Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Мнениеот AD » Вто Окт 19, 2010 8:49 pm

GIAMECTINE на фирмата GIANTEL - слага се по една капка на кожата на врата - ето така се казваше лекарството :cool:
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот Paulina » Сря Окт 20, 2010 7:54 pm

AD написа:GIAMECTINE на фирмата GIANTEL - слага се по една капка на кожата на врата - ето така се казваше лекарството :cool:


Благодаря !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

хапещо какарики

Мнениеот Nadyad » Пон Дек 06, 2010 2:27 pm

Здравейте, имам мъжко Какарики от Март тази година. Научи се да идва на ръката ми,стои на рамото ми, където съм Аз там е Той, но много ме кълве и това е от около 2 месеца. Няма значение дали е навън или вътре,просто когато види, че доближвам кафеза и се мята да ме хапе. Навън примерно стой на мивката, аз взимам чинията, в която се капе за да му сипя вода и в момента, в който посегна да пусна водата ми се хвърля на ръката :(. Моля за съвет как да се спрвя с това. Благодаря предварително.
Nadyad
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 7:24 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Лора-Жако » Пон Май 02, 2011 12:01 pm

Здравейте,един приятел си взе какирики две жълти и иска да ги развъжда!Искам да ви попитам от негово име дали е добре клетка с размери широка 60см,висока 70см и дълга 130см, иска да попита дали са двойка щом се хранят взаймно но още нямат нищо а имат и гнездилка от дърво естественна единия влиза вътре който мислим че е мъжки но другия сякаш не се интересува.Можете ли за кажете нещо по въпроса,довечера мога да ги снимам и да ви ги покажа.Благодаря ви от негово име!
Лора-Жако
потребител
потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 1:44 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Buggy » Пон Май 02, 2011 11:08 pm

Да,двойката се храни взаимно,имах такава ,но вече не.При корелите ,предполагам ,че и при какарикитата,мъжкият влиза в хралупата,подрежда я,гризе отвора и вика женската вътре.Когато тя е готова влиза и се очакват яйца.Важно е да не се притесняват,местят..Трябва да има сепейна кост,да дава и варено яйце през 3 дни.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Лора-Жако » Вто Май 03, 2011 10:29 am

До колкото разбирам ако не са двойка не би трябвало да се хранят нали?А по тези снимки който съм направил можете ли да кажете кой е мъжки и коя е женска за нас мъжкия е този на кацалкана има и зелено по буските?
Изображение
Изображение
Лора-Жако
потребител
потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 1:44 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Buggy » Вто Май 03, 2011 10:58 pm

Мъжкият има по едра глава и тяло.Хубава клетка,къде ги гледа има ли и други птици.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Вто Май 03, 2011 11:29 pm

А пък на мен ми изглеждат на два мъжкара , но така снимани птиците е трудно да се каже дали са мъжка и женска . Трябва да се снима главата , а не гърба на животното ! От мътната снимка , с решетката пред тях .....абе не знам , пробвай отново !

От втората снимка се вижда , че горната част на кафеза не е стабилно закрепен , което пък е играчка за едно какарики да се измъкне от там . По-лошият варият е да се заклещи при "излизането" ! Отгоре има друг кафез - той с дъно ли е - в смисъл боклуците от горе в долният ли падат ? И тази хралупа вътре е излишна - достатъчна е една гнездилка за корели , поставена на място , където може лесно да се контролира и почиства !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот JaKeD » Съб Юли 02, 2011 2:27 pm

Купих си и аз какарики.На 1 седмица вече,много бяга от мен дори и в кафеза като му слагам храна.Реших да го пусна да лети,сложих му хранилката отвънка и огледалото(обича да се гледа),излезна бавно повървя из масата и после се качи на шкавовете и летя от време на време.После дойде прибирането,чаках 30 минути да огладнее и да се прибере,но не стана.Мъжкар е щото е по-едър.Искам да попитам с времето дали ще свикне с мен и дали ще го мога да го пускам и сам да си влиза.Отностно хигиената е топ :cool:
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Стефан Христов » Нед Юли 10, 2011 4:36 pm

прочетох всички мнения потемата,но не видях това което ме интересуваше,някой може ли да ми каже на каква възраст стават половозрели.предварително благодаря!
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Нед Юли 10, 2011 8:07 pm

Стефан Христов написа:прочетох всички мнения потемата,но не видях това което ме интересуваше,някой може ли да ми каже на каква възраст стават половозрели.предварително благодаря!


Какарикитата стават полово зрели на 4 / 5 месеца - с малки разлики , в зависимост от хранене и гледане . За размножаване обаче е хубаво да се пускат по-късно , за да се развият по-добре .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот nightingale » Нед Юли 10, 2011 9:42 pm

JaKeD написа:....После дойде прибирането,чаках 30 минути да огладнее и да се прибере,но не стана....Искам да попитам с времето дали ще свикне с мен и дали ще го мога да го пускам и сам да си влиза.Отностно хигиената е топ :cool:

Ами зависи от теб.
Ако продължаваш да го пускаш и после да го гониш из стаята ,ще свикне с теб мааааалко преди да фърли топа !
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron