Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Модератор: nikigeen

Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Мнениеот rosko_koki » Чет Окт 18, 2012 5:15 pm

Днес се усъмних ,че амадините ми гледам ги от много време женската седи вътре и реших да погледна има малко пиленце и 1 яйце сега им направих смес ,видях малкото е голо с малко мъхче по главата ,не знам дали са го хранили тези дни ,много се притеснявам пилетата са ми на 7/8 месеца и ми казаха ,че може и да не ми оживее малкото помогнете?/?
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Мнениеот rosko_koki » Чет Окт 18, 2012 5:19 pm

Моля да ме извините че публикувах тук темата ,ако може да я преместите в бързината да напиша я обърках. :oops:
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Мнениеот koteto09 » Нед Дек 30, 2012 11:53 pm

Ако е първо люпило сигурно ще умре съжалявам, няма проблем че има яйце в гнездото.Ако им слагаш на родителите само семена няма да стигне за малкото свари яйце и сложи само жълтъка с обикновени бисквити поне една от хранилките.
Аватар
koteto09
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 1:18 pm

Re: Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Мнениеот Мъро » Пон Дек 31, 2012 2:07 am

яйцето се дава с белтъка и черупката,смачка 1/4 от яйцето омеси го с малко обикновена бисквита и им го дай.Не е задължително като им е първо люпило да не изкарат пилета.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Мнениеот zebra_finch » Пон Дек 31, 2012 11:51 am

koteto09 написа:Ако е първо люпило сигурно ще умре съжалявам, няма проблем че има яйце в гнездото.Ако им слагаш на родителите само семена няма да стигне за малкото свари яйце и сложи само жълтъка с обикновени бисквити поне една от хранилките.

Всичко зависи от родителите ! Никъде не пише ,че малкоото ще умре , защото е прво люпило ! Направи това което ти казва Мъро и стискай палци ! Един от чифтовете който сформирах тази година започна сус седем яйца от коитто излюпиха и изхраниха седем пилета ! Не се притвснявай ! Весели празници и много птици следващият сезон!
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Имам малко пиленце и 1 яйце помогнете

Мнениеот koteto09 » Пон Дек 31, 2012 12:58 pm

на мен тук ми казаха точно това което го посъветвах и никой до сега не ми е казвал че се дава и черпката на яйцето. За първото люпило също ми казаха че може да умре тъй като родителите нямят опит. Може да сте прави не споря.Весели празници от мен и ако може да помогнете и по моята тема за неразделките, ще съм ви много благодарна
Аватар
koteto09
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 1:18 pm


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта