Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Имам нужда от помощ!

Модератор: nikigeen

Имам нужда от помощ!

Мнениеот shyshyobichamte » Пон Сеп 30, 2013 8:06 pm

Здравейте, вече най-вероятно ме познавате по ника, ако не сте прочели 1-вата ми тема за Шушу най-прекрасния папагал(корела) искам да кажа че той почина преди 3 дни и аз вече 3-ти ден съм съкрушен и ми е страшно много самотно в нас. Ако ме разбирате какво искам да викажа, няма с кого да си играя, да се забавлявам, гаджето ми няма с кой да си играе докато аз хъркам. Шушу беше един прекрасен папагал и се падаше малко бижутер. Обичаше много да яде пръстени (сребърни) това му беше любимата играчка на него. Играеше си с гривничка на която имаше камъчета и с едно колие на гаджето ми. Той почина на 27.09.2013г. в 13:00 ч. Понеже искам много да имам пиленце в моята клетка, много ми е мъчно да я гледам празна, защото преди време имах канарчета, и сега Шушу, искам отново да има живот в тази клетка. Говорих с човека от който си взех Шушу, ми каза че има яйчица и мъжкия ги мъти, и ми каза че до 2 седмици ще се излюпят и го попитах още колко време ще бъде нужно моето папагалче да се храни самичко, той ми отговори поне 1 месец. Следователно аз и гаджето ми имаме на разположение 1 месец и 1-2 седмици да оборудваме и да се сдобием с всичко от което се нуждаем. Моля всички отзовали се на темата да не се стискат да оставят мнение дори което съдържа 1 думичка. ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРЕН НА ВСИЧКИ КОЙТО МИ СЕ ОТЗОВАТ НА ПОМОЩ. Ще си подредя въпросите за да може да ми отговаряте по лесно а не да ги търсите из този текст.

1.Минималната температура в стаята която ще седи папагалчето
2.С какво мога да дезинфекцирам клетката където е бил Шушу за да не има някаква инфекция ( не искам да пострада или да завърши фатално и 2-рото ми папагалче, много съм чуствителен)
3.Каква храна ми предлагате за папагали ( Аз лично купувам храна "СКАЛАР" за средноголеми папагали)
4.Какви витамини ми препоръчвате да давам на папагалчето за имунната му система
5.Какви играчки да му сложа за да има забавление докато съм на училище през останалото време ще съм си с него да се забавляваме (Естествено с гаджето ми)
6.Ще има ли някакъв проблем ако кучето ми което краска като ненормално когато звънне звънеца папагалчето ми да се стресне и после да му стане нещо (При затворена врата)
7.Има ли много опасности от който трябва да предпазя папагалчето от тази зима която предстой
8.Колко време е нужно за да изчакам за да отида на ветеринар да му изследват акитата( В смисъл акитата няма ли да изсъхнат ако седят цяла нощ върху бял лист хартия, предложете ми нещо)


Много ще бъда БЛАГОДАРЕН на всички отзовали се на темата. АКО СЪМ ЗАБРАВИЛ НЕЩО ДА СПОМЕНА ВАЖНО ЗА ЗДРАВЕТО НА ПАПАГАЛЧЕТО МОЛЯ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ ДА ГО НАПИШЕТЕ ДОРИ ДА Е НЕЩО ПРОСТИЧКО НЕ ИСКАМ ОТНОВО ДА ЗАГУБЯ ПИЛЕНЦЕ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !
shyshyobichamte
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 8:30 am

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот shyshyobichamte » Пон Сеп 30, 2013 9:41 pm

Абсолютно никой ли не иска да помогне ?! :shock: :shock:
shyshyobichamte
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 8:30 am

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот TK3C-74 » Вто Окт 01, 2013 12:55 am

мога да ти предложа редовно да си пиеш хапчетата.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот shyshyobichamte » Вто Окт 01, 2013 9:38 am

Извинявай много, но това че теб не те е грижа ако ти умре папагала към който си се привързал и го обичаш мен не ме интересува. Това означава, че си някакъв безчуствен тъпанар !
shyshyobichamte
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 8:30 am

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот refab » Вто Окт 01, 2013 1:07 pm

Привет!

Ако приемем, че тук не срещаш, както се вижда, разбиране при условията на особения ти стил на изказ, ето къде може да намериш друга информация за папагали: http://www.papagalibg.com/
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот stoianov » Вто Окт 01, 2013 11:37 pm

refab написа:Привет!

Ако приемем, че тук не срещаш, както се вижда, разбиране при условията на особения ти стил на изказ, ето къде може да намериш друга информация за папагали: http://www.papagalibg.com/



:think: :think: :think: :nono: :nono: :nono: :lol: :lol: :lol:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот Мъро » Сря Окт 02, 2013 5:11 pm

refab написа:Привет!

Ако приемем, че тук не срещаш, както се вижда, разбиране при условията на особения ти стил на изказ, ето къде може да намериш друга информация за папагали: http://www.papagalibg.com/

Там ще си поплачете заедно.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот refab » Сря Окт 02, 2013 8:54 pm

Мъро написа:
refab написа:Привет!

Ако приемем, че тук не срещаш, както се вижда, разбиране при условията на особения ти стил на изказ, ето къде може да намериш друга информация за папагали: http://www.papagalibg.com/

Там ще си поплачете заедно.


:D А ти защо не си пообщуваш (почти само) със стоянов, съобразно с това, че и двамата имате, според мен, съизмерност на манталитета и характерите? ... Мъро, а според теб, каква е вероятността, ако напр. случайно се видим с теб "на живо", така да се каже, да имаме "цивилизационна" :cool: съвместимост, позволяваща размяната на няколко нормални изречения?... Изглежда не си разбрал, че нямам интерес към просташки стил и отношение, вкл. и в евентуална шеговита форма. Впрочем, мога и почти да не влизам тук, мога и да влизам и да се дистанцирам от всякакви долнопробни реплики, стилове и т.н., мога и да не влизам в разговори, изобщо - всякак...
Иначе, напълно възможно е да имаш редица добри качества и да си свестен, както се казва, но те моля да не предизвикваш моето високомерие - поне така, от дистанцията на интернет*

Впрочем, аз изобщо не се занимавам с папагали и не знам нищо за тях. Попаднах на този сайт и го предоставих на ученика с "особения стил". :D

* за пример ще ти дам уважаемия "Академик" - той е ясен и "интернетно" и като реален образ, и вече мирно и индиферентно се разминаваме тук и на пазара.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот stoianov » Сря Окт 02, 2013 9:36 pm

refab написа:
:D А ти защо не си пообщуваш (почти само) със стоянов, съобразно с това, че и двамата имате, според мен, съизмерност на манталитета и характерите? ... Мъро, а според теб, каква е вероятността, ако напр. случайно се видим с теб "на живо", така да се каже, да имаме "цивилизационна" :cool: съвместимост, позволяваща размяната на няколко нормални изречения?... Изглежда не си разбрал, че нямам интерес към просташки стил и отношение, вкл. и в евентуална шеговита форма. Впрочем, мога и почти да не влизам тук, мога и да влизам и да се дистанцирам от всякакви долнопробни реплики, стилове и т.н., мога и да не влизам в разговори, изобщо - всякак...
Иначе, напълно възможно е да имаш редица добри качества и да си свестен, както се казва, но те моля да не предизвикваш моето високомерие - поне така, от дистанцията на интернет*

Впрочем, аз изобщо не се занимавам с папагали и не знам нищо за тях. Попаднах на този сайт и го предоставих на ученика с "особения стил". :D

* за пример ще ти дам уважаемия "Академик" - той е ясен и "интернетно" и като реален образ, и вече мирно и индиферентно се разминаваме тук и на пазара.


:shock:
Ко речи ...
Айде да не се обиждаме, а ..... щото ти почна пръв.
Аз имах предвид, че според мен ти имаш особен стил на изказване.Щото аз имам висшо и пак не мога да ти разбера писането.Виж само какви думи а индиферентно, много сложно.С две думи, не се надувай и пиши по просто/разбираемо/.

пп. А иначе те разбрах, че не разбираш от папагали, канари, амадини, сържици и др. че даже и от клетки и кацалки , много отдавна. :wink:

Нищо лично.Поздрави
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот refab » Сря Окт 02, 2013 10:01 pm

Прав си за много неща, стоянов! Поздрав! :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот Мъро » Чет Окт 03, 2013 4:03 pm

Refal,отговора ми не беше към теб.Ако си влизал в посочения форум ще разбереш защо съм го написал.А към създателя на темата,с какво да ти помогнем да ти избършим сополите ли?
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Имам нужда от помощ!

Мнениеот Мъро » Чет Окт 03, 2013 4:05 pm

Refab извинявам се за грешката в горния пост.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта