Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Мнениеот hrina » Пон Фев 15, 2010 1:48 pm

Здравейте,
От две седмици в къщи имаме какарики. Мъжко пиле, на около два месеца. Много е общителен и любопитен. Взема храна от ръка. Пускахме го няколко пъти да лети, прибира се сам.
Но има няколко неща, за които не съм сигурна дали са съвсем наред /за първи път гледаме папагал/
- три-четири пъти на ден като-чели задремва за 15-30 минути / през останалото време е много игрив/
- вечер го покриваме с един чершаф , след като го сложим започва една луда игра - от 20 до към 22 часа , става много по игрив и активен. Дори и да го покрием / от три страни, отпред остава непокрит/ през деня нещата се повтарят.
Това нормално ли е?
hrina
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 1:29 pm
Местоположение: София

Мнениеот Paulina » Пон Фев 15, 2010 2:14 pm

hrina написа:Здравейте,
От две седмици в къщи имаме какарики. Мъжко пиле, на около два месеца. Много е общителен и любопитен. Взема храна от ръка. Пускахме го няколко пъти да лети, прибира се сам.
Но има няколко неща, за които не съм сигурна дали са съвсем наред /за първи път гледаме папагал/
- три-четири пъти на ден като-чели задремва за 15-30 минути / през останалото време е много игрив/
- вечер го покриваме с един чершаф , след като го сложим започва една луда игра - от 20 до към 22 часа , става много по игрив и активен. Дори и да го покрием / от три страни, отпред остава непокрит/ през деня нещата се повтарят.
Това нормално ли е?

Здравей и добре дошла !

Аз също гледам какарикита , но моите са във волиера на двора . Малко се съмнявам птичето да е на 2 месеца , но както и да е . Какарикитата наистина са много любопитни птици и твоето много ще скучае само . Тези птици изразходват много енергия , защото са постоянно в движение ( когато имат предоставено място ) , за това е нормално и да правят почивки , така , че не се притеснявай . Защо го покривате с чаршаф - какъв е смисълът от това ???
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот hrina » Пон Фев 15, 2010 2:23 pm

Благодаря за бързия отговора.
Папагали е в хола и ние вечер гледаме телевизия там. Първоначално го покривахме с идеята да спи, да не му пречи светлината от телевизора. Сега го покриваме за да му доставяме удоволствие :D .

Излюпило се е някъде средата на декември, взехме го от познат.
hrina
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 1:29 pm
Местоположение: София

Мнениеот Paulina » Пон Фев 15, 2010 3:05 pm

hrina написа:Благодаря за бързия отговора.
Папагали е в хола и ние вечер гледаме телевизия там. Първоначално го покривахме с идеята да спи, да не му пречи светлината от телевизора. Сега го покриваме за да му доставяме удоволствие :D .

Излюпило се е някъде средата на декември, взехме го от познат.

Не мисля , че като го покривате му доставяте удоволствие , но знам ли - моите ги гледам по съвсем друг начин . . . Тук , във форума има и други хора , които гледат какарикита в домашни условия - изчакай и те да споделят впечатления .

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

!!!!!Какарики!!!!!!

Мнениеот didcheto9 » Чет Фев 18, 2010 9:26 pm

Здравейте.Онзи ден (17.02.2010) отидох да си купя папагал,тъй като имах две вълнисти,ама едното...едното...абе изчезна.Отидох с идеята да му ккупя другарче(избяга женската,остана ми мъжкия).И имаше в зоомагазина три вълнисти папагалчета,обаче само мъжки,а и моя е мъжки и не смеех да взема такова.И тогава видях в съседната клетка едно Какарики.Питах какъв пол е и ми казаха,че е женски.Питах дали ще се разберат с вълнисто папагалче и тя каза,че да.Оказа се папагал мечта!!!Уникален е!Дава ми да го галя,каца си по мен...обаче не съм сигурна,че ще се спогодят с мъжкия ми.Досега съм гледала само вълнисти и не знам как се отглеждат Какарикитата.Бихте ли ми помогнали?Баща ми каза,че ще го върнем,защото бил много голям(той винаги преовеличава нещата).Да-не отвичам,че е стравнително по-голяма от Роко, но не е толкоз голяма.И ако можех да избера(или по-скоро ако можех да споря с баща си) бих избрала Какарикито пред Роко.Той само крещи и не ми дава да го пипам,не ми яде от ръката,не се прибира сам...а всичко това го може Какарикито.Перфектният папагал! Добре...стига толкова обяснения.Въпросите ми са:
-Могат ли Какарикитата да говорят?
-Ще се спогоди ли с Роко?
-Как точно се отглежда тази порода?
(Благодаря ви предварително! :drinks: )
didcheto9
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 9:10 pm

Мнениеот shikata » Чет Фев 18, 2010 11:43 pm

Допълнителната тема съм я изтрил заедно с последвалия спор, ще помоля такива неща да се коментират между участниците на лични
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: !!!!!Какарики!!!!!!

Мнениеот bobboi » Пет Фев 19, 2010 8:08 am

didcheto9 написа:Здравейте.Онзи ден (17.02.2010) отидох да си купя папагал,тъй като имах две вълнисти,ама едното
.................
-Могат ли Какарикитата да говорят?
-Ще се спогоди ли с Роко?
-Как точно се отглежда тази порода?
(Благодаря ви предварително! :drinks: )

Здравей от скоро съм собственик на Какарики иначе и аз гледах само че едно вълнисто. Моето е женско, а Какарикито е мъжко. Разбират се перфектно. Мъжкият като "кавалер" винаги отстъпва храна и всичко на малкия :) Много са интересни като започнат да си говорят, да се целуват, правят техните движения с главите и т.н. Иначе малкият е позакърнял не е пускан и не може да лети. За сметка на това Какарикито е голям летец и клетката вече изобщо не я затваряме. Големият живее навън и се прибира само да се храни, а малкият си седи безинтересно вътре. Големият от време на време като го прихванат неговите много му се кара да излиза и иска да го учи да лети :)

Paulina написа:Как е птицата , започна ли да се оправя ?

Паулина, относно оперението и всичко друго сега вече е перфектен, като твоите на снимките е. Оправи се без да му давам нищо. Само хубава храна и много разнообразна според описаните предложения в началото на темата. Благодаря все пак че попита! :)
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Какарикито и Роко

Мнениеот didcheto9 » Пет Фев 19, 2010 11:51 am

Благодаря за информацията,от доста време съм в този сайт и съм чела твоите истории.И благодаря,че въобще ми отговори,но ми трябва още малко информация.И твоята ми е от полза,но...още малко ми трябва.
Моятата Какарики (Бисквитка) се опитва да се сприятели с Роко и се доближава до него и започва да го чопли и да издава мили звуци,а Роко като се развика и постоянно я гони от кацалката на която е.Тя явно разбира,че му трябва време и затова започна само да каца до него на сравнително голямо растояние,за да не го притиска.Стоят,стоят така и накрая той почва да я кълве,за да я изгони.Ще се оправи ли с времето спора между тях?
didcheto9
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 9:10 pm

Какарикито и Роко

Мнениеот didcheto9 » Нед Фев 21, 2010 2:53 pm

Попринцип Бисквитка е много кротка,обаче се притеснявам да не се стресира от Роко,защото той постоянно я гони от кацалката си.Притеснявам се. :(
didcheto9
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 9:10 pm

Re: Какарикито и Роко

Мнениеот Paulina » Нед Фев 21, 2010 3:10 pm

didcheto9 написа:Попринцип Бисквитка е много кротка,обаче се притеснявам да не се стресира от Роко,защото той постоянно я гони от кацалката си.Притеснявам се. :(

Не се притеснявай , какарикитата са толерантни птици - нищо няма да и стане и след време вълнистото папагалче ще я приеме . Все пак до сега той е бил шеф , а тя е и по-голяма и той просто си защитава територията . След време тя ще му се качи на главата . :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот tedity_sf » Съб Фев 27, 2010 10:41 pm

здравейте!аз също имам какарики,от близо 3 месеца ми е.мн харесвам тази порода и предният ми папагал(Додо) беше какарики,Този се казва Рори.В магазина ми казаха,че е мъжки,но нз дали е така.Проблемът ми е,че от няколко дни скимти като кученце и се навежда напред,с леко разперени крилца.Четох в Интернет,че сиг е женски и е разгона,но не съм сиг в това.Може ли някои да ми помогне?Нз дали,ако е разгонен,ще е проблем,че е самичък...помогнете ми,защото някак ме натъжава мн като скимти така. :(
tedity_sf
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 10:32 pm

Мнениеот Zent » Нед Фев 28, 2010 3:00 pm

tedity_sf написа:здравейте!аз също имам какарики,от близо 3 месеца ми е.мн харесвам тази порода и предният ми папагал(Додо) беше какарики,Този се казва Рори.В магазина ми казаха,че е мъжки,но нз дали е така.Проблемът ми е,че от няколко дни скимти като кученце и се навежда напред,с леко разперени крилца.Четох в Интернет,че сиг е женски и е разгона,но не съм сиг в това.Може ли някои да ми помогне?Нз дали,ако е разгонен,ще е проблем,че е самичък...помогнете ми,защото някак ме натъжава мн като скимти така. :(


:cool:

Здр!
Пр, че ед реш на въп е да вз ощ 1 пап - м.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron