Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Edyr_pernat » Съб Мар 16, 2013 7:28 pm

мисля че имаше някакви паразити по тензухения джоб на кафеза и го махнах , по папагала трудно бих ги забелязал но не съм видял нищо.
а странното е че по джоба на другия ми кафез няма нищо като паразити и такива неща , а там ми е канара
Edyr_pernat
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 2:42 pm
Местоположение: Burgas

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Мъро » Съб Мар 16, 2013 7:48 pm

Вземи го напръскай с нещо за паразити давай му разнообразна храна,яйца,плодове зеленчуци.Този папагал слънце вижда ли?
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Edyr_pernat » Съб Мар 16, 2013 7:56 pm

да постоянно го държа до някои прозорец , макар че са ми казвали , че не е добре да се даржи на пряко слънце.
Edyr_pernat
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 2:42 pm
Местоположение: Burgas

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Съб Мар 16, 2013 10:58 pm

Птицата ти е мъжка , а за възрастта са те метнали - това не е младо пиле ! И колкото и тъжно да звучи - какарикитата не живеят много дълго .....

Както каза Мъро напръскай птицата против акари , защото червените , които си видял смучат кръв от гостоприемника си . Не е достатъчно да махнеш плата , който е бил около кафеза - ти трябва да направиш основно почистване на този кафез - или го напръскваш обилно с инсектициден препарат , като не забравяш нито една дупчица или пукнатина ( защото гадините се крият там ) или пробваш в банята да обезпариш кафеза и принадлежностите му с вряла вода . Трябва да напръскаш и околността , около мястото на кафеза , защото тези ектопаразити се крият на всякъде и излизат предимно нощно време .

Когато тези гадини не са пили кръв са сиви - сега знаеш от къде идва цвета на тези .....буболечки . Не забравяй да направиш същото за канарчето , което имаш ( или други намиращи се на около пернати ) .

п.п. Когато пръскаш птицита много внимавай главата ( очите и клюна ) да са защитени , за да не я отровиш директно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Edyr_pernat » Съб Мар 16, 2013 11:14 pm

ясно ще мина кафезите с вряла вода в банята и ще си взема лекарство против акари-те
мерси за отговорите
Edyr_pernat
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 2:42 pm
Местоположение: Burgas

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот JaKeD » Пон Мар 25, 2013 7:32 pm

Някой ще ми помогне ли как да си дресирам мъжкото какарики.... от 1 година го имам,но така и не свикна с мен,опитвам се по всякакви начини,просто го е страх от мен,иначе като ме чуе от вратата и почва да кряка...мисля че след толкова време заедно трябва да е свикнал :(
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот avelia » Сря Апр 03, 2013 9:00 pm

Здравейте! Имам какарики от 3 седмици и понеже много се пощи, му купих пипетки против акари, въобще против вътрешни и външни паразити. Дори и да няма нищо, ще го мина поне веднъж, защото ми се стори, че зоо-магазина, от който го взех, беше инкубатор на паразити. Проблема е, че лекарството е за големи папагали. В магазина ми казаха, че какарикито спада към средните папагали, за туй да му капна половин пипета само. Но пише да не се използва при птици с тегло по-малко от 300 гр. Моя Коко май няма 300 гр. :? Някой да ме посъветва какво да правя, понеже се колебая. Благодаря предварително!
avelia
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 12:48 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот avelia » Сря Апр 03, 2013 11:07 pm

JaKeD написа:Някой ще ми помогне ли как да си дресирам мъжкото какарики.... от 1 година го имам,но така и не свикна с мен,опитвам се по всякакви начини,просто го е страх от мен,иначе като ме чуе от вратата и почва да кряка...мисля че след толкова време заедно трябва да е свикнал :(


Здравей! Моето е от 3 седмици в мен и много бързо се адаптира. В началото беше доста стархлив, хапеше ми ръцете до кръв. И всеки ден започнах малко по малко - давам му семка от ръката ми (най-много обича тях), държа парченцето с ябълка близо до него, за да си гризе и така. Започнах да го галя по гушката, но в мен не седи. Вече не ме хапе, дори като го взема в ръце. Моя го пускам всеки ден от кафеза, не знам ти как си. Но като пусна в ютуб клипчета с какарики, направо се побърква. И започна сам да идва до мен, каца върху компютъра, вчера за пръв път ми кацна на рамото, днес на ръката. Като кацне, винаги му давам семка. Само прави по-плавни движения. И му говори нежно, не му се карай, не викай. Не съм спец, говоря ти от опит. Надявам се, че ще свърши работа.
avelia
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 12:48 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот Paulina » Чет Апр 04, 2013 12:42 am

Твоят папагал просто си иска дружка като него - какарикитата са едни от най-общителните птици ! За това реагира така на клиповете от YouTube .
Те са като котките - търсят човека за вода и храна , но живеят в собствен свят ! За това никак не е за предпочитане тези птици да се държат поединично , за да се правят някакви опити за "дресировка" - оставете птицата да бъде птица , защото и животът ѝ не е много дълъг !

Ето виж(-те) , тези какарикита не са дресирвани , но за нещо вкусно идват винаги :

.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот JaKeD » Чет Апр 11, 2013 11:14 pm

Моя му давам семки и плодове,но той бяга...дори не мърдам и той такъв все едно ме няма.Пробвах се да го излъжа като му сложа отвънка хранилката,а той нашия с крака си я придърпа и от ръба на клетката ядеше :shock: давам му семки ама той не иска да ги земе,даже леко към него да се доближа започва да обикаля тавана на клетката в кръг... :think: много е страхлив ама иначе от вратата ме усеща и почва да пее
JaKeD
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 11:50 pm

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот avelia » Вто Апр 16, 2013 12:09 am

JaKeD написа:Моя му давам семки и плодове,но той бяга...дори не мърдам и той такъв все едно ме няма.Пробвах се да го излъжа като му сложа отвънка хранилката,а той нашия с крака си я придърпа и от ръба на клетката ядеше :shock: давам му семки ама той не иска да ги земе,даже леко към него да се доближа започва да обикаля тавана на клетката в кръг... :think: много е страхлив ама иначе от вратата ме усеща и почва да пее


Здравей! Моя също е доста страхлив, но вече свиква.Скъсих му леко крилата, че не моа да го прибера като го пусна - летеше много на високо и не се прибираше. Често го взимам в мен - в началото с ръкавици, понеже ме кълвеше до кръв. Но за около 10-тина дни спря да ме стиска силно и махнах ръкавиците. Сега (мина месец и нещо) дори не ме хапе, но още пищи леко :) Даже самичък излиза от клетката и за да избяга минава през ръцете ми и краката ми (кафеза е до компютъра ми). Пусни му от youtube други какарикита - малко ще се разведри. Моя Коко се катери по монитора и даже вече знае, че какарикитата са в колоните хахха
avelia
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 12:48 am

Re: КАКАРИКИ

Мнениеот poli51 » Сря Окт 17, 2018 3:55 pm

Здравейте! От неделя имаме папагалче Какарики на име Коки. Не знаем дали е мъжко или женско...понеже е на три месеца. Предишният му стопанин ни каза, че е май е женско, но и той не беше много сигурен. На цвят е зелен - жълто и има черна линия по края на клюна. Много е тихо и все още не сме му чули гласа. Не е агресивно и мога спокойно да го хвана и да го погаля без да ме хапи силно. Даже снощи докато се галехме му дадох семка, която той обели много набързо и си я изяде. :razz:
Искам да попитам как мога да разбера дали пилето е мъжко или женско? Четох, че единствената разлика е в цвета на ириса, но не разбрах какъв е той за отделният пол на пилето. :think: Друго, което ме интересува е, че клетката е достатъчно голяма, но преди дъното има решетка и имам усещането, че това не е много комфортно за Коки. Трябва ли да махна тази решетка и да постеля пода с някаква хартия или стърготини за до му е по удобно на пилето? :(
Благодаря на всеки, който ми отговори!
poli51
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 16, 2018 10:22 am

Предишна

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта