Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Модератор: nikigeen

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Чет Окт 20, 2011 2:54 am

А има и още нещо -освен ,че танцува -прехвърля се от крак на крак наляво -надясно накукушинен и после си клати главата надолу -нагоре-това е танца според старите собственици на Лорито, почва да прави едни странни движения -застава в единия ъгъл на клетката, наострен с глава и почва да първа или трепка с крила(това го направи много пъти на ден) и ги отпуска до тялото-издава и звуци-според старите собственици искал да лети, но аз днес цял ден го държа с отворена клетка и го наблюдавам, накрая на деня само си показа главата ,огледа се и пак си отиде на познатото място.Да не би да му има нещо....или те са прави-трябва да го измъкна от клетката, за да лети из стаята...?
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Окт 20, 2011 9:04 am

Ходих в един Зоопарк където посетителите влизат в огромна волиера с лорита. На входа на волиерата си купуваш малка кутийка с течност която папагалите пият и ходят по ръцете ти. Опитах какво им давам и се оказа сладка вода.Запазих кутийката и я напълних с мед и вода. Като се върнах при папагалите и те пробваха меда буквално ме нападнаха не можех да си тръгна, 30-40 папагала върху мен човъркат и ме скубят с папагалска любов, крещят и пърхат с крила, страшна еуфория. Още гледката ми е пред очите, невероятни птици.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Paulina » Чет Окт 20, 2011 1:55 pm

ТЕРИЕР написа:Ходих в един Зоопарк където посетителите влизат в огромна волиера с лорита. На входа на волиерата си купуваш малка кутийка с течност която папагалите пият и ходят по ръцете ти. Опитах какво им давам и се оказа сладка вода.Запазих кутийката и я напълних с мед и вода. Като се върнах при папагалите и те пробваха меда буквално ме нападнаха не можех да си тръгна, 30-40 папагала върху мен човъркат и ме скубят с папагалска любов, крещят и пърхат с крила, страшна еуфория. Още гледката ми е пред очите, невероятни птици.

Къде е този Зоопарк ? От къде взе меда , за да напълниш кутийката отново , когато си се върнал при лоритата - носил си го предварително с теб ли ? Не щракна ли някоя и друга снимка - това си е заслужавало !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Окт 20, 2011 3:38 pm

Парк за птици Йоханесбург ЮАР. Ходих няколко пъти защото имаше и представления с обучени птици.Много
от големите папагали и други птици бяха свободни и лятяха или се разхождаха в парка. Голяма красота.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Paulina » Чет Окт 20, 2011 9:23 pm

ТЕРИЕР написа:Парк за птици Йоханесбург ЮАР. Ходих няколко пъти защото имаше и представления с обучени птици.Много
от големите папагали и други птици бяха свободни и лятяха или се разхождаха в парка. Голяма красота.

В мюнстерският Зоопарк чашките с плодов нектар не струват пари - вярно , там птиците не са толкова много и по тази причина са доста пренаситени , но въпреки това всеки път си заслужава да влезе човек при тях :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Чет Окт 20, 2011 11:07 pm

Наистина е много интересна и красива птица, днес ми показа нов номер, а и имам напредък в отношението с нея.Първо номера: Понеже, като взех двете птици, бяха според мен в много лошо състояние-клетките мръсни, храната....а да не говорим за хранилките, поилките.....отидох и купих и за двете птици, каквото е нужно, като посуди, занимавки, храни, витамини. Понеже, не знам много за характера на Лорито и начина на му на живот, купих и на двете крекерчета.Сложих го ниско долу в клетката, Лорито слезе до него, почна да прави едни странни движения, да се клати и да обгръща с крила крекера и от време на време риташе яко с крак, но не по пода а в крилото си........ Аз в първия момент се стреснах, но после разбрах ,че е накакъв ритуал, изглеждаше ми като ритуал на ухажване-незнам, но беше много интересен. А като казвам ,че имам напредък в отношението си с него, днес му дадох нови храни-маруля и банан, краставица и хляб-и всички храни ги хапва.Първо му дадох от листото на марулята, като му го подадох вътре в клетката с ръка, той го взе с крачето си и си го грискаше, ама толкова сладко, чак издаваше едни такива тихи звуци......все едно мърка от кеф.Реших да се помъча да го изкарам от клетката.Отворих я, сложих по ръката си/частта около лакътя/ парченца от марулята и той само гледа , тръгна и с едното си краче стъпи на ръката ми -естествено марулята беше далеч от клетката и се налагаше, но пък си го взе и се върна обратно вътре да си го хапне... :D , после пак се повтори това, докато парченцата свършиха-не съм посягала да го хвана, защото разбрах ,че го е страх от ръката ми-дланта и пръстите, но все пак за 2 дни имам напредък, нали....... :D .Лошото е, че сам на работа до 17h. и след това мога да се занимавам с него. Мислих по въпроса с отделянето от Корелата, мисля си, ако взема един папагал играчка-плюшен или гумен и го сложа в клетката на стария си папагал-тя все още е в къщи, дали няма да го излъжа,че неговото другарче е до него, наистина крещи ужасно, като го преместя и не вижда Корелата, а събота съм обещала да я дам,......всеки момент чакам комшиите да ми звъннат и да ме сдъвчат.....
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Нед Окт 30, 2011 1:49 am

Моя красавец, много е зъл,....но ще го превъзпитам, вече излизаме от клетката, но като го примамя с плюшена играчка и естествено се качва отгоре и и почва да се клати и да издава едни звуци..... :D , после много трудно го прибирам....гоним се из стаята и не минавам без дупки по ръцете, нищо ,че съм с ръкавици, но си го обичам :D , ето го и него
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Нед Окт 30, 2011 1:52 am

Не мога да го кача, с това разширение на файла, какви разширения са позволени?
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Нед Окт 30, 2011 1:56 am

Моите снимки са правени с телефон и разшерението е JPG...но ми казва, че не е разрешено...как става качването на снимки?
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Нед Окт 30, 2011 2:11 am

Благодаря на Terier за информацията, наистина обожава мед и вода - нахвърля се и си хапва/като котка си го лочи/ една хранилка за няма 8 часа - сипвам му сутрин и вечер, като гледам бурканчето с мед почти звършва:)))
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Нед Окт 30, 2011 2:45 am

Имам един въпрос към всички, които имат практика с птиците-трябва да му изрежа ноктите, наистина са много големи и му пречат-заклещва се по клетката, а ако излезе за от нея се закача за всичко останало и пада едно дърпане...чак се изпотявам, а тя крещиии.....Въпроса ми е как да го извадя от клетката, като отида във ветеринарната клиника, от там ми отговориха, че ако птицата не е социализирана трудно ще стане, а птицата ми няма още доверие.Ако сте се сблъсквали с това и знаете как да го направя, пишете, ще е по-добре и за птицата няма да се мъчи с тези нокти....
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Мъро » Нед Окт 30, 2011 8:56 am

ами хващаш го и с нокторезачка ги режеш като внимаваш да не му отрежеш меката тъкан вътре в нокатя.Не е сложно http://www.canaryadvisor.com/images/nail%20clipping.jpg
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта