Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот nikigeen » Вто Авг 02, 2011 9:26 pm

Доста се отклонихме от темата ,но относно жаката и вълнистите имам едни наблюдения при един общ приятел с Румен - Жоро Американеца.Беше сложил две жака в една волиера ,а в нея беше пуснал и вълнисти.Като свикнаха с обстановката жаката започнаха да ловят вълнистите още във въздуха :D Колкото до бурковите - не във всички класификации са включени отделно като Neopsephotus,в доста все още са си към Neophema.То май ще се окаже ,че всички неофеми не трябва да са към широкоопашатите папагали.Като приключат проучванията и за едното и другото ще разбереме.По-важното е че на всякъде са познати като буркови неофеми.Ще стане нещо като катарината и аймарата
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Вто Авг 02, 2011 10:33 pm

nikigeen написа:Доста се отклонихме от темата ,но относно жаката и вълнистите имам едни наблюдения при един общ приятел с Румен - Жоро Американеца.Беше сложил две жака в една волиера ,а в нея беше пуснал и вълнисти.Като свикнаха с обстановката жаката започнаха да ловят вълнистите още във въздуха :D Колкото до бурковите - не във всички класификации са включени отделно като Neopsephotus,в доста все още са си към Neophema.То май ще се окаже ,че всички неофеми не трябва да са към широкоопашатите папагали.Като приключат проучванията и за едното и другото ще разбереме.По-важното е че на всякъде са познати като буркови неофеми.Ще стане нещо като катарината и аймарата

Човек трябва да развива , докато е жив - :D

Да кажеш на бурката , че е неофема е все едно да кажеш на курцхаара , че е немски брак :mrgreen:

Широкоопашатите папагали са папагалите ( мисля без какадутата , корелите и късоопашатите такива ) , които живеят в Австралия , Океания и Нова Зеландия ( + островите ) - това са 13 рода , в които са събрани 36 вида .

Вълнистият папагал също принадлежи към широкоопашатите папагали , както и какарикито :mrgreen:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот nikigeen » Вто Авг 02, 2011 10:57 pm

:lol: Ще трябва да го кажеш на учените дето създават класификациите,че до неотдавна си беше към треварчетата.Те и до сега не смеят напълно да го отделят и за това го и пишат в скоби Neopsephotus(Neophema)bourkii :D То нали и за това е спора ,че приличало повече на вълнистите :D

http://www.tierseiten.com/papageien/pap ... matik.html
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Вто Авг 02, 2011 11:33 pm

nikigeen написа::lol: Ще трябва да го кажеш на учените дето създават класификациите,че до неотдавна си беше към треварчетата.Те и до сега не смеят напълно да го отделят и за това го и пишат в скоби Neopsephotus(Neophema)bourkii :D То нали и за това е спора ,че приличало повече на вълнистите :D

http://www.tierseiten.com/papageien/pap ... matik.html



Gattung: Neophema (Grassittiche) -
Art: Neophema chrysogaster (Orangebauchsittich, Goldbauchsittich) ?
Art: Neophema chrysostoma (Feinsittich)
Art: Neophema elegans (Schmucksittich)
Art: Neophema petrophila (Klippensittich)
Art: Neophema pulchella (Schönsittich)
Art: Neophema splendida (Glanzsittich)
Gattung: Neopsephotus
Art: Neopsephotus [Neophema] bourkii (Bourkesittich)


Не , те учените са го написали както трябва - в четвъртитите скоби е написано предишно , старо , известно но вече сменено име на вида - среща се също и при какадутата Art: Eolophus roseicapilla [Cacatua roseicapillus] (Rosakakadu)
при лоритата Art: Lorius [Domicella] lory (Frauenlori)
и при някои други Art: Guarouba [Aratinga] guarouba (Goldsittich) , Art: Pionopsitta [Gypopsitta] vulturina (Kahlkopfpapagei).....

Както виждаш са написани и като отделен род ( Gattung ) - не са в род Треварчета (Grassittiche)
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот nikigeen » Сря Авг 03, 2011 12:09 am

Да и аз това казвам ,че е познато и известно под старото си име неофема по - нагоре.И само до преди няколко години си беше треварче :D А кой го е слагал ,а в някой класификации и продължават да го слагат пак там - ученитеее.А ние просто си ги отглеждаме
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Сря Авг 03, 2011 1:27 am

Това с различните видове като жака и вълнисти може да стане само в зоопарковете но и там не вярвам да са толкова тъпи да ги съберат на едно място,защото там гледат да създадът такива условия на даден вид каквито са в природата.Паулина къде сложи неразделките с корели това е един от най злите видове папагали който съм гледал тормозят всичко наред.Това че неофемите не могат да се гледат с други видове не е вярно това са най подходящите птици за целта стига другия вид да не е агресивен към тях.При мене люпят успешно неофеми с д.гургулички и неофеми с оризарки въпреки че оризарките са малко криви.Така ги пуснах защото видях на едно място как неофемите работят на едно място заедно с зеброви амадини.И да оточня че аз ги гледам в клетки 50/50/80.Какарикитата и те проявяват характер като са в размножителен.И в една обща волиера с радлични видове дори и да няма гнездилки почне ли да ги пере хормона става страшно.Това с различните видове като жака и вълнисти може да стане само в зоопарковете но и там не вярвам да са толкова тъпи да ги съберат на едно място,защото там гледат да създадът такива условия на даден вид каквито са в природата.Паулина къде сложи неразделките с корели това е един от най злите видове папагали който съм гледал тормозят всичко наред.Това че неофемите не могат да се гледат с други видове не е вярно това са най подходящите птици за целта стига другия вид да не е агресивен към тях.При мене люпят успешно неофеми с д.гургулички и неофеми с оризарки въпреки че оризарките са малко криви.Така ги пуснах защото видях на едно място как неофемите работят на едно място заедно с зеброви амадини.И да оточня че аз ги гледам в клетки 50/50/80.Какарикитата и те проявяват характер като са в размножителен.И в една обща волиера с радлични видове дори и да няма гнездилки почне ли да ги пере хормона става страшно.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Сря Авг 03, 2011 8:23 am

Мъро написа:Това с различните видове като жака и вълнисти може да стане само в зоопарковете но и там не вярвам да са толкова тъпи да ги съберат на едно място,защото там гледат да създадът такива условия на даден вид каквито са в природата.Паулина къде сложи неразделките с корели това е един от най злите видове папагали който съм гледал тормозят всичко наред.Това че неофемите не могат да се гледат с други видове не е вярно това са най подходящите птици за целта стига другия вид да не е агресивен към тях.При мене люпят успешно неофеми с д.гургулички и неофеми с оризарки въпреки че оризарките са малко криви.Така ги пуснах защото видях на едно място как неофемите работят на едно място заедно с зеброви амадини.И да оточня че аз ги гледам в клетки 50/50/80.Какарикитата и те проявяват характер като са в размножителен.И в една обща волиера с радлични видове дори и да няма гнездилки почне ли да ги пере хормона става страшно.

Мъро - аз гледам моите неразделки само с корелите - единствено с тях тези птици знаят къде им е мястото :D ! Какарикитата проявяват характер , но това е нормално за всеки вид птица , когато се размножава ! А , че неофемите се размножават с екзотиката - това се прави на много места :mrgreen:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Сря Авг 03, 2011 11:19 am

Ами тогава какво ми пишеш глупости че неофемите се гледат само с неофеми взе пак да си противоричиш.Колко неразделки гледаш с корелите?Те вълнистите се налагат на корелите камо ли неразделките.Пусни корели в ято неразделки и тогава ще приказваме кой кого слага на място дори и да не се размножават.Аз ако бях начинаещ след твойте коментари и тези на другите щях да съм много объркан какво да правя така че спри да заблуждаваш хората мненията ти са много объркващи.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

КАКАРИКИ и други

Мнениеот Paulina » Сря Авг 03, 2011 10:32 pm

Мъро написа:Ами тогава какво ми пишеш глупости че неофемите се гледат само с неофеми взе пак да си противоричиш.Колко неразделки гледаш с корелите?Те вълнистите се налагат на корелите камо ли неразделките.Пусни корели в ято неразделки и тогава ще приказваме кой кого слага на място дори и да не се размножават.Аз ако бях начинаещ след твойте коментари и тези на другите щях да съм много объркан какво да правя така че спри да заблуждаваш хората мненията ти са много объркващи.


Ти с твоето перманентно лошо настроение влизаш във форума само , за да се заяждаш и това явно е единствената ти връхна точка за деня ! :D

До миналата година държах 11 неразделки , 15 корели + двойка розели в една волиера без никакви проблеми :mrgreen:
Корелите не са това , за което ги мислиш : те са в състояние за изгонат всички други птици от кацалката , само и само да останат сами на нея :twisted: Но при тях , както и при всички живи същества има и по-кротки и по-диви и по-зли ! Ако си случил на ято с "тихи" птици си късметлия !

Сега имам само 4 неразделки , другите ги махнах , защото са ми прекалено шумни . Три от неразделките живеят все още при корелите , четвъртата е саката и живее в кафез , като дружката му е едно сляпо какарики !

Неофемите предполагам също така ще могат да се "гледат" с катаринките , защото последните са папагали , които избягват контакта с други пернати и търсят компанията само на свои себеподобни . Но тук нямам опит , защото не развъждам неофеми ! Предполагам същото е и при врабчови (папагалчета) и неофеми :think:

Змам ли .....ако има някой опит нека да сподели :mrgreen:

Не , аз не си противореча , а ти обърка нещата , защото говорехме за папагали и папагали , а ти пишеш за папагали и така наречените екзотични птици , като споменаваш и гълъбоподобни ( а това не са папагали ) ........


Лека вечер и се опитай да се усмихнеш :wink:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Сря Авг 03, 2011 11:34 pm

То това е ясно че всеки който не е на твоето мнение се заяжда с теб.Дадох за пример неофемите и екзотиката за да се разбере че неофемите съжителстват и с дребни видове и не е проблем да живеят и с други папагали но това съм го писал преди да поясня че няма проблем и с екзотиката да живеят.Мислех че и папагалите са екзотични птици но явно не са,може би са селскостопански незнам :think: .Розела е много общо понятие и всеки вид има различна точка на търпимост към други папагали.Ако пуснеш пенанти при корели и неразделки колко ли ще живеят последните два вида.Чудя се защо ли неразделката ти е саката.Виждал съм в голяма волиера 5 м /6м/3м няколко вида средни папагали в нея и мога да кажа че е грозна картинка всеки си заел едно място и не смее да мръдне от мястото си защото все от някъде ще го нападнат.Повече от средните и големи папагали в природата живеят по двойки и не са подходящи за отглеждане в общи волиери,подходящи са някой дребни и ятни видиве но и при тях не се знае дали всичко ще върви гладко.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот ivobaroveca » Чет Авг 04, 2011 9:56 am

Всеки има глава на раменете,да чете и да разсъждава.Начинаещият като прочете всичко написано до тук, трябва веднага да си направи извода че няма строго определени правила по които да се придържа.А написано има достатъчно, така че да решава какви видове ще събира,ще ги размножава ли, иска ли да поеме риска да даде някоя жертва и т.н. Всичко зависи от това кой какви цели си е поставил и какви условия може да създаде.Според мен обаче не трябва да има въпроси от рода: "Ще има ли проблем?" ,защото на такъв въпрос не може да се даде еднозначен отговор. Ако отглеждаш едно какарики и една корела заедно, може и любов да възникне между тях.При размножаването им в обща волиера обаче трябва да си подготвен за неприятни изненади.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Стефан Христов » Пон Окт 03, 2011 4:46 pm

прочетох всички мнения,но никаде не видях с какви размери трябва да е люпилката за този вид папагали,че мее страх че моята женска ще снсесе на пода на кафеза :D
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта