Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КОРЕЛА

Модератор: nikigeen

КОРЕЛА

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 4:00 am

david_67 написа:КОРЕЛА
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Корела

Мнениеот flowerlp » Пон Юни 30, 2008 8:33 pm

Ето тук пък ще постна едни много сладки корелки, които има в магазина от който купих Цвърки!
Сладури са големи:
Изображение
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=79&i=dsc01723od6.jpg][IMG]http://img79.imageshack.us/img79/1768/dsc01723od6.917977
Аватар
flowerlp
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 19, 2008 11:14 am
Местоположение: Sevlievo

Re: Корела

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Съб Авг 16, 2008 7:02 pm

......................
Последна промяна д-р Иван Кючуков на Пон Мар 09, 2009 11:49 pm, променена общо 1 път
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Чет Авг 21, 2008 11:50 pm

Независимо дали мутацията е лутино или рубино,червеният и жълтият цвят са основните.Разликата между двете мутации е в съотношението на двата цвята.Едно е сигорно червеният цвят при лутиното не е изключение.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Tedi » Нед Окт 26, 2008 6:36 pm

имам корела от 2 седмици.След колко време могада я пусна да лети и какво се прави ако се бласне в стената??? :roll:
Tedi
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 6:25 pm

Мнениеот fridolina » Нед Окт 26, 2008 6:57 pm

Tedi написа:ако се бласне в стената??? :roll:
...се целува на удареното място за да и мине. :lol:

А сега сериозно. Щом са минали две седмици, мисля че вече може да я пуснеш. Имай пред вид, че ако случайно се блъсне, по-вероятно е да го направи в стъклото на прозореца, отколкото в стената. Тъй че по-добре първо обезопаси стаята - ако имате тънки пердета ги спусни.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Tedi » Нед Окт 26, 2008 7:01 pm

Чух че се пускало чак след месец но няма значение.Въпросат е ако обезопася всичко и въпреки това се случи-Какво да правя????
Tedi
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 6:25 pm

Мнениеот fridolina » Нед Окт 26, 2008 7:43 pm

Tedi написа:Въпросат е ако обезопася всичко и въпреки това се случи-Какво да правя????
Как да ти кажем какво да правиш, като не знаем какво се е случило?!?

Все едно да питаш, "ако падне човек по стълбите какво да правим"?
Може да е получил комоцио. Ако е леко сътресение на мозъка, ще премине само. Ако е тежко и има кръвоизливи или отоци, може да се наложи и черепно-мозъчна операция.
Може да си е счупил крак, ръка, ребра... От това дали фрактурата е открита или закрита, дали костите са разместени или не, следват различни медицински манипулации.
А може просто да си е охлузил колената и един лейкопласт да е напълно достатъчен.

Същото е и при птиците - никой не може, да отговори на въпроса ти, преди да се случи.

P.S. Историята ме подсети за вица за дядото, който бил 300% импотентен... :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Tedi » Нед Окт 26, 2008 8:31 pm

Извинявай за тъпия въпрос!!! :oops:
На папагалите може ли да им се дават плодове от магазините?
и с опастност да ви отегча ще попитам за моя папи
Попринцип неговите изпражнения са зелени с бял връх,но вчера му бяха много светло зелени-почти сиви.Днес са светло зелени.Има ли повод да се притеснявам? :roll:
Tedi
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 6:25 pm

Мнениеот Tedi » Нед Окт 26, 2008 8:48 pm

Yjasss!! Papi se ydari v stenata.POsle se ka4i na perdeto.Az my podnesoh kletkata i toi se ka4i na neq.ne iska6e da vleze vav vratata.Probvah vsi4ko!! ba6ta mi go hvana v race i go pribra.sega spi.Dali se izpla6i mnogo??? Drygi imat li podobni problemi?dali sledva6tiq pat kato go pusna 6te stane sa6toto :roll:
Tedi
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 6:25 pm

дфеь

Мнениеот monkata95s » Съб Яну 10, 2009 3:49 pm

Tedi написа:Yjasss!! Papi se ydari v stenata.POsle se ka4i na perdeto.Az my podnesoh kletkata i toi se ka4i na neq.ne iska6e da vleze vav vratata.Probvah vsi4ko!! ba6ta mi go hvana v race i go pribra.sega spi.Dali se izpla6i mnogo??? Drygi imat li podobni problemi?dali sledva6tiq pat kato go pusna 6te stane sa6toto :roll:
имам папагал от 3 години когато го зехме не чакахме много много ;) пуснахме го още на 2 ден ... нормално е да се удря в стените и прозорците първите пускания ако не е летял преди това :) ( всички падаме преди да се научим да ходим .. същото е и при при птиците :) ) не се притеснявай от това че не влиза в клетката ще ти е много трудо да го научиш сам да влиза всеки папагал има свои характер (моят например все още не влиза сам в клетката и трябва да го гоня из стаята за да го прибера :d ) папагалите са много мили птички но им трябва време и внимание за да се окопитят в новия си дом :) успех в отглеждането :) а относно това дали може да яде плодове аз е смятам че е проблем стига на птичето да му харесва ... моя яде банан и ябълка ... но не трябва да се прекалява с количеството ... съчо така му даваи плодове по рядко ..... за да го подсилиш може да му дадеш сварен жалтък полезно е за папагалите :) а относно изпражненията аз не виждам място за притеснение защото се пак се самнявам че и твоите изпражнения секи път имат еднакъв цвят ... зависи най вече от яденето :)
Последна промяна monkata95s на Нед Яну 11, 2009 3:30 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
monkata95s
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 3:40 pm
Местоположение: перник

дфцф

Мнениеот monkata95s » Съб Яну 10, 2009 4:54 pm

аз ще ви помоля някой който разбира от пола на корелите да каже птичето на профила ми мъж или жена е ... продадоха ми го за мъж ... вече е на 3години и 5 месеца не е снасяло само едно е но много хора ми казват че е женско и вече незнам на кого на вярвам :s благодаря предварително за повече негови снимки http://brbrbr.znih.com/
Аватар
monkata95s
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 3:40 pm
Местоположение: перник


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron