Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Мнениеот Мъро » Съб Яну 16, 2010 11:52 am

оставете го да свикне с клетката и стаята след това го пускайте това пренудително пребиране го стресира оставете му клетката отворена като огладнее сам ще влезе.слънчоглед от черния може да му даваш в малки количества
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Съб Яну 16, 2010 1:41 pm

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот bobboi » Сря Яну 20, 2010 1:49 pm

Нямаше ни 4-5 дни в къщи и ни чакаше с нетърпение да му отворим клетката. Вярно сам си излиза и влиза. Днес полудя да му пуснем и вълнистото при него. Тя е женска, а той мъжки. Голяма любов, големи целувки, голяма работа бяха за няколко минути. После излезна и започна да я учи от къде да излиза и влиза, тя пък как да кълве перденцето което сме сложили на клетките да не правят боклуци. Незнам защо но досега не му обръщаше внимание, а от сега като го стисне с клюн и със сила го дърпа и се опитва да го махне. Тя е на доста годинки и не е много пускана и не може да лети, но само обикаля клетката и излиза до легналата вртичка. На вън още не я влече. Той пък днес цял ден обикаля. Пи кафенце на закуска, закуси сандвич от на дъщеря ми. Похапнаха ябълка и яйце. Не им харесва морковчето...
Само да попитам, нали не е проблем да стоят двата папагала в една клетка? Големия е по-често отвън и май влиза само да се изкъпе и похапне. Малкият стой повечето вътре, за сега :)
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот david_67 » Сря Яну 20, 2010 8:30 pm

Не е никакъв проблем че двата папагала са в една клетка стига да има достатъчно място и за двете птици .Щом се разбират и няма инциденти.
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот bobboi » Чет Яну 21, 2010 12:07 pm

Ами няма инциденти и много добре се разбират. Големия все вика малкия да излиза ама горкичкият като не може да лети... А и много бели прави на вън. Преди надупчи една тениска, една покривка и т.н. Клетката не е голяма. Гореописаната кръгла 40см диаметър на 60 висока. Добра ли ще им е като големия е постоянно пуснат? Само вечер го затваряме. Иначе по цял ден е пуснат на воля из къщи. Свикна да излиза и да се прибира да се храни, къпи и пие вода. Не се страхува и от нас вече. Можеш да минеш на сантиметри от него без да се оплаши и избяга, но подадеш ли ръка да се качи на нея тогава бяга. Как да го науча като си протегна ръката да идва на нея и да си го разнасям? Да си го сложа на рамото и да не бяга от там?
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот lina6.3 » Съб Яну 30, 2010 12:02 pm

bobboi, писах ти на лични, но и тук да питам. Колко струва едно такова папагалче и къде във Варна може да се намери в зелено, някой има ли представа?
lina6.3
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 1:39 pm

Мнениеот bobboi » Съб Яну 30, 2010 4:11 pm

В МОЛ-а бяха 2. Не знят какъв е полът им. И другият беше с още по-оредели пера от моят. Не съветвам никой да купува от неграмотни продавачи! За в зелено незнам там който остана е също жълт същият като този от снимките ми. Различаваха се по по-оределите пера и мооооже би малко по-малкото червено по главичката.
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Paulina » Съб Яну 30, 2010 4:15 pm

Как е птицата , започна ли да се оправя ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот lina6.3 » Съб Яну 30, 2010 4:24 pm

bobboi, благодаря ти за инфото.
lina6.3
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 1:39 pm

Мнениеот bobboi » Пон Фев 01, 2010 6:27 pm

lina6.3 написа:bobboi, благодаря ти за инфото.


Моля, радвам се да съм полезен с нещо на някого :)

Paulina написа:Как е птицата , започна ли да се оправя ?


Ами незнам... Жив и здрав е иж. Много е жизнен. Сутрин с нетърпение чака да му отворим и излиза на вън и по цял ден хвърка из къщи. Почнахме да слагаме вестници където са му любимите места че доста маркировки оставил :)
Относно перушинката мисля, че е понамаляла малко. Опашката, (която жена ми решила да го прибира първият път и го хванала за нея и той се дръпнал та чак си отскубнал опашката само и само да избяга...), та тя му израстна, но останалите части са под въпрос... Покрай главичката, под гушката. Особено като се изкъпе все едно е плешив на тези места... Дано да се оправи с времето. Незнам колко време е нужно за поникване на нови перца...?
Може ли тази порода да се опитомява или не и как? Или само големите Жако, Ара, Александър и др. се поддават на такава? Искам да си идва при нас. Да каца на мен а не да прихвърча само над мене и да ме наблюдава от разстояние с любопитство какво правя на компютъра или др...?[/quote]
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bobboi » Пон Фев 01, 2010 6:49 pm

Paulina, Здравей, имам едно питане. Сега забелязах че и малкият папагал е "оплешивял" по гърдичките както големият. Предполагам че е някакво болестно състояние, но какво? Някой знае ли добър ветеринар във Варна където ще знаят какво се случва с птичките? Или някакъв лек? Нищо видимо няма по кожата... Четох някъде по форума за преварена вода с някакво цвете против краста мисля да пробвам... Ако има нещо подобно тогава защо на големият опашката му израстна? И не са се били нито са имали враждебен контакт. Малкият е женски големият мъжки и се разбират отлично, най-много някое вълнисто-какарики папагалче да ми снесат :D
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bobboi » Вто Фев 09, 2010 10:24 pm

Само да се похваля. Може да е още рано за радост, но знам ли. На оплешивелите места всякаш отдоло израстват малки перушинки. Имам чувството че папагалчето си смени перушинката от както я доведох в къщи. Явно там или не са я хранили както трябва или от многото папагали в една клетка наистина се е стресирало. Сега вече е наред. Живее си наволя. По цял ден е навън. Днес дори кацна сутринта върху мен и ме човка по лицето да ме събуди :D
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта