Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Майка корела, умря!

Модератор: nikigeen

Майка корела, умря!

Мнениеот nikolai11 » Пет Май 02, 2014 6:45 pm

Здравейте, имам двоика корели от три години и досега един път са ми извеждали малки. Това беше миналата годината пак по това време им бях сложил къщичка и излюпиха три папагалчета, които отгледаха грижовно. Тази година пак реших да им сложа къщичката понеже миналогодишните ги раздадох на приятели, а сега исках да си оставя за мен. И така сложих им пак къщичката и след около две седмици мъжкият започна да охажва женската, да се чивтосвот и така сътветно снесоха пак три яица и започнаха да мътят.И така минаха 20 дена и се излюпи първото на другия ден и второто и след още два дена излезе и трето. Всичко си беше наред и двамата родители се грижеха за тях, но след това нещо стана на женската, започна да стои по цял ден на една кацалка без да се храни и дори не влизаше при малките и така минаха два дена и днес сутринта бях решил да я водя на ветеринар, но като станах я намерих мъртва, вътре в къщичката при малките. :( Много ме е яд сега, че не я заведох по - рано на ветеринар и какво изобщо и стана че да умре :cry: . Въпросът ми сега е дали малките ще оцелеят и дали мъжкият ще може сам да ги отгледа, засега ги храни но след като пораснат дали ще се справя?
nikolai11
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 02, 2014 5:59 pm

Re: Майка корела, умря!

Мнениеот pi4on » Пон Май 05, 2014 10:07 pm

здравей,нямам опит с който да ти помогна ,но щом е умряла все има причина ,а може и да е от старост,или просто слабо сърчице да е имала все пак отглеждането на малки си е изтощение за организъма.Най важното е да провериш дали нямат някакви паразити в кацалките или гнездото,или къщичката.Надявам се че,таткото няма да изостави малките и храната която има да е достатъчна и пълноценна
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта