Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Папагалите които се отглеждат в България

Модератор: nikigeen

Мнениеот Iani » Вто Яну 04, 2011 1:40 pm

браво имате страхотни папагали
Аватар
Iani
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 4:49 pm

Мнениеот Симеонов » Сря Яну 05, 2011 5:37 pm

Някои може ли да ми каже какво е синьото папгалче на Паулина
Симеонов
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:10 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Paulina » Сря Яну 05, 2011 7:24 pm

Симеонов написа:Някои може ли да ми каже какво е синьото папгалче на Паулина


О, да ! Да видим кой ги познава :D На снимката се виждат и дружките му , а именно :

Изображение

Изображение

Мисля , че даже имаше някъде отворена тема за тях , но не съм съвсем сигурна :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Сря Яну 05, 2011 7:32 pm

Катарина или дебелоклюнче.Bolborhynchus lineola lineola.В България ,незнам защо ,се срещат и като аймара.Може би заради това ,че някъде отнасят аймарите(psilopsiagon ayamara) към род Bolborhynchus
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Сря Яну 05, 2011 7:55 pm

Доста бърз отговор !

:|
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот g.ganev » Чет Яну 06, 2011 11:51 am

В Чехия ги наричат aymara pruhovana,може би от там .Както някои казват скорицова(канелена) розела.В България не са вече рядкост,има ги при някои колеги и аз имам няколко двойки различни цветове.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот petere » Чет Яну 06, 2011 7:03 pm

Здравейте, Извинявам се като нов във вашия форум, но как съжителстват неразделките с другите папагали от предходните снимки.Аз гледам доста животни, но "лошите" неразделки са ми отделно.
petere
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Дек 31, 2010 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот nikigeen » Чет Яну 06, 2011 7:23 pm

g.ganev написа:В Чехия ги наричат aymara pruhovana,може би от там .Както някои казват скорицова(канелена) розела.В България не са вече рядкост,има ги при някои колеги и аз имам няколко двойки различни цветове.


Вероятно е така.То не е само при тях и розелите ,но и при много други видове птици.Все пак едно време едни от вносовете на качествени птици и породи беше от Чехия.Вие имахте такива папагалчета преди ,имате ли все още?
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Чет Яну 06, 2011 7:25 pm

g.ganev написа:В Чехия ги наричат aymara pruhovana,може би от там .Както някои казват скорицова(канелена) розела.В България не са вече рядкост,има ги при някои колеги и аз имам няколко двойки различни цветове.

Нещо не разбрах - наричат катаринката розела ли :think: :?:

---------------------------------------

към petere - не знам дали всички неразделки са така , но моите са "хапливи" , тоест при вълнистите не бих ги сложила . При корелите се държат"възпитано" , но и мястото , където са затворени играе роля .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Чет Яну 06, 2011 7:37 pm

nikigeen написа:
g.ganev написа:В Чехия ги наричат aymara pruhovana,може би от там .Както някои казват скорицова(канелена) розела.В България не са вече рядкост,има ги при някои колеги и аз имам няколко двойки различни цветове.


Вероятно е така.То не е само при тях и розелите ,но и при много други видове птици.Все пак едно време едни от вносовете на качествени птици и породи беше от Чехия.Вие имахте такива папагалчета преди ,имате ли все още?


А да усетих се :D че имате :lol: А свободни за продажба?
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот g.ganev » Чет Яну 06, 2011 8:32 pm

Писах Ви на лични.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот nikigeen » Чет Яну 06, 2011 9:29 pm

Благодаря много.Връзката е осъществена.Поздрави
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта