Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Модератор: nikigeen

МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Чет Авг 11, 2011 1:17 pm

Здравейте, имам проблем с намирането на папагал Многоцветно Лори. Явно тази птица не се отглежда в България или много рядко.Търсих по сайтове и обяви, но не намирам никой, който да я предлага. Преди 5 месеца видях една обява, но тогава не бях се решила все още да вземам Многоцветно Лори. Аз не бързам с закупуването на Лорито /може би след 5-6 месеца/, тъй като в момента съм в ремонт с жилището, но търся за информация от къде може да се намери и колко струва или ако има хора, които се занимават с развъждане на папагали и може да се направи заявка за тази птица/ искам да е малка, за да може да свикне по-бързо с нас и да си я опитомя/, да ми пишат. Много ще съм благодарна, дори и на информация, ако знаете къде може да се намери и на каква цена или знаете развъдници, които развъждат тази красива птица.
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nightingale » Пет Авг 12, 2011 12:36 am

Като приключиш с ремонта и станеш готова с предизвикателството - многоцветно лори, ми драсни два реда на лични.
Ще те уредим с едно младо пиле.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Paulina » Пет Авг 12, 2011 12:59 am

nikolpirg написа:Здравейте, имам проблем с намирането на папагал Многоцветно Лори. Явно тази птица не се отглежда в България или много рядко.Търсих по сайтове и обяви, но не намирам никой, който да я предлага. Преди 5 месеца видях една обява, но тогава не бях се решила все още да вземам Многоцветно Лори. Аз не бързам с закупуването на Лорито /може би след 5-6 месеца/, тъй като в момента съм в ремонт с жилището, но търся за информация от къде може да се намери и колко струва или ако има хора, които се занимават с развъждане на папагали и може да се направи заявка за тази птица/ искам да е малка, за да може да свикне по-бързо с нас и да си я опитомя/, да ми пишат. Много ще съм благодарна, дори и на информация, ако знаете къде може да се намери и на каква цена или знаете развъдници, които развъждат тази красива птица.

Потърси и информация с какво и как се храни лори-то :D и как живее и въобще не само колко струва , а какво му трябва , за да се чувства добре :twisted:

Това е просто съвет , за да не правиш след това излишен втори ремонт :mrgreen:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Пет Сеп 30, 2011 2:09 pm

Благодаря много за реакцията, ще Ви пиша когато реша, че мога да го купя. А по въпроса, как се гледа съм чела много за Многоцветното Лори-знам, че не е като другите папагали и се храни с кашички и повече плодове и зеленчуци, а по въпроса за ремонта... да не правя друг, мога за кажа, че до декември миналата година имах друг папагал и съм го гледала 6 години/от 3 месечен и беше пуснат свободно из стаята-беше много опитомен, много обичан и много мил, но за съжаление се разболя/киста на яйцепровода/, лекувах го 2-3 месеца, правиха му пункции, но ветиринарите не разбират много от птици и той на 22.12.10г. умря /трудничко го преживях...., но много обичам животните, а папагала е най-малко пакостлив - поне аз така мисля, имала съм и куче и котка/, всъщност знам за какво става дума-прави бели, но когато му предоставяш необходимото и се занимаваш с него става страхотно другарче/моят папагал постоянно ме търсеше из стаите, дори ме чакаше в коридора, като се прибирам и ме усещаше още от асансьора и викаше-издаваше звучи, когато ми се радва и докато вляза, кацва на главата или на рамото ми и искаше да го милвам и целувам....просто нямам думи-много умна и любообвилна птица/ .
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikigeen » Пет Сеп 30, 2011 2:45 pm

Интересно предизвикателство ,но Паулина имаше предвид друго.Щом знаеш с какво се храни ,значи знаеш и какви ще са изпражненията му, та с това да се съобразиш евентуално.Иначе Тишо като ти го намери хубаво го разпитай за подробностите ,за да няма изненади
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Пет Сеп 30, 2011 7:41 pm

Наистина не се замислих какво искаше да ми каже Паулина, но по отношения на изпражненията, мисля, че имам тренинг със предния папагал /една салфетка и постоянно чистя след него, все едно имам малко дете :)/-имало е моменти когато е бил настинал и изпражненията му са били воднисти, а и се надявам, да си заобича някой места и да стои там повечето време, че като чистя да ми е по лесно. Наистина трябва някой, да ми каже малко повече подробности за живота на Многоцветното Лори, аз четох в Интернет, гледах клипчета и така с моя мъж се влюбихме в тази птица-много е красива и си решихме да си купим такава, не знам защо не е предпочитана за отглеждане, може би трудно се гледа, но видях в клиповете, че се поддава на дресировка, а не е и много голяма-става за апартамент.Ако имате информация за нея, ще се радвам да ми пишете. :)
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Пет Сеп 30, 2011 8:57 pm

PS: Пропуснах нещо за храненето -виждам,че тук сте се събрали хора, които малко ли много разбирате от птици. Моят папагал ядеше всичко, незнам дали беше правилно да му давам, но той искаше да опита от всичко, каквото види по масата, въпроса ми е дали това е вредно за птицата. Много обичаше сирене, люта чушка, боб, ориз, леща, пържени картофи, пуканки -направо трепеше като ги види, риба, скариди, месо -много неща, а видеше ли препечена филийка, не можех да го махна от нея, е естествено обичаше много семена и плодове и зеленчуци....
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Paulina » Съб Окт 01, 2011 12:32 am

Не разбрах какъв е бил предишният ти папагал ?

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Съб Окт 01, 2011 1:42 pm

Корела - женска
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Чет Окт 20, 2011 1:22 am

Ехааааааааааааа, имам многоцветно Лори на около 2 години, но ми го продадоха с подърък Корела.Двете са мъжки в различани клетки, но лошото е ,че са свикнали, заедно и като не се виждат много викат.................help....кажете, как да ги разделя, че имам познат, който ще вземе корелата, искам само Лорито , незнам как да се справя.....в момента двете са в къщи и всичко е наред , но в събота ще дам корелата и просто незнам дали комшиите няма да ме изгонят от блока.........,като не се виждат или усещат незнам Лорито вика ужасно, грачи като патка или праси.Иначе взема от ръката ми плодове и после танцувя-явно е щастлив.Искам едното пиле да го заобичам и то мен......Кажете ми, ако имате някаква информация или трениниг, какво да направя, да е най добре за мен и за птиците...Благодаря Ви предварително..... Иначе съм щастлива/толкова много исках/- да имам многоцветно Лори:D
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Чет Окт 20, 2011 1:35 am

...............а дали ще се справя с храната и акуто...............незнам.Проверих храната специална за Лори е доста скъпа, а тези които ми го продадоха казаха, че го хранят с бебешка плодова каша Зрънчо, компоти и хляб на каша и плодове, хапва и малко слънчогледови семки. Аз го опитах хапна от това и яде и бисквитка и варена царевища, яде сливи, грозде и ябълка-според мен иска да опита от всичко................. Акото е или като нектар от плод или почти като вода с някакъв цват-надявам се да се справя иначе ще му сложа памперс..... :D
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Чет Окт 20, 2011 2:16 am

Ще го занеса на ветеринар-профилактично и да му отрежат ноктите, че са много дълги и се закачат по клетката....,(явно е седяло в клетката без движения и летеж много време,тъй като го купих по обява в интернет-доставиха ми го), но не знам какво да прегледам на птицата, тъй като е по-различна от другите папагали(знам ,че по акуто му се разбира какво е състоянието на птицата, а това аку е различно и нашите ветеринари хич ги няма като познавачи на птици. Дайте ми малко акъл.....please....
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Следваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта