Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Как да отучим папагала от лош навик?

Модератор: nikigeen

Как да отучим папагала от лош навик?

Мнениеот monita » Вто Мар 31, 2009 8:34 pm

Всички ме съветваха да се сближа с папагала и аз естествено ги послушах. Научих птичето да се качва на пръчка и да го пипам по главичката. Проблема е, че при уроците за всяко нещто, което направи добре аз му давах семки: например когаро го пипам по главата преди това му давах семка. Сега обаче не мога да го отуча от този навик. При всяко мое пипване без семка тои ме кълве. Незная какво да правя вече! Претиснявам се че папагала ми ще затластее ако яде толкова. Възможно ли е?
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 31, 2009 8:41 pm

Предложи му парченце ябълка , морков . . .
Пробвай , нищо не губиш

:)
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот monita » Вто Мар 31, 2009 9:27 pm

Бих му сложила, но проблема е че тои не яде подщи нищо осжен семки. Яде и ябълки, ама нищо друго. Вие как накарахте папагала си да яде плодове и зеленчуци?
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 31, 2009 10:22 pm

Аз моите не съм ги учила - Жакото взима само ябълка , грозде и пресна царевица ( през сезона , когато има пресна ) . При Амазоните - тя яде неща , които той не яде ( и обратно ) . А пък по-малките ( корели , вълнисти , какарикита . . . ) се " заразяват " един от друг - щом един яде пробват след време и другите .

Сама казваш , че пилето яде ябълки - еми не му предлагай семка за добре свършена работа , а му предложи парче ябълка .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот monita » Нед Апр 05, 2009 3:57 pm

Благодаря!
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Мнениеот ameli » Нед Апр 26, 2009 8:22 pm

1 съвет: Давай му полезно лакомство

2 съвет: НЕ ГО ПИПАЙ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот monita » Пон Апр 27, 2009 8:50 pm

Защо да не го пипам :?:
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Мнениеот Paulina » Вто Апр 28, 2009 12:56 am

Пипай го , поне по крачетата ако пилето ти разрешава , а когато стане по-спокойно се опитай да го погалиш по главата ( не с цяла ръка , а с върха на пръста ти му разроши леко перушината , това е един вид чесане , което птиците обожават )

:wink:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот ameli » Вто Апр 28, 2009 11:41 am

Добре де, пипай го, но по-рядко за да не затлъстява с твоите семки
Обичам ви мои пиленца, повече от всичко на света
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот monita » Вто Апр 28, 2009 12:06 pm

Да това с чесането го правя. Искам да ви питам и още нещо:
Казаха ми че когато даваш на папагалите зелена салата ( от магазина не домашна) коремчетата им се пълнят с нитрати и могат да умрат. Това истина ли е :?:
monita
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 10:24 pm

Мнениеот ameli » Вто Апр 28, 2009 7:55 pm

Ако салатата е много наторена при всеки плод и зеленчук е така. Иначе зелената салата е полезна и е вкусно лакомство. Нлати така, Паулина? :)
Обичам ви мои пиленца, повече от всичко на света
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот Paulina » Вто Апр 28, 2009 11:30 pm

Купешките работи не са за предпочитане когато не им е сезона . Наистина можеш да си отровиш пилето ! Салатата е вкусна , но не е чак толкова полезна - по-добрия вариант са листа и цвят на глухарче ( но не ги взимай ако растат покрай оживена улица или паркинг ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта