Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кандидат осиновителка на папагали. :)

Модератор: nikigeen

Кандидат осиновителка на папагали. :)

Мнениеот Lora » Пет Дек 28, 2012 11:31 pm

Здравейте,
Много искам да имам папагали Kакарики. Всъщност първоначално не знаех, че искам точно Какарики, но приятели (благодаря!) ме посъветваха да се ориентирам към тази порода. Имам канари от около година (женската ми е подарък от Ники, за което благодаря отново!). Много са свикнали с нас и клетките са им общо взето само за хранене и спане. Вратите на клетките са отворени от сутрин рано и те сами се прибират като стане време за спане. Страх ме е дали, ако имам други птици (папагали) това няма да се промени. Не знам дали няма да се стресират канарите или да се бият с папагалите. Моля, ако някой знае дали имат някаква непоносимост един към друг този вид птици да ми каже (благодаря предварително!). Всъщност, преди време, взимайки канарите имах притеснения, понеже имам костенурки, но животните дори се сприятелиха... :D Този случай, обаче е малко по-особен, понеже и папагалите не мисля да гледам в клетка (не съм фен на клетките). Имам си голяма волиера- 27 квадрата (хола ни). :D Вярно, че вървя с парцала след тях, но те са щастливи. Не знам дали канарите няма да протестират, че папагалите "завземат" част от територията, която вече са приели като тяхна. Все пак, аз искам да се грижа за тях и да ги обичам, а не да им създавам отрицателни емоции.

Ако съжителството на тези птици не е проблем и някой продава Какарики, моля пишете ми. Предпочитам да са на няколко месеца за да свикнат с мен от малки, защото имам намерение много да ги гушкам и глезя, а ако ми бягат, това няма как да стане. :D По принцип ще отида да си купя от пазара на Подуяне, но в момента не ми е възможно да обикалям много навън поради здравословен проблем и ще трябва да чакам докато се стабилизирам достатъчно, а аз съм от типа хора... Господи, дари ме с търпение, но го искам ВЕДНАГА! :lol:

Благодаря за вниманието!

Хубава вечер и весело посрещане на 2013та година! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Кандидат осиновителка на папагали. :)

Мнениеот nikki_76 » Съб Дек 29, 2012 6:54 pm

Лорче желая ти да си намериш най-хубавото и кротко папагалче и дълги години да му се радваш.Желая ти от все сърце скорошно оздравяване и весело посрещане на новата година. :drinks:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Кандидат осиновителка на папагали. :)

Мнениеот Lora » Съб Дек 29, 2012 9:47 pm

Мерси, Ники!
Жив и здрав да си ти и цялото ти, прекрасно семейство! :)
Всъщност, аз искам 2 папагалчета. Мисля, че никое същество на тази земя не заслужава да живее само. Другарчето е хубаво нещо. :)
Другата събота ще отида на пазара.

Весели празници и щастлива нова година! :drinks:

П.П. Не държа да са кротки, а контактни. Все пак, канарката, която ти ми даде е абсолютна хулиганка (повече от мъжкия дори), но мисля, че затова я обичам толкова много! :D
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта