Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос за Еклектус

Модератор: nikigeen

Мнениеот nightingale » Чет Яну 28, 2010 10:16 pm

Paulina написа:И аз имам един въпрос :

Защо този папагал се нарича в България " Еклектус " ( знам , че е така на латински !) , а във останалата част на света се нарича просто " Благороден папагал " ( което честно казано звучи по-хубаво и по-разбираемо ! )

:?
Защото името благороден папагал може да има и друга птица-Лорито. Така според мен се конкретирезират двата вида.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Галин Господинов » Чет Яну 28, 2010 10:16 pm

Ами Амазоните и Какадутата също са доста приятни, но Жакото ми допада повече от тях, но немога да реша, него ли харесвам повече или Еклектуса. :cool: :D
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Чет Яну 28, 2010 10:19 pm

Жакото е много своенравно - прочети отворената за него тема . Какадутата са страшно шумни , но и там зависи от вида . Голяма птица е като малко дете - от собствен опит говоря !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Предишна

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта