Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот JaKeD » Нед Юли 24, 2011 11:44 pm

Вече месец мина откакто го взех.Още не свиква не съм го пускал,като му слагам за ядене или като съм близо до клетката пак почва да се катери по покрива на клетката и пърха.Какво да направя,имах преди корела ама тя още от началото беше дружелюбна,само непознатите ги хапеше,но не бягаше :cool: Спрямо мен много ме обичаше и си я пусках,но какарикито сигорно е стресирано :cry:
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот slavi_kn » Нед Юли 31, 2011 3:01 pm

Има ли някой в Кюстендил ,който да отглежда и продава какарики ? и каква цена ги продава
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот nikigeen » Пон Авг 01, 2011 10:27 am

Поне 5 или 6 човека имат от тези ,които аз познавам ,а и аз съм от тях,но нямам в момента за продаване.Цената зависи от мутацията и от човека ,който ги продава ,както каза Румен някъде, Но върви от 20 до 30 лв за брой
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот slavi_kn » Пон Авг 01, 2011 3:59 pm

А ако ги пусна при 4 корели и 6 вълнисти ще има ли някакъв проблем?
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот david_67 » Пон Авг 01, 2011 4:51 pm

Я по добре си ги ледай отделно , не ти знам възможностите във волиерата пък и всички птици от родъси се чувстват по уютно в своя среда !
Иначе може но трябва да ти е огромна волиерата ,за да няма това онова!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот slavi_kn » Пон Авг 01, 2011 6:06 pm

david_67 написа:Я по добре си ги ледай отделно , не ти знам възможностите във волиерата пък и всички птици от родъси се чувстват по уютно в своя среда !
Иначе може но трябва да ти е огромна волиерата ,за да няма това онова!

Еми волиерата е на двора и и е доста голяма
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот ivobaroveca » Вто Авг 02, 2011 2:51 pm

А какво означава проблем? Както виждам, много бързо си се отказал от развъждането на самостоятелна двойка вълнисти и си направил малко ято.Когато отглеждаш различни видове заедно, всичко зависи и от тяхната приспособимост, която пък е част от естествения подбор.По принцип колкото по-близо е даден вид папагали които отглеждаш до неговата дива форма, толкова по-приспособим е.Дори примерно да отглеждаш вълнисти папагали като отделно ято, пак е възможно да имаш проблеми - например женски с разбита глава(както беше написала Paulina).Тези с разбитата глава обикновено са по-хубава мутация, но от женските със здравата глава се получават по-добри развъдни двойки.От друга страна удоволствието от създаване на голямо видово разнообразие в малко пространство е несравнимо .Всичко това обаче е въпрос на личен избор заедно с всичките му активи и пасиви.Колкото ти е по-голяма средата(волиерата) в която създаваш това видово разнообразие, толкова по-малък ти е проблема.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Вто Авг 02, 2011 4:37 pm

Не бих казал че е въпрос на личен избор,по скоро е въпрос на търпимост на даден вид към други видове или към собствения вид.Колкото и да е голяма волиерата пак ще има проблеми но по този начин се намаля риска от смъртни случаи.Имах един чифт пенанти на който волиерата им граничеше с една обща в която имаше какарикита корели вълнисти неразделки пойни който и да кацнеше на мрежата на пенантите те аткуваха с такава злоба че ако я нямаше мрежата не ми се мислеше за последиците.В стаята където гледах какадуто бях сложил една преноска с александри и слязох до гаража за 15 мин.като се върнах какадуто почти беше разбило решетката на преноската ако бях се забавил още не се знае дали щях да намеря живи александрите.Така че проучи кой видове са съвместими с други,но това не означава че като почне размножителния период няма да има проблеми
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот nikigeen » Вто Авг 02, 2011 6:18 pm

Точно така.Дори и да е настъпило някакво разбирателство през размножителния период положението ще стане страшно.И аз като Мъро имам доста случки с подобни проблеми.В една голяма волиера имах само 2 чифта - корели и буркови неофеми,два пъти и при двата вида имах неуспешни опити за размножаване ,птиците постиянно се дразнеха едни други и резултата беше мъртви пиленца.Когато ги разделих всичко си беше нормално и корелите и бурковите си отгледаха малки без никакви проблеми.Един чифт какарики ми беше в съседна волиера на малки александри и когато женското какарики започна да мъти мъжкия непрекъснато се хвърляше на мрежата на александрите и резултата беше ,че остана с половин пръсти на единия крак понеже не беше двойна мрежата.Подобен проблем имах пак с александри и лазурни неофеми.Там пък женската умря защото въпреки ,че на тази волиера е двойна мрежата,един от александрите я хвана за клюна и го счупи понеже тя щом минеха по-близо да мрежата се хвърляше да пази малките ,които тъкмо бяха излезли.Има и още много случаи ,които доказват ,че не е важно какво ние искаме ,а каква търпимост има между отделните видове.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот ivobaroveca » Вто Авг 02, 2011 6:43 pm

И моето мнение не е по-различно,просто човека е задал неопределен въпрос "Ще има ли проблем?" и за това и аз съм му отговорил така обобщаващо.Понеже вие сте отговорили с примери,та да дам и аз един пример.Имам корела с извадено око от вълнист папагал което е проблем.Следователно вълнисти и корели не могат да се отглеждат заедно без проблем.Същото е и с какарикитата-ще има проблеми.Много са обаче хората които отглеждат заедно какарики,корели и вълнисти така че той трябва сам да прецени, изборът си е негов.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Вто Авг 02, 2011 9:00 pm

Разбира се , че могат да се "гледат" заедно птиците - при достатъчно храна ( за всеки вид ) , вода , кацалки и място за летене няма никакви проблеми ! В Гран Канария съм виждала в една волиера жака и вълнисти :D .


Единственото правило при такова отглеждане е да не се поставят гнездилки във волиерата !
Ако се поставят гнездилки , то е редно от всеки вид птици да се държи само по една двойка !

Добра комбинация е : какарикита и вълнисти , вълнисти и катаринки , корели и неразделки , неофеми само с неофеми + буркови ( които не са неофеми :D ) . Александрите се "държат" сами , защото са много хапливи !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот slavi_kn » Вто Авг 02, 2011 9:07 pm

Искаш да кажеш че корели и валнисти не могат да се размножават заедно така ли?
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron