Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Пон Окт 03, 2011 5:46 pm

слагай като за корели
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Стефан Христов » Пет Окт 28, 2011 8:46 am

сложих люпилка,като за корели и след няколко дни женската снесе първото след 2дн. второто третото гозабави повече,но когато и да влезна в стаята и двамата са извън люпилката.Та въпроса мие това дали е нормално,трябва да снесе всичките яйца тада легне да мъти или :think:
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот ivetka111 » Нед Фев 12, 2012 2:05 pm

Здравейте на всички!регистрирах се буквално преди минути-страхотен сайт!И аз имам две какарикита и са големи сладурчета)Имам възможност да прекарвам повече време с тях и те и двечките се привързаха доста бързо кам мен!Птичките са пуснати свободно и когато решат се прибират сами.Имат дълги нокти и от там идва проблема,че за 4 месеца едното от тях се закачи два пъти и нокета му се чупи докрай.Изтече доста кръв и много се изплаших.Питах ветеринар как да процедирам,а той ми каза да им режа ноктите.Но сами разбирате,че е невъзможно да ги хвана и да ги изрежа.Дайте ми съвет!Притеснявам се,че някой път може да не съм наблизо и да стане по лошо понеже все пак като се случи това бах при него и спрях кръвта с йод.
ivetka111
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 12:33 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот D&A » Пет Мар 30, 2012 9:48 pm

Здравейте!Имам един такъв проблем:Какарикито ми снася за 2 път,първия път се излюпиха 4 папагалчета но изобщо не ги захрани :! Сега започнаха да се люпят пак и отново гушката на папагалчето е празна.Какво да направя има ли начин да я стимулирам да ги храни по някакъв начин.Първото и люпило беше на есен сега и е второто.Дайте ми някакъв съвет ако сте се сблъсквали с подобен проблем.Благодаря ви предварително!!! :cry:Давам и зърнена смеска и мека храна на цеде
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот shikata » Нед Апр 01, 2012 10:55 am

Пробвай да захранваш малките ти ако е възможно, с храните за дохранване за да може инстинкта на женската да се появи.Те и като позакрепнат ден, два и по усърдно търсят храна от родителя и инстинкта му би трябвало да проработи.На мен лично ми се е случвало при млада канарка и излюпени много слаби пилета, аз самия с пипетката едвам ги вдигах да се хранят.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот limmon4e » Сря Юли 25, 2012 10:23 pm

=)
И ние с Алваро да се присъединим =)
Изображение
Аватар
limmon4e
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 10:59 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот JaKeD » Съб Фев 16, 2013 8:01 pm

От 1 година имам Какарики и се грижа много добре за него,но го е страх от мен като му слагам за ядене и когато седа много близо до него... отива в другия край на клетката и там седи.А иначе ме усеща още от вратата и почва да кряка.Въпроса ми е защо го е страх от мен ? Пускал съм го само 1 път и той сам си излена ама после неще да влиза и не искам да го стресирвам.
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот D&A » Нед Фев 17, 2013 11:06 pm

JaKeD написа:От 1 година имам Какарики и се грижа много добре за него,но го е страх от мен като му слагам за ядене и когато седа много близо до него... отива в другия край на клетката и там седи.А иначе ме усеща още от вратата и почва да кряка.Въпроса ми е защо го е страх от мен ? Пускал съм го само 1 път и той сам си излена ама после неще да влиза и не искам да го стресирвам.

Много зависи как е било гледано преди да го вземеш.И на каква възраст е било.По принцип от моя опит знам че свикват лесно с хората.Ако е било гледано във волиера преди да го вземеш също свиква по трудно.Не се отказвай.Пробвай да му даваш лакомства през решетките на клетката.С търпение всичко ще се оправи.Поздрави :wink:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот JaKeD » Пон Фев 18, 2013 6:26 pm

D&A написа:
JaKeD написа:От 1 година имам Какарики и се грижа много добре за него,но го е страх от мен като му слагам за ядене и когато седа много близо до него... отива в другия край на клетката и там седи.А иначе ме усеща още от вратата и почва да кряка.Въпроса ми е защо го е страх от мен ? Пускал съм го само 1 път и той сам си излена ама после неще да влиза и не искам да го стресирвам.

Много зависи как е било гледано преди да го вземеш.И на каква възраст е било.По принцип от моя опит знам че свикват лесно с хората.Ако е било гледано във волиера преди да го вземеш също свиква по трудно.Не се отказвай.Пробвай да му даваш лакомства през решетките на клетката.С търпение всичко ще се оправи.Поздрави :wink:
Взех го от магазин за животни... беше с други папагали и аз си го избрах.Но затова да му давам лакомства няма как да стане защото той го е страх от мен,а пък не знам на каква възраст е,изглежда млад.И какви лакомства да му давам:плодове,зеленчуци и др. ?
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Edyr_pernat » Съб Мар 16, 2013 6:09 pm

Здравейте ,
имам проблем с оперението на какарикито ми , имам го от есента на миналата година , но от известно време се наблюдава опадак на оперението като на главата вече има петно без пера. Прилагам няколко снимки (около 2 месеца след като го взех) ,тогава ми казаха ,че е бебе още и неможело да се разбере пола
Изображение
Изображение
а това са снимки от момента
Изображение
Изображение
Изображение
не е агресивно или стресирано , преди беше по контактно с котката но сега и не излиза много много от клетката , имаше и тензухено джобче на клетката да не прави много боклук около кафеза , но забелязах някакви много малки червени ....( буболечки да го кажа ) и го махнах.
Храня го предимно със смеска за средни папагали, но най много налага слънчогледа.
Та въпроса ми е някой знае ли на какво се далжи това упадане на перата

Благодаря.
Edyr_pernat
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 2:42 pm
Местоположение: Burgas

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Edyr_pernat » Съб Мар 16, 2013 6:17 pm

Изображение
Изображение
пропуснах и тези снимки
Edyr_pernat
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 2:42 pm
Местоположение: Burgas

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Съб Мар 16, 2013 6:55 pm

да няма външни паразити
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта