Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


диамантена гургулица

Модератор: nikigeen

Re: диамантена гургулица

Мнениеот misho208 » Съб Мар 31, 2012 5:16 pm

Днес и аз си купих две мъжка и женска на 5-6 месеца са,за гнездо ми дадоха едно телено с куки и едно плетено което се слага вътре в теленото.Искам да питам слага ли се някакав допълнителен материал щото продавача ми каза че няма нужда,сложих ги при двата вълнисти в клетка 100/80/70 и за сега всичко е ок само мъжкия вълнист ми си вижда малко по нервен.
misho208
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Дек 05, 2011 12:48 pm
Местоположение: ruse

Re: диамантена гургулица

Мнениеот Крис » Пет Сеп 21, 2012 11:41 am

Здравейте колеги, от много отдавна исках да си закупя поне един чифт Диамантени гургулички. От изложението във Шумен си взех един много красив чифт, но от два дена забелязах, че мъжката птица е умърлушена. В сравнение със женската не лети, не е толкова жива и се е накукушинил. Смятахме, че е от стрес, водата е винаги прясна, купил съм им канарена смеска и съм им сложил клечици на които да кацат, но тази сутрин пак се е накукушинил и не знам какво да правя тъй като никога не съм гледал толкова малки птички. Моля помогнете :(
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: диамантена гургулица

Мнениеот Ж-Канев » Съб Мар 30, 2013 9:38 am

Здр. колеги имам един въпрос относно диамантените гугутки.Немога да разбера защо точно когато трябва да се излюпят малките много често умират още в яйцето??? :( :( Може ли някой да ми каже? Ще му бъда много благодарен :cool:
Ж-Канев
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 7:40 pm

Re: диамантена гургулица

Мнениеот semanata » Пет Яну 20, 2017 11:07 am

Ж-Канев написа:Здр. колеги имам един въпрос относно диамантените гугутки.Немога да разбера защо точно когато трябва да се излюпят малките много често умират още в яйцето??? :( :( Може ли някой да ми каже? Ще му бъда много благодарен :cool:

Здр и аз имам същия проблем ако може някой да ми каже какъв е проблема ще му бъда благодарна. :(
semanata
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 20, 2017 10:54 am

Re:

Мнениеот semanata » Пет Яну 20, 2017 11:21 am

nikigeen написа:Добре ,хайде от мен да мине - накратко:
За оперението няма да пиша защото вече има толкова цветови варианти ,че нямам думи.Иначе е дребно птиче - около 20 см като голяма част е на опашката .Около очите има гол червен пръстен ,който е по-блед при женските .Размножава се добре както във волиери ,така и в клетки а малко по-голям размер.във волиера може да са повече двойки ,но ако са на по-тясно не е желателно защото мъжките са малко агресивни към други мъжкари ,иначе с други дребни птици може да се отглежда.Снасят както всички гълъбови по 2 яйца и ги мътят около 13 дена ,след толкова горе-долу излизат от гнездото и пак толкова ги доизхранват.може да изкарат 7 дори 8 поколения за година.Хранят се предимно с дребни семена - различни видове просо,рапица репко ,канарено семе.млени жито царевица и ечемик ,сухари,нарязана салата ,цвекло ,глухарче и т.н.Ако нещо съм пропуснал кажете или добавете :wink:

здр всичко ми е ясно, но ако може да ми погнете с един въпрос ,защо малко преди да се излюпят малките умират в яйцето, вече втора двойка ми става така, нещо допълнително освен храна и вода дава ли се?Гнездото им е канарено,слагам и вода да се къпят нооо като станат от люпилото вземам яйцата и малките са мъртви и неизлюпени но като цяло са оформени в яйцето,но не се люпи :( .Ако може да ми помогнете с инфо ще съм ви благодарна.
semanata
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 20, 2017 10:54 am

Re: диамантена гургулица

Мнениеот петър » Съб Яну 21, 2017 9:10 am

Здравей,
Правилно се ориентираш, че влажността е важна за да се излюпят яйцата, особено влажността в последните дни. Аз лично не вярвам птиците ти да се къпят и да лягат после в гнездото, така, че остават два други варианта. Опитай се последните 2-3 дни от мътенето без да безпокоиш птиците когато се сменят в гнездото да капнеш върху яйцата по капка две вода. Другото, което трябва да направиш е да смениш при следващото люпило гнездото. В пиродата често виждаме яйцата на гургулиците през сламките на гнездото отдолу, т.е. гнездото е много рехаво и това не е случайно. За гургулиците не е подходящо канарското гнездо.Най- добре е гнездото да е една дъсчена платформа, на която те поставят няколко клечки и перца и снасят яйцата. Краищата на дъсчицата също трябва да са оградени с малки летвички за да не падат яйцата. Приблизителната площ е около 15 на 10 см.
Успех
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: диамантена гургулица

Мнениеот semana » Нед Фев 12, 2017 4:17 pm

петър написа:Здравей,
Правилно се ориентираш, че влажността е важна за да се излюпят яйцата, особено влажността в последните дни. Аз лично не вярвам птиците ти да се къпят и да лягат после в гнездото, така, че остават два други варианта. Опитай се последните 2-3 дни от мътенето без да безпокоиш птиците когато се сменят в гнездото да капнеш върху яйцата по капка две вода. Другото, което трябва да направиш е да смениш при следващото люпило гнездото. В пиродата често виждаме яйцата на гургулиците през сламките на гнездото отдолу, т.е. гнездото е много рехаво и това не е случайно. За гургулиците не е подходящо канарското гнездо.Най- добре е гнездото да е една дъсчена платформа, на която те поставят няколко клечки и перца и снасят яйцата. Краищата на дъсчицата също трябва да са оградени с малки летвички за да не падат яйцата. Приблизителната площ е около 15 на 10 см.
Успех

благодаря
semana
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 1:17 pm

Предишна

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта