Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Корела с разтройство

Модератор: nikigeen

Корела с разтройство

Мнениеот daqna » Пет Окт 30, 2015 7:03 pm

Здравейте, имам корела (Чарли) на 3 години и никога не е боледувала, води спокоен и много социален начин на живот , старая се да го храня здравословно и си го гледам като писано яйце. От около 1 месец обаче има разтройство. Храни се нормално , дори повече си похапва от обикновено, пие МНОГО вода около половин поилка НА ДЕН.Не е омърлушен, нито показва някакви признаци на боледуване. Доста си е активен излиза си , свири си , прави си обичайните неща,но ака изключително много..чистя клетката всеки ден,понеже става направо наводнение. Давах му антибиотик във водата 1 седмица (колкото е препоръчително), но уви никакво подобрение нямаше. След това му дадох оризова вода след която имаше известно подобрение, но доста скоро нещата пак се влошиха и отново му дадох от нея - този път не повлия въобще. Пробвах и с вода от шипки и вода от дренки - същата ситуация като при оризовата вода. Въпроса ми е какво друго да му дам? На какво може да се дължи това разтройство?Не съм му давала никаква нова неизпитана храна, която да го е предизвикала.
Благодаря предварително!
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Корела с разтройство

Мнениеот петър » Нед Ное 01, 2015 8:40 am

Здравей,
Това неприятно заболяване се получава, когато храната е зацапана от мишки. Съветвам те временно да смениш храната, която най-вероятно е стара и в кутия само с прясно просо от някой зоомагазин. Антибиотика, който ще ти помогне в този случай е Еритромицин за 1 седмица.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Корела с разтройство

Мнениеот daqna » Нед Ное 01, 2015 11:30 am

Благодаря, ще я сменя и ще пиша за резултатите
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Корела с разтройство

Мнениеот daqna » Съб Ное 07, 2015 3:33 pm

Здравейте! Смених храната 3 пъти от различни магазини я взех дори, но все още е същото. Има подобрение за кратко и после пак се връща към старото положение. Някакви други предположения или съвети ще ми бъдат от полза.
Благодаря
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Корела с разтройство

Мнениеот петър » Съб Ное 07, 2015 5:50 pm

Здравей,

Лечението беше с антибиотика, за който ти писах.Храната трябваше да смениш за да не би да е заразена.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Корела с разтройство

Мнениеот akademika » Вто Ное 10, 2015 11:10 pm

daqna написа:Здравейте! Смених храната 3 пъти от различни магазини я взех дори, но все още е същото. Има подобрение за кратко и после пак се връща към старото положение. Някакви други предположения или съвети ще ми бъдат от полза.
Благодаря

При стомашно чревни проблеми антибиотик не се дава . Давай по 20 милилитра ябълков оцет на един литър вода . Аз в оцета слагам риган, мащерка кантарион и след 40 дни е готов за даване при стомашни проблеми . Семена от чия също помагат при диарии . Още едно нещо което е много добро за стомашно чревни проблеми е земната ябълка а ако може да се разходите до някоя чиста полянка корена от цикория също подходящ за целта .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Корела с разтройство

Мнениеот петър » Сря Ное 11, 2015 8:10 am

Разстройство от един месец не е елементарен стомашночревен проблем. Но няма да споря.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Корела с разтройство

Мнениеот daqna » Нед Ное 15, 2015 5:22 pm

Здравейте, благодаря за съветите Ви ще ги имам в предвид в случай,че се влоши отново. За сега се оправя не пие толкова много вода, а изпражненията постепенно стават все по - нормални.Наблегнах на чая от шипка и явно действа. Ще пробвам с ябълковия оцет,ако се наложи отново и ако той не подейства най-вероятно ще премина на Еритромицина. Бих го завела на орнитолог, но за съжаление разпитах и не открих такъв в града ми или близо до него.
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта