Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кои видове папагали ще са подходящи?

Модератор: nikigeen

Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот илия » Пон Яну 17, 2011 11:05 pm

Здравейте, от няколко дни Ви чета и откривам много интересни теми. Когато бях някъде към 10-11 ми купиха две вълнисти папагалчета, Поли и Коко. После след някоя годинка интересът ми се засили и си купих една Корела. След време двамата разбойника избягаха, остана ми корелата, изминаха години, станах студент, в живота ми настъпиха доста промени...Винаги съм имал желание да гледам повече папагали, но така и не го направих, нямах възможност, но сега съм твърдо решен да си направя волиера в градината.

Корелата ми пролетта ще навърши девет години. Трета зима снася яйца в клетката. Прочетох доста мнения за зимуване, развъждане и някой неща ми се поизясниха. Ще ми е много полезно мнението на хора, които имат опит. Като начало ще започна с корели, разбрах, че те няма да имат проблеми зимата вън, без отопление (ще иззидам вътрешни помещения). Моята корела, която много години е гледана вътре на топло дали ако от началото на лятото я изкарам вън ще успее да изкара първата зима и после да си живее там целогодишно, заедно с другите от нейният вид?
Освен Корели ми се иска да имам и още 1-2 вида папагали, мислех си дали ще могат да живеят заедно и да мътят корели и вълнисти или и те трябва да са разделени?
Много ми харесват Александър - голям, начинаещ ще се справи ли с тях, както казах не съм отглеждал папагал различен от корела и вълнист и то по 1, 2 бройки в клетка.
И накрая, но не като цяло, а само за този пост, има ли някой от Югозападна България, който да развъжда папагали, във форума прочетох, че има 1-2 любители от Сандански и Благоевград, но май развъждат канарчета.
илия
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:33 pm

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот nikolpirg » Чет Авг 11, 2011 11:55 am

Здравей, като прочетох , че ще си изкарваш корелата вън да живее зимата и се смаях-тя ще умре. Това са топлолюбиви птици и като паднат градусите под 20 и почват да се разболяват. Незнам какво си чел, но ако искаш да останеш без корела я извади навън и ще видиш.Не си ли забелязал, че Корелата ти търси топло-пъха си човката под крилото....Корелите също като хората настиват и имат грип/всъщност така са повечето папагали, не само корелите-те за това са екзотични животни от топлите страни-тук просто се приспособяват, но чак пък да живеят зимата навън, едва ли ще стане.Така, че моя съвет е гушкай си Корелата на топло в къщи иначе.....
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот sandan » Чет Авг 11, 2011 2:49 pm

nikolpirg написа:Здравей, като прочетох , че ще си изкарваш корелата вън да живее зимата и се смаях-тя ще умре. Това са топлолюбиви птици и като паднат градусите под 20 и почват да се разболяват. Незнам какво си чел, но ако искаш да останеш без корела я извади навън и ще видиш.Не си ли забелязал, че Корелата ти търси топло-пъха си човката под крилото....Корелите също като хората настиват и имат грип/всъщност така са повечето папагали, не само корелите-те за това са екзотични животни от топлите страни-тук просто се приспособяват, но чак пък да живеят зимата навън, едва ли ще стане.Така, че моя съвет е гушкай си Корелата на топло в къщи иначе.....



Големи глупости си написал !!!
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот nikolpirg » Чет Авг 11, 2011 4:42 pm

Не съм написала глупости, защото съм се сблъсквала с проблемите точно на корелите и видях колко много разбират всички знаещи ветиринари или такива, които "разбират от птици". Не знаеш ли, че преживяното/особенно, ако си отделил достатъчно време за грижи и изучаване на птица/ ти е дава най-добър отговор на много въпроси....
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот soikata » Чет Авг 11, 2011 7:39 pm

От 1991 год. /20 години/ имам ято корели които ги отглеждам само в открита волиера на вън. Няма проблем с ниските температури, проблем е ако са в клетка и на течение. Има още много други дребни подробности при отглеждане на открито, но в предишни постове всичко сме коментирали. Хубаво е че се смееш от сърце на нещо което си прочела, но добре е да прочетеш и опита на хората които отглеждат птици почти професионално.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот Мъро » Чет Авг 11, 2011 9:50 pm

Има специална тема за това кой папагали издържат на вън в България .Там са писали хора който дългодишно отглеждат и имат наблюдения върху видовете за който са писали,така че може спокойно да се довериш на тях.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот nightingale » Пет Авг 12, 2011 12:14 am

nikolpirg написа:Не си ли забелязал, че Корелата ти търси топло-пъха си човката под крилото.

Уверявам те .Замисли се над това ,което ти е написъл Sandan.
В противен случай ще трябва да отговориш ,къде си пъха муцуната през зимата, лъвът от софийският зоопарк.
За фламингото ще те питам после. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот Paulina » Пет Авг 12, 2011 1:14 am

nikolpirg написа:Здравей, като прочетох , че ще си изкарваш корелата вън да живее зимата и се смаях-тя ще умре. Това са топлолюбиви птици и като паднат градусите под 20 и почват да се разболяват. Незнам какво си чел, но ако искаш да останеш без корела я извади навън и ще видиш.Не си ли забелязал, че Корелата ти търси топло-пъха си човката под крилото....Корелите също като хората настиват и имат грип/всъщност така са повечето папагали, не само корелите-те за това са екзотични животни от топлите страни-тук просто се приспособяват, но чак пък да живеят зимата навън, едва ли ще стане.Така, че моя съвет е гушкай си Корелата на топло в къщи иначе.....

И моите корели живеят в дворна волиера с вътрешно помещение . Нямат никакви проблеми през зимата , номерът е да се приучат постепенно да издържат на спадащите температури . И съответно парче здрав найлон , предпазващ от леденият вятър прави чудеса ......
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот gogi41906 » Пет Авг 12, 2011 2:11 pm

Аз отглеждам вълнисти във външна волиера с три вътрешни помещения според развитието им и нямам проблеми. Мисля, че ако изчакаш още дори 20 дни, ще е късно, да ги климатизираш за зимата- така че действай. Днес например си отивам за 4 дни в Приморско и те си се гледат сами- но със създадени условия. И честно- ще ми липсват особено новоизлюпените, но пък ще ги видя с дни по-големи като се завърна, а вероятно и другите двойки вече ще си имат дечица вече. Тръгвам на общо 61 броя в момента и ще видим при завръшането ?
gogi41906
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 11:19 am

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот Antonio » Съб Авг 20, 2011 10:42 pm

А да питам;
Корела с розела - ще могат ли да живеят?
Корела с малък Александър-ще могат да ли да живеят?
Корела с какарики-ще могат ли да живеят?
Корела с еклектус-ще могат ли да живеят?
Извинете,но съм начинаещ в отглеждането на папагали! :)
Поздрави.
Antonio
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 9:32 pm

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот JaKeD » Съб Авг 20, 2011 11:41 pm

Зависи от характера на животните,дали са свикнали и дали са дълго време заедно :cool: Аз съм виждал вълнисто с щиглец :think: Мисля,че всякакви комбинации са възможни зависи от нрава на животното :wink:
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: Кои видове папагали ще са подходящи?

Мнениеот Мъро » Нед Авг 21, 2011 10:50 pm

Antonio написа:А да питам;
Корела с розела - ще могат ли да живеят?
Корела с малък Александър-ще могат да ли да живеят?
Корела с какарики-ще могат ли да живеят?
Корела с еклектус-ще могат ли да живеят?
Извинете,но съм начинаещ в отглеждането на папагали! :)
Поздрави.

Колега има теми за това прочети и ще получиш отговори на въпросите.Така да ги гледаш в клетки е невъзможно.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта