Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Говорят ли папагалите

Модератор: nikigeen

Мнениеот fridolina » Сря Юли 30, 2008 5:15 pm

Е такова жако нема. :shock: Дали не е научило наизуст реда на въпросите? :roll: :lol:

Естествено има и стресирани, инати или бездарни птици, за които никой не пише и не снима видеоклипчета. Например nkov от нашия форум в продължение на две години е обучавал едно жако и то така и не проронило нито една дума. Така че нормално е, ако Алекс има негативен опит с "говорящите" папагали, да е настроен скептично.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот sandan » Сря Юли 30, 2008 8:16 pm

fridolina написа:Е такова жако нема. :shock: Дали не е научило наизуст реда на въпросите? :roll: :lol:

Естествено има и стресирани, инати или бездарни птици, за които никой не пише и не снима видеоклипчета. Например nkov от нашия форум в продължение на две години е обучавал едно жако и то така и не проронило нито една дума. Така че нормално е, ако Алекс има негативен опит с "говорящите" папагали, да е настроен скептично.

Аз също имах горчив опит с едно диво жако.Малко повече от година се занимавах всеки ден с него ,но максимума който го научих беше да взима от ръка.
Както nightingale пише най-добре е Жакото да е взето от малко ,а не да е диво.
П.П. Хората които купиха от мен дивото жако са много доволни от него .След 6 месеца беше проговорило и сега е един страхотен домашен любимец.Та доста пъти при опитомяването грешките са на стопанина :cry:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Сря Юли 30, 2008 10:30 pm

fridolina написа:Е такова жако нема. :shock: Дали не е научило наизуст реда на въпросите? :roll: :lol:

Естествено има и стресирани, инати или бездарни птици, за които никой не пише и не снима видеоклипчета. Например nkov от нашия форум в продължение на две години е обучавал едно жако и то така и не проронило нито една дума. Така че нормално е, ако Алекс има негативен опит с "говорящите" папагали, да е настроен скептично.
Не е научило реда на въпросите. Просто след дълго обучение то знае след кой въпрос какъв отговор следва.Гледал съм нещо още по интересно и ще го споделя ,а вие си извадете изводите.На един такъв папагал му поставят пред него изрязани от картон по 5 фигорки: 5 кръгчета,5 квадрадчета,5 триъгълничета и звездички. Разстилат ги на една маса пред кацалката му и го питат: колко кръгчета има на масата а то отговаря ''Пет''. Махат две от тях и пак го питат колко са и то отговаря ''ТРИ''. После махат 1 квадрадче и още 3 кръгчета и пак го питат.Колко кръгчета и звездички има .Папагала отговори ''НУЛА КРЪГЧЕТА И ПЕТ ЗВЕЗДИЧКИ'' Говорят само онези птици които водят социален начин на живот. врани,скорци,гарвани,свраки,сойки,и т.н.т. .Поставени поединично в домашни условия и достатъчно опитомени те започват да търсят контакт с човека който се грижи за тях. Като на първо време започват да имитират звуците му. Никое жако в диво състояние или пък там някъв си друг папагал не имитира нищо друго освен себеподобните си. Ако една сойка мяука като котка в диво състояние, а един скорец подсвирква като човек то дивите папагали никога не издават звуци неприсъщи за вида си.Това е друга и мн. дълга тема. Забравих да допълня че хора от публиката също махаха фигорки и то им отговаряше вярно.Така че със сигорност трикът не беше заучен.Този феномен при птиците се наричаше мисля че визуална способност за броене. Броиш без да ги четеш.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот krokodil22 » Вто Авг 26, 2008 3:56 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sYk-wE18BTo[/youtube]
може да е едно на милион но ги има :)
има и още клипчета с този папагал, но за съжаление през 2007-ма е починал...
krokodil22
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 12:58 am
Местоположение: София(кв.Редута)

говорят ли папагалите

Мнениеот тони-67 » Пет Сеп 05, 2008 10:55 am

Говорят, Моето жако е най-умното същество, което съм виждала.
Никога не бърка имената на децата ми и съпруга ми. Знае името на кучето ми и когато лае все му се кара - Спри Сара, престани. Вика и млъкни Сара. Аз съм мама, а дойде ли бабата на децата ми - никога не казва "мамо", а и казва "бабо". Жаката не са като другите папагали, Жакото е човек с пера.
тони-67
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 10:45 am

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Сеп 17, 2008 10:14 am

Ако според някой хора жаката немогат да говорят,бих искал да кажа,че не съм сигурен в това!Да,вярно е,че жакото не е човек и няма този умствен потенциал,който е заложен в чевека,но не съм съгласен,че само повтарят думи и имитират било то звуци,животни и т.н.Ето Ви едно клипче с едно Кралско Жако,което образува цели изречения,а не произнася само думи!Уникално умна птица!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kgEOzKEvr4w[/youtube]
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот todpetrov » Съб Сеп 20, 2008 2:13 pm

няма спор много е забавно да си има човек сигурно жако у дома , няма да забравя ,как като малък ,ко0гато ходих ме в зоопарка тук в Добрич имаше едно жако ,което говорише и направо умирах ме да ходим да го гледа ме .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Говорят ли папагялите

Мнениеот miv.1959 » Нед Яну 04, 2009 5:10 pm

Привет на всички.
За говорене на папагалите мога да Ви дам примери от моят опит. Първо с Корела която живя 12 год. и когато изговаряше думите не бъркаше кога ще каже "Чао" като излизаше някой и кога "здрасти" като влизаше човек. Като кажеше "здрасти" вдигаше единият крак и много други думи, дори свъзваше, и казваше "мамина кукла" . След нея си взех от волиерата ми младо пиле голям александър, той беше в нас около година и се научи да си казва името, целумаше и още някой думички, но са полакомих, че предложиха много пари за него и го продадох, като в последствие научих, че е излязал женски. Но от планинското жако най-не съм даволен. Казваше 2-3 думички и само грачеше, след като го продадох ми казаха, че започнал да запаметява ище думички.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Re: Еклектус

Мнениеот ameli » Вто Апр 28, 2009 8:19 pm

flowerlp написа:Искам да попитам на каква възраст е папагала и кой е най-лесния или поне традиционен начин да научиш папагала си да говори?
Благодаря!


От къде почнахме и до къде стигнахме. Така и така съм тук и аз да се изкажа: папагалите не мислят какво казват или поне повечето от тях... вярно,че има много интелигентни, но повечето са си глупавички :D (никой не се обижда, нали?)


Та да се върнем на въпроса. Аз лично не видях отговор. Като ме няма в нас да пускам ли запис с някоя дума или няма смисъл. Благодаря предварително
:)
Обичам ви мои пиленца, повече от всичко на света
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот Paulina » Вто Апр 28, 2009 11:15 pm

Зависи колко интензивно се занимаваш с папагалчето ти , а и колко е надарено самото то . Когато ходех още на училище имахме в къщи един вълнист папагал , който за срок от 2 месеца се научи да повтаря името си - без записи и тем подобни ( съвсем нормално общуване ) . Стоеше в кухнята , може би за това . След време му взехме другарче , което не се оказа много надарено и почти нищо не възприе ( пееше си като вълнист , като от време на време смесваше и името на първия в песента ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

здравейте :)

Мнениеот KriSsie » Чет Юли 30, 2009 4:53 pm

Аз съм нова тук и адски много харесвам папагалите,но все още нямам :( Много искам да си взема говорещ папагал,но винаги цените им спират моите родители да ми вземат.Преди няколко дни ходих в един ЗОО магазин и там видях папагал Александър и искам да ви попитам дали те могат да се научат да говорят ?! ... и също така в магазина бяха само едноцветни (зелен..жълт и син ) знаете ли дали се срещат шарени ?! много се извинявам,че така ви питам много неща,но като търся в интернет..нищо не откривам :) Много ще се радвам ако ми отговорите :cool: Благодаря предварително :wink:
KriSsie
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 4:39 pm

Мнениеот ameli » Пет Юли 31, 2009 9:17 pm

^^^
естествено, че има пъстри ... като се смесят и ей ти шарен.

александър говори, но всяка птица си е с характер и това не зависи от породата им

като толкова искаш папагал, защо не започнеш с вълнисто или да си купиш голям папагал със спестяванията си. не са кой знае колко скъпи. друг вариянт-кажи на приятелите си,за р.д. да се организират и да ти купят. има много вариянти

успех :cool:
Обичам ви мои пиленца, повече от всичко на света
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта