Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Оризарки (Padda oryzivora)

Модератор: nikigeen

Оризарки (Padda oryzivora)

Мнениеот AleSio » Чет Юли 31, 2008 12:34 pm

Днес ми се излюпиха последните оризарки.Толкова дълго люпене не съм очаквал просто.Първото яйце го снесоха на 7 юли,а първото пиле се излюпи на 29-ти.
Днес видях че едното яйце е пропукано,и реших да му помогна на пилето да излезе като разчопля малко...обаче збърках адски жестоко.Въпреки че черупката се беше отлепила от тялото на малкото като махмах парче черупка и от малкото текна кръв.Незнам защо :cry: :cry: :cry:
И го оставих,ако оживее...ще е добре.
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Чет Юли 31, 2008 9:02 pm

Какви са ти оризарките колега. Преди време имах десетина чифта само изабелови но ги махнах и сега не мога да си намеря.Ако са такива и имаш за продаване съм насреща :D
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AleSio » Чет Юли 31, 2008 9:12 pm

nightingale написа:Какви са ти оризарките колега. Преди време имах десетина чифта само изабелови но ги махнах и сега не мога да си намеря.Ако са такива и имаш за продаване съм насреща :D

Сиви са,
Изабел на живо никога не съм виждал,мо мой познат казва че имал такава женска.Тук в София има един който има и бели и бежови,но аз лично не проявявам кой знае какъв интерес.

ПС:Пилето умря почти веднага и го бяха изхвърлили извън гнездото.Другите за сега са добре,на някои в гушите им има храна на други не...

Най-новото...
Пилетата растът добре,хранят се.Правят опити за проглеждане,вече се виждат и зачатъци на наболи перца.
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот AleSio » Вто Окт 21, 2008 1:59 am

Колеги да се отчета със оризарките.Втората двойка снася вече за втори път,но за третата двойка нямам сандъче от къде да взема и много се притеснявам че си нямат къде да снасят.Опитвам се да намеря бели оризарки или изабел,но в София останах май само аз който ги гледа.Човека с най добрата селекция и най много разплодни двойки ги е изтървал и са му избягали.
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Мъро » Нед Дек 28, 2008 8:51 pm

Да не пуска нова тема ще питам тука.С какво храните оризарките и имали тънкости в гледането и размножаването
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот AleSio » Пон Дек 29, 2008 5:06 pm

myro написа:Да не пуска нова тема ще питам тука.С какво храните оризарките и имали тънкости в гледането и размножаването


Оризарките са почти всеядни.Основната им храна е просо и канарено семе.малко по трудно ,но все пак могат да бъдат приучени да ядат и ориз.Обожават марули,яйца и ябълки.
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот kami_zamfirova » Сря Фев 24, 2010 2:09 pm

Страхотна тема,,оризарките ми снесоха 5 яйца,4 в гнездото и едно на дъното на клетката,дали да сложа падналото яйце в гнездото или да не го пипам.Постоянно женската е в гнездото,а мъжкият продължава да носи материал,той застава на отвора на гнездото с материала и женската го поема.Тя излиза за по 2 мин 2 на ден за да се нахрани,при което мъжкият веднага е върху яйцата.Ако някой има оризарки моля да пише,би ми била полезна всякъква информация и мнения.Благодаря предварително.
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Фев 24, 2010 9:22 pm

Провери го за пукнатини и ако няма го сложи при другите.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Мар 01, 2010 12:45 pm

Какво става мътят ли вече?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот kami_zamfirova » Пон Мар 01, 2010 1:12 pm

Мътят стабилно,женската не се отделя от яйцата,става по 3 пъти на ден само за да се нахрани и да пие вода,а мъжкият е на пост пред гнездото непрекъснато,и постоянно пее.

По мой изчисления трябва да има малки към 7 - 8 март

Храня ги със смеска просо и канарено семе,като измътят трябва ли да им давам нещо по различно за да захранят малките или те ще ги хранят с това с което ги храня.
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Мар 01, 2010 9:55 pm

На мойте давам и надробен ориз, коноп и лудо просо.Когато имат малки им давам всеки ден варено яйце и намокрена филия хляб.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот kami_zamfirova » Пон Мар 01, 2010 11:08 pm

Яицето цяло,в смисъл и жълтъка и белтъка,и филията хляб + основното с което ги храня,не само яице и филия.

Днес женската не е излизала цял ден от гнездото,мъжкият влизаше и я хранеше,това нормално ли е.

Притеснявам се да не умре върху яйцата,макър че я чувам как издава звуци и партниорът и веднага влиза при нея.
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron