаря на хората, които ще ми отговорят.

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 11:09 am
от Paulina
Здравей и добре дошла !

Само не разбрах защо си пуснала четри еднакви теми , като отворена тема за жакото вече има ! Както и да е - Админа или Модератора ще поправят това .

Сега за жакото - моето първо също беше диво и единствено интензивното занимаване със животното спомага за опитомяване и сближаване . И много търпение , защото жаката са доста своенравни ! Гладът също е голям помощник в това отношение - давай му и храна от ръка .

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 5:50 pm
от nikigeen
Проблема е оправен ,може да си продължите тук

Re: Жако-социализация

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 10:35 pm
от nightingale
dardorana1 написа:Здравейте, от около 2м. съм горда собственичка на жако- Уоли . Търся съвети за опитомяванито му, защото съм убедена, че е диваче. Много се притеснявам да не изпусна момента на сближаване :cry:
Относно възрастта му ми е казано, че е на 1 г., но до колкото розбрах почти е невъзможно да се определи с точност. Като външни белези ще дам: очи - жълти, клюн - лъскав, без нарушена повърхност.
Предварително благодаря на хората, които ще ми отговорят.
Жакото ти е на повече от година. А и момента на зближаване няма как да го изпуснеш. Просто може да не го достигнеш. :think: Много има написано по темата. Прочети нещата , като започнеш с това на Паулина. И успех.

МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 7:37 pm
от Pukanka
Имам женска на 8 години с която аз така и не успях да се сближа. Не ме понася. С другите няма проблем, и мъжа ми и секретарката ми я хващат, пипат и т.н. Мене като ме види се наежва, и е готова за бой. На мене и не ми говори ако ме вижда. Никога нищо лошо не съм й правила, но така си е решила.Няма оправия при нас вече, но вие сте млади, има шанс.

МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 8:21 pm
от nightingale
Ами и аз да пипам секретарката и на мен жената няма да ми говори. :think: Шегичка. Наистина птицата е млада и вероятноста да има усложнения със социализирането е минимален.

МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 9:15 pm
от Paulina
Pukanka написа:Имам женска на 8 години с която аз така и не успях да се сближа. Не ме понася. С другите няма проблем, и мъжа ми и секретарката ми я хващат, пипат и т.н. Мене като ме види се наежва, и е готова за бой. На мене и не ми говори ако ме вижда. Никога нищо лошо не съм й правила, но така си е решила.Няма оправия при нас вече, но вие сте млади, има шанс.

Аз имам две жака , едното от които не понася сина ми ( и други мъжки индивиди ) . То е при нас от 7 години , но реалната му възраст е неизвестна . Другото жако пък веднага подаде крак и се качи на ръката на момчето ми , а е при нас от три седмици . Просто много от жаката си избират любим човек и трудно допускат други . Ще трябва да се примириш с този факт !

МнениеПубликувано на: Чет Юни 10, 2010 9:43 pm
от dardorana1
На всички Ви благодаря за отговорите:)