Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Как да отучим папагала от лош навик?

Модератор: nikigeen

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Апр 29, 2009 12:59 am

Почти при всяко хранене на салата се появяват храносмилателни разстройства.
Тази зеленина аз не одобрявам като полезна храна,абсолютно противопоказна е за нормалната моторика на храносмилателният тракт.Проблемите особено в развъдният сезон,а и през ювенилната възраст най-често започват след нейното изхранване.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Paulina » Сря Апр 29, 2009 1:14 am

guld написа:Почти при всяко хранене на салата се появяват храносмилателни разстройства.
Тази зеленина аз не одобрявам като полезна храна,абсолютно противопоказна е за нормалната моторика на храносмилателният тракт.Проблемите особено в развъдният сезон,а и през ювенилната възраст най-често започват след нейното изхранване.


Извинявай , аз май ще съм първата , която ще ти го каже , но би ли могъл да пишеш на малко по-простичък език ? Във форума има и деца , пък и не всеки от нас е завършил висше . Дано по този начин не си слагам сама главата в торбата , това е само една молба .

:)
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Апр 29, 2009 1:40 am

Paulina написа:
guld написа:Почти при всяко хранене на салата се появяват храносмилателни разстройства.
Тази зеленина аз не одобрявам като полезна храна,абсолютно противопоказна е за нормалната моторика на храносмилателният тракт.Проблемите особено в развъдният сезон,а и през ювенилната възраст най-често започват след нейното изхранване.


Извинявай , аз май ще съм първата , която ще ти го каже , но би ли могъл да пишеш на малко по-простичък език ? Във форума има и деца , пък и не всеки от нас е завършил висше . Дано по този начин не си слагам сама главата в торбата , това е само една молба .

:)

До там ли я докарахме!
Кое е сложното и неразбираемото?
Ми.......... да развеем флага на простатията!Напред народе!Хайде и вие малките ,да не се опитвате да се изказвате правилно това е грозно и не прави добро впечатление.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Paulina » Сря Апр 29, 2009 2:07 am

Защо се засягаш ? Моля те , не мисли ,че децата знаят какво е : " . . . ювенилната възраст . . . " . А и след като някои не разбраха номера с тенджерата , мислиш ли , че ще разберат какво имаш в предвид , когато пишеш " . . . нормалната моторика на храносмилателният тракт . . . " . Аз те разбирам , но аз не съм всеки .

И още веднъж - това не беше критика , това беше молба !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Апр 29, 2009 2:18 am

Paulina написа:Защо се засягаш ? Моля те , не мисли ,че децата знаят какво е : " . . . ювенилната възраст . . . " . А и след като някои не разбраха номера с тенджерата , мислиш ли , че ще разберат какво имаш в предвид , когато пишеш " . . . нормалната моторика на храносмилателният тракт . . . " . Аз те разбирам , но аз не съм всеки .

И още веднъж - това не беше критика , това беше молба !

Няма проблем Паулина,разбрах те точно и ясно ,въпросът е лаф да става .Виж кои сме в момента тук сега.Все разбрани хора,а все недоразбрани оставаме.Шегувам се!Всичко е наред,но с едно не съм съгласен,с опростяването на нещата,а също и преекспонирането на простичкото.Моят приятел който аз за по-лесно тази вечер нарекох без лоши мисли смехурко,отново нещо не е на кеф та това рефлектера изглежда и тук.
Сложният словоред не смятам за особен проблем,а малките колкото по-рано свикват по-добре ще е за тях самите.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Paulina » Сря Апр 29, 2009 2:33 am

guld написа:Няма проблем Паулина,разбрах те точно и ясно ,въпросът е лаф да става .Виж кои сме в момента тук сега.Все разбрани хора,а все недоразбрани оставаме.Шегувам се!Всичко е наред,но с едно не съм съгласен,с опростяването на нещата,а също и преекспонирането на простичкото.Моят приятел който аз за по-лесно тази вечер нарекох без лоши мисли смехурко,отново нещо не е на кеф та това рефлектера изглежда и тук.
Сложният словоред не смятам за особен проблем,а малките колкото по-рано свикват по-добре ще е за тях самите.

Прочетох диалозите в поне 2 теми и какво да кажа , аз като страничен човек - имам чувството , че виждам два насъскани един срещу друг добермана !!! Това наистина ли ви е нужно ? И на двамата ? За какво ?

За да свикнат малките със сложния словоред , то първо някой трябва да им го обясни , та май ще трябва някой да поеме и тази задача ( но аз не я поемам :lol: )
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот monita » Чет Апр 30, 2009 7:24 pm

Ето аз например съм пример за ,, малките" деца, който нищо не разбраха! Не заемам страната на простотията, но guld (лично към теб се обръщам) може ли когато използваш такива думи ,, ювенилната възраст" да ги обясняваш, защото чета и не разбирам. И, ако е така направо да си говорим на патагонски ( не го приемай лично). За да се науча и аз на употребявам сложни думи някой трябва да ми ги обясни нали?! Правилно ли ме разбра?
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Мнениеот ameli » Чет Апр 30, 2009 9:10 pm

Eхооо, темата е как да отучим папагала от лош навик, а не как да се обясняваме. И все пак ще е по-добре всички да разбират написаното :)
Обичам ви мои пиленца, повече от всичко на света
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот monkata95s » Чет Апр 30, 2009 11:31 pm

ameli напълно си права , но все пак все си мисля , че не е нужно да подхождаме по този начин . Еми и аз съм от тези малките дето не разбират , ама като не ми е ясно си ровя в интернет и си намирам . В крайна сметка хората не са длъжни да изпростяват , заради неуки лапета (към които се включвам и аз и си го признавам ) . Нищо лично monita (не визирам само теб ) , но в крайна сметка като не разбираш нещо пиши му на лс или другия по-прост вариант напиши в google нещото което не ти е ясно и готово . Хората заради това са създали интернета - НЕ само да си клюкариме по скайп кой , кога , какво направил и к`во имаме за домашно , но и за да се ОБРАЗОВАМЕ :wink: .
Аватар
monkata95s
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 3:40 pm
Местоположение: перник

Мнениеот monkata95s » Чет Апр 30, 2009 11:38 pm

За да не съм гадна , която само си плямпа ще разясня какво е "ювенилна възраст "=младежка , ранна , възраст ( разг. ювенилен = Младежки, юношески ) ...... Едва ли не , както при нас хората опутребяваме той/тя е "малък" , нещо подобно е и при птиците :) . Надявам се вече да ти е ясно , а ако случайно не съм разбра точно какво значи ПОПРАВЕТЕ МЕ ! :)
Аватар
monkata95s
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 3:40 pm
Местоположение: перник

Мнениеот monita » Пет Май 01, 2009 11:44 am

Благодаря за разясненията. И ще те послушам за Интернета monkata 95s :wink:
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Предишна

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта