Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Беше прекрасно, но с фатален край!

Модератор: nikigeen

Беше прекрасно, но с фатален край!

Мнениеот shyshyobichamte » Нед Сеп 29, 2013 8:32 am

Добър Ден на всички. Сега ще ви разкажа историята на моята корела (Шушу) която беше най-прекрасната и най-обичаната птица на света от мен и гаджето ми.На 15 юли гаджето ми ми подари корела, защото много исках. Взехме си го от един любезен човек, прибрахме се и веднага му осигорихме уют и спокойствие. Той/Тя (така и не разбрах пола) беше на около 1 месец и половина, и бяхме много щастливи с моята приятелка и си го гледахме като наше дете. Бяхме забелязали, че над очето му имаше спластяване на перцата. Направихме огромна грешка, че не му слагах ваничка с вода да се къпе. Хранихме го с храна СКАЛАР, която сигурно Ви е доста позната, и папагалчето беше отличен калпазанин. Преди 3-4 дни го пуснахме от клетката и той литна от леглото ми което беше на около 3-4 метра от клетката и той когато литна не успях да го настигна и падна на паркета като самолет. Вдигнах го погалих го и го прибрах за да не стане някой друг инцидент (изплаших се и не исках да експериментирам). На следващия ден го видях, че неможе да ходи, защото всички му пръстчета бяха свити и неможеше да ги мърда и да ги отпусне. Веднага извинках гаджето ми и отидохме на ветеринар. И разбирасе той не разбираше много от птици, но все пак има някакви познания. Отидохме човека беше много мил и сърдечен и го погледна и му обяснихме също че е имал падане и така нататък и след това падане се случи това с крачетата. Човека каза, че имал травма на мозъчето и е възможно от това да се получава това с крачетата да са свити. Каза ни, че ще му бие инжекции с витамини и още нещо но не разбрах какво по точно и когато ги би, каза че на другия ден да дойдем пак да видим дали има подобрение. След като се прибрах той неможеше и нямаше сили да изяде една семка, неможеше да я чопли и да изяде самата семка, взех една семка и му я дадох обелена, той дори нямаше сили да я счупи и се наложи аз да се заема с това и я сдъвках на малки парчета и му дадох и той почна да яде, след това му дадох едно грозде и той се наяде и пиина вода, след което го поставих отново в клетката и той се хвана за нея и се намести и заспа. На следващия ден го видях как почна да си играе с клетката и се катереше беше идеален. Отидохме при ветеринаря и каза че се е подобрил но ще му бие още 2 инжекции от тези витамини и още нещото за да се затвърди подобрението. Платихме и си тръгнахме, прибрахме се и го оставих да си почива. На следващия ден си играхме хапвахме заедно пийвахме какво ли не правихме беше много жизнен цвиркаше и всичко останало. На другия ден прибирам се от училище и срещам бабка пред блока и ме посреща със лошата новина "Папагалчето ти умря". Ние с приятелата ми не повярвахме и когато се качихме направо изпаднахме в шок, тя пищеше и не вярваше на очите си, аз също разревахме се беше студеничък, опитах се да го стопля но нищо не се получаваше масажирах го, но УВИ не става. Когато се видях с баба ми и я попитах какво се е случило и тя ми каза че към 11 часа сутринта папагалчето е издавало странен звук от гърдичките ( ХРЪЦ ХРЪЦ ) така го обяснява баба ми, топлила го е и го е масажирала но вече към 13:00 спряло да диша и го е оставила във клетката. Това беше много тежък за мен и за приятелката ми момент, плачем, тъжим и не спираме да мислим за нашият/нашата Шушу и се мъчим да разберем какво му е било но нищо неможем да направим вече. Погребахме го до моя блок, сложих голям камък там където го погребахме и забих 4 Пръчки отстрани сложих един голям плик над камъка да не вали върху един лист който му бяхме написали последното СБОГОМ от нас двамата който много го обичаме и много ни липсва. Сложих му пойлката с вода със купичката с храна и днес я бутнах без да искам което ме наведе на мисълта че е гладен и му изсипах водичка до храната. И сега всяка сутрин и вечер ходя и му пожелавам да бъде щастлив и свободен във следващия си живот и да бъде едно прекрасно и свободно пиленце. Шушу за нас беше едно дете което щяхме да си го гледаме до край и никога нямаше да му навредим или да му мислим злото то ни беше всичко. Сега ни е много тежко и тъгуваме. Обичаме те Шушу бъди щастлив и свободен. Ето го и него



http://img833.imageshack.us/img833/8927/cy4b.jpg
shyshyobichamte
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 8:30 am

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта