Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Мнениеот AD » Пон Юли 19, 2010 8:27 pm

Благодаря, започнахме процедурата вече два пъти го мазахме и кацалките ги мажем и тях с олио. Ще пиша като има резултат. :drinks:
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот Paulina » Сря Юли 21, 2010 1:38 am

Явно птицата не лежи на никого присърце , защото писа на 25 Юни , че е болна . Днес е 21 Юли и реално погледнато вече трябваше да е излекувана , а тук чета , че е третирана
вече два пъти


Това е ....несериозно отношение ! :(
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот tedity_sf » Чет Юли 29, 2010 5:52 pm

здр!искам да ви попитам нещо.значи имам папагал,женски,и реших да си купя и мъжки.купих си обаче мисля,че в магазина ме излагаха и сега май се оказах с две женски.въпросът ми е дали ще има проблем,че и двете са женски и са в една клетка?
tedity_sf
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 10:32 pm

Мнениеот Paulina » Чет Юли 29, 2010 10:24 pm

Не , няма проблем . Или виждаш някакъв ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот tedity_sf » Пет Юли 30, 2010 5:05 pm

еми може би още не са свикнали,но ми прави вкечатление,че понякога по-старият ми папагал избягва новият,а и сякаш иска да я кълва.ама сиг не са свикнали.благодаря много :)
tedity_sf
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 10:32 pm

Мнениеот Nadyad » Чет Авг 05, 2010 9:01 pm

tedity_sf написа:еми може би още не са свикнали,но ми прави вкечатление,че понякога по-старият ми папагал избягва новият,а и сякаш иска да я кълва.ама сиг не са свикнали.благодаря много :)
Здравейте, бих искала да попитам следното нещо: имам мъжко какарики на около 6 месеца и бих искала да си купя още един папагал, но Розела. Дали какарикито се понася с други папагали? Мерси :)))))))
Nadyad
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 7:24 pm

Мнениеот Paulina » Пет Авг 06, 2010 12:45 pm

Nadyad написа: Здравейте, бих искала да попитам следното нещо: имам мъжко какарики на около 6 месеца и бих искала да си купя още един папагал, но Розела. Дали какарикито се понася с други папагали? Мерси :)))))))


Идеалният партньор за едно какарики е .........едно какарики !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот AD » Сря Авг 11, 2010 3:10 pm

Paulina написа:Явно птицата не лежи на никого присърце , защото писа на 25 Юни , че е болна . Днес е 21 Юли и реално погледнато вече трябваше да е излекувана , а тук чета , че е третирана
вече два пъти


Това е ....несериозно отношение ! :(


Когато писах два пъти, означава че започнахме да го правим, птицата вече оздравя, и затова не съм влизала, олиото помогна много за което благодаря.
Иначе я мазахме през ден, както и кацалките.
А за несериозно отношение, неможем да говорим, защото животни гледам от много време - имам две кучета и сега папагал. Никога не бих взела животно, ако не мога да полагам нужните грижи за него!!!
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот AD » Пет Окт 08, 2010 8:23 pm

Привет,

само да вмъкна, че каквото и да опитвахме и както и да го лекувахме, нищо не му помогна на нашият Кике. Крастата му се разрасна и около човката. Крачетата му отминаваха от олиото, специален разтвор но за малко, после пак почваха. Водихме го и на ветеринар често, но и те самите не можеха да му помогнат.
Все пак, някъде четох из нет пространството, че слагат на гълъбите по капка лекарство на гърба, която действа месец. Решихме да пробваме, така и така си отиваше, от клиниката ни дадоха капка, накапахме го у дома и ...той оздравя. Сега е много добре, а от крастата - помен няма.
От цялото хващане стана агресивен, загуби много оперение и дори след като му израсна наново, като го пускаме не лети, а само се разхожда. Опитва се, но от земята до стола, повече не може да прелети. Добре е, няма нещо счупено, но може би се е стресирал.
Исках само да ви информирам за Кике и да ви кажа на всички Благодаря, че се опитахте да ми помогнете.
:drinks:
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот Paulina » Съб Окт 16, 2010 4:32 pm

Та с какво сте го накапали ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Окт 17, 2010 9:40 pm

Paulina написа:Та с какво сте го накапали ?
Фронт лайн . Ама от тоз сингапурският вариянт- за краста
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AD » Вто Окт 19, 2010 8:35 pm

Ми незнам, четох някъде трябва да видя как се казваше лекарството, което го капели веднъж в месеца само на гълъбите и като им казах на ветеринарите ми го дадоха в спринцовка една капка, ще потърся как се казва и ще ви го напиша.
Вече започна да лети по малко, но от сърце.
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта