Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Поилки и папагали

Модератор: nikigeen

Поилки и папагали

Мнениеот refab » Сря Мар 30, 2011 3:31 pm

Предполагам, че папагали не могат да пият вода от поилки, капков тип, каквито вече има за канарчета, финки и т.н.. Тези поилки на външен вид приличат на поилки за гризачи, но нямат топче в тръбичката. Формата на човката на папагалите категорично не би трябвало :nono: да позволява да използват тези поилки, но дали пък, чрез езика си, ако главата им малко е наклонена, да могат да провокират изтичането на капки вода, която да изпият!? :o :?:

Всъщност, тези капкови поилки са толкова добри и удобни за канарчета и финки, че ми се иска да могат да бъдат използвани и за папагали! :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки и папагали

Мнениеот maratoneca81 » Сря Мар 30, 2011 4:04 pm

refab написа:Предполагам, че папагали не могат да пият вода от поилки, капков тип, каквито вече има за канарчета, финки и т.н.. Тези поилки на външен вид приличат на поилки за гризачи, но нямат топче в тръбичката. Формата на човката на папагалите категорично не би трябвало :nono: да позволява да използват тези поилки, но дали пък, чрез езика си, ако главата им малко е наклонена, да могат да провокират изтичането на капки вода, която да изпият!? :o :?:

Всъщност, тези капкови поилки са толкова добри и удобни за канарчета и финки, че ми се иска да могат да бъдат използвани и за папагали! :D

Да колега тези поилки могат да се използват и за папагали
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Поилки и папагали

Мнениеот zlatistij » Сря Мар 30, 2011 9:08 pm

ето тук ще намериш отговор и обяснение как да го приучиш :cool: www.birdtricks.com/blog/
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: Поилки и папагали

Мнениеот refab » Сря Мар 30, 2011 9:30 pm

zlatistij написа:ето тук ще намериш отговор и обяснение как да го приучиш :cool: http://www.birdtricks.com/blog/


Благодаря и на двамата за отговорите!.... Относно линка - почти не знам английски :oops: , а и представената на снимката поилка е с хоризонтална тръбичка със скосяване при отвора, т.е. е различна от тази за канарчета, при която тръбичката определено е под ъгъл надолу и няма скосяване!... Не знам дали това има значение?

Ето снимка на поилката от сайта:

Изображение

Интересно дали в България се продават такива?

ПП Аз имам една мъжка неофема и съм планирал още една - женска.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки и папагали

Мнениеот zlatistij » Сря Мар 30, 2011 10:33 pm

ами пробвай с гугъл преводача а относно поилките на снимките там има и други които са като тези които се намират и в бг. :cool:
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: Поилки и папагали

Мнениеот zlatistij » Сря Мар 30, 2011 10:42 pm

http://www.birdtricks.com/blog/water-bo ... r-bottles/ето тук трябва да се видят и другия модел поилки
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: Поилки и папагали

Мнениеот krumov » Чет Мар 31, 2011 9:40 am

refab написа:
zlatistij написа:ето тук ще намериш отговор и обяснение как да го приучиш :cool: http://www.birdtricks.com/blog/


Благодаря и на двамата за отговорите!.... Относно линка - почти не знам английски :oops: , а и представената на снимката поилка е с хоризонтална тръбичка със скосяване при отвора, т.е. е различна от тази за канарчета, при която тръбичката определено е под ъгъл надолу и няма скосяване!... Не знам дали това има значение?

Ето снимка на поилката от сайта:

Изображение

Интересно дали в България се продават такива?

ПП Аз имам една мъжка неофема и съм планирал още една - женска.

Тази поилка е на принципа на свинските,когато птицата стисне трабичката размества лостчето в средата и водата потича.
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Поилки и папагали

Мнениеот refab » Чет Мар 31, 2011 10:18 am

Прочетох материала чрез превод с "Гугъл", но все пак, оказва се, че в него се има предвид поилка, в чиято тръбичка има клапан - топче, докато тези за канарчета са без клапан!... Може би това обстоятелство не е пречка да се използва от папагала и такъв тип поилка, само отбелязвам разликата!...Явно трябва да се експериментира.

"The bird has to lick the nozzle attached to the bottle, which displaces a ball at the tip allowing water to flow out. Птиците трябва да лижат накрайник на бутилката, която измества топка на върха позволяват на водата да изтича навън"

Иначе, канарчета и финки си вкарват човките в отвора на тръбичката - така провокират изтичане на капки от водата, и ги поглъщат.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки и папагали

Мнениеот Мъро » Чет Мар 31, 2011 10:53 am

И за какво са ти такива поилки не разбирам.Да не сменяш водата често ли?Аз използвам открити ванички и сменям водата всеки ден някой път и по два пъти.Тюркоазените неофеми обичат много да се къпят както и финките.А когато имат яйца чрез къпането регулират влагата в гнездилката.Ако им слагаш ваничка за къпане те от там ще пият вода и поилките са излишни.Мойте неофеми ги гледам на терасата и зимата само са на завет вътре при тях е по топло с 1-3 градуса спрямо вънка и пак се къпят като им сменя водата.Според мен тези поилки не са подходящи вие що не пиете от нещо подобно особенно през горещите летни дни.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Поилки и папагали

Мнениеот refab » Чет Мар 31, 2011 11:07 am

Мъро написа:И за какво са ти такива поилки не разбирам.Да не сменяш водата често ли?Аз използвам открити ванички и сменям водата всеки ден някой път и по два пъти.........................


Въпросът е да има добра алтернативна възможност за оставяне на птиците сами за по-дълго време!...Не става дума за непременно всекидневно използване на капкови поилки, а за гарантиране на пиене на незамърсена вода при по-продължително отсъствие на гледача!... Освен това, ако се пие вода от ванички я има вероятността тя да е позамърсена - напр. непосредствено преди пиенето... Капковите поилки са единствените, които гарантират на 100 процента, че няма фекално замърсяване на водата!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки и папагали

Мнениеот zlatistij » Чет Мар 31, 2011 10:28 pm

refab написа:
Мъро написа:И за какво са ти такива поилки не разбирам.Да не сменяш водата често ли?Аз използвам открити ванички и сменям водата всеки ден някой път и по два пъти.........................


Въпросът е да има добра алтернативна възможност за оставяне на птиците сами за по-дълго време!...Не става дума за непременно всекидневно използване на капкови поилки, а за гарантиране на пиене на незамърсена вода при по-продължително отсъствие на гледача!... Освен това, ако се пие вода от ванички я има вероятността тя да е позамърсена - напр. непосредствено преди пиенето... Капковите поилки са единствените, които гарантират на 100 процента, че няма фекално замърсяване на водата!

не знам дали изчетохте всичко но там има и доста негативни неща написани относно тези поилки като навсякъде има за има и против
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Поилки за папагали

Мнениеот Paulina » Съб Апр 02, 2011 9:13 pm

refab написа:
Въпросът е да има добра алтернативна възможност за оставяне на птиците сами за по-дълго време!...Не става дума за непременно всекидневно използване на капкови поилки, а за гарантиране на пиене на незамърсена вода при по-продължително отсъствие на гледача!... Освен това, ако се пие вода от ванички я има вероятността тя да е позамърсена - напр. непосредствено преди пиенето... Капковите поилки са единствените, които гарантират на 100 процента, че няма фекално замърсяване на водата!

Какво означава "за по-дълго време" :think: Къде е гаранцията , че водата няма да изтече и при това "по-продължително отсъствие на гледача" птицата няма да умре от жажда :! При това всеки , който работи с такива поилки знае колко добре трябва да се почистват от вътрешната страна , за да не стават лигави и не позеленяват / а отвора им не е голям ! / ! Който иска да пробва такива поилки , но да не забравя да оставя и от " старият вид " , защото не всички птици се научават да пият вода от друго място ! И както вече Мъро спомена птиците трябва и да се къпят !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта