Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Korela

Модератор: nikigeen

Re: Korela

Мнениеот crazzzy » Нед Мар 11, 2012 2:29 am

Здравейте, от скоро съм горд собственик на мъжка корела, с удоволствие ще споделям своите наблюдения и въпроси с вас :)
Изображение
Аватар
crazzzy
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 7:23 pm

Re: Korela

Мнениеот berkitom » Нед Мар 11, 2012 10:10 am

Честито, дълго да те радва.
Аватар
berkitom
потребител
потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 1:38 pm
Местоположение: Шумен

Re: Korela

Мнениеот crazzzy » Пон Мар 12, 2012 11:15 am

нещо не се справих с видеото http://www.youtube.com/watch?v=Q4S2mbAb ... C3tZLvXZQ=
Аватар
crazzzy
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 7:23 pm

Re: Korela

Мнениеот Paulina » Пон Мар 12, 2012 12:24 pm

Това е адултна мъжка птица , която си "търси" женска , за това и "песента" е така интензивна . Пази клоните на хибискуса , защото ако ги достигне няма да им прости . Не са отровни , но ще се развали визията на растението .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Korela

Мнениеот crazzzy » Пон Мар 12, 2012 1:36 pm

Здравей, проблема не ми е, че ще обезобрази някое цвете, проблема ми е, че имам около 25-6 + две декоративни дървета и не зная имената им, камоли дали някое дали е отровно :think:
Аватар
crazzzy
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 7:23 pm

Re: Korela

Мнениеот berkitom » Чет Мар 15, 2012 6:19 pm

Щом не знаеш дали не са отровни по добре не рискувай.
Аватар
berkitom
потребител
потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 1:38 pm
Местоположение: Шумен

Re: Korela

Мнениеот slavi_kn » Пет Мар 30, 2012 1:02 pm

От 2 дена съм сложил гнездилка на корелите обаче мъжки влиза вътре само а женската като тръгне я бие и не и дава много да припарва до нея . А днес забелязах че мъжки маи правеще опити да се качва врез женската но тя го гонеше какво може да ме посъветвате ?
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

Re: Korela

Мнениеот Барси » Съб Апр 21, 2012 9:07 pm

Затваряш всички врати и прозорци, отваряш клетката и той сам ще си излезне, да полети, възможно в началото да не се справя добре с летенето, след като не е пускан, или да не иска да излиза.
Много внимавай, да не забравиш, че е отворена клетката му и да отвориш през това време някой прозорец или балконска врата, защото за беля, може да излети навън. Не разчитай, че ще се върне...
Освен това, трябва да внимаваш, ако влизаш и излизаш от стаята, защото едно от любимите им места за кацане е на самата каса, по-точно на вратата отгоре. При отварянето, ако не го видиш, няма да има проблем, проблем, ще е ако затвориш и му прищипеш (да не използвам друга дума) пръстите...
Провери, предварително, дали няма някакви опасни неща из стаята.
Когато се пуска папагал да лети, човек трябва да бъде много внимателен за отворени прозорци и врати защото не малко папагали са избягали така.
Аватар
Барси
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 9:17 pm

Re: Korela

Мнениеот viv82 » Пет Апр 27, 2012 12:42 pm

Здравейте на всички :) Преди 5 дена ми подариха 5 корели, ако някой може да ми помогне с някакъв съвет ще му бъда много благодарна
viv82
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 8:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Korela

Мнениеот crazzzy » Пет Апр 27, 2012 3:01 pm

лелее , ако гледаш папагали за първи път ще бъде интересно, дано много дълго да те радват, каъв съвет искаш, какво точно те интересува?
Аватар
crazzzy
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 7:23 pm

Re: Korela

Мнениеот viv82 » Пет Апр 27, 2012 3:48 pm

леле я :wink: Не ми е за първи път, преди години съм гледала вълнисти папагалчета. Притеснява ме това че са в две клетки, според мен им е тясно. Не знам колко голяма клетка би им била добре. за да мога да ги събера заедно
viv82
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 8:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Korela

Мнениеот crazzzy » Съб Апр 28, 2012 12:03 am

Насам натам по форумите има инфо, можеш сама да си направиш клетка, или някой познат да ти помогне, в бриколаж или практикер или подобен хипермаркет има мрежи удобни за целта, много просто, лесно,евтино и практично, за твоя случай, успех.
Аватар
crazzzy
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 7:23 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта