Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Ptilinopus huttoni

Модератор: nikigeen

Ptilinopus huttoni

Мнениеот Галин Господинов » Вто Яну 25, 2011 9:43 pm

Това не знам къде да го пусна, ако има по-подходящо място, моля модераторите да ми извинят и да го преместят.


[/img]Изображение

Uploaded with ImageShack.us

[img][img]http://img811.imageshack.us/img811/6121/c65f1f573f78167461e245d.th.jpg[/img][/img]

Та пускам това, понеже във форума има хора, които се занимават с подобни гълъбови с надеждата за малко информация.
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот nikigeen » Вто Яну 25, 2011 10:18 pm

За тука си е точно :D
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Панковски » Вто Яну 25, 2011 10:35 pm

Плодоядните гълъби са наистина красиви птици. Супер пиле е т'ва специално.
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Re: Ptilinopus huttoni

Мнениеот Paulina » Сря Яну 26, 2011 5:07 am

Галин Господинов написа:Това не знам къде да го пусна, ако има по-подходящо място, моля модераторите да ми извинят и да го преместят.

Та пускам това, понеже във форума има хора, които се занимават с подобни гълъбови с надеждата за малко информация.


Темата ти е за при гълъбите .

Специално за този гълъб мога да ти преведа малко информация от нета . Това е гълъб от остров Рапа . От там му идва и наименованието : Рапа-плодов гълъб . Наричат го също дългоклюнест плодов гълъб . Намира се само на споменатият остров и е една от най-рядките и застрашени птици на света . Предполага се , че в природата има по-малко от 100 ексемпляра . Гълъбът е дълъг 31 см. ( превод от тук : http://vivaristikforum.forengott.eu/topic392.html )

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ти си качил снимка на Ptilinopus regina , а не на Ptilinopus huttoni !
Пише го под снимката :D .

----------------------------------------------------------------------------------------------


Ptilinopus regina- името на гълъба може да се преведе като Кралски плодов гълъб или розовокапест плодов гълъб . Големината му е около 23 см. , родината му е Австралия и част от Индонезия . Мъти на ниско и женската снася само едно яйце . Макар и рядко , този гълъб се среща и в Европа - за сега регистрирани места : Чехия и Германия . Птицата не е застрашена от изчезване .

Между другото - има страшно много видове плодови ( плодоядни ) гълъби :

http://lexikon.freenet.de/Fruchttauben
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Сря Яну 26, 2011 11:04 am

Да, усетих се аз ама вече беше късно, понеже гледах много видов и затова. :D Значи няма смисъл да има някаква надежда за притежание на такова пиле :D:D:D:D щом са под 100... А на това ако се направи една селекция, просто ми е бедна фантазията какви неща могат да се получат....

пп Благодаря Паулина. :cool:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Мъро » Сря Яну 26, 2011 12:26 pm

това че са 100 в природата незначи че не може да се намери,по клетки и волиери може да има няколко пъти по 100
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Сря Яну 26, 2011 1:07 pm

Галин Господинов написа:Да, усетих се аз ама вече беше късно, понеже гледах много видов и затова. :D Значи няма смисъл да има някаква надежда за притежание на такова пиле :D:D:D:D щом са под 100... А на това ако се направи една селекция, просто ми е бедна фантазията какви неща могат да се получат....

пп Благодаря Паулина. :cool:


Защо точно си се спрял на този гълъб ? За него няма почти никаква информация ( говорим за huttoni, а не за regina ) ! Ако пък решиш да се разходиш до родното му място - моля , заповядай : http://de.wikipedia.org/wiki/Rapa_Iti . На острова живеят по интернет данни 482 поснтоянни жители .

----------------


Нещо също красиво , предполагам по-лесен за отглеждане и срещащ се по-често в частни ръце е този ( и по-красив в действителност ) :

Изображение

http://magazin.naturspot.de/text/dolchstichtauben.html
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Сря Яну 26, 2011 2:05 pm

Хах не, не съм решил да го отглеждам, просто проявих една човешка черта, когато видиш нещо красиво, желанито да го притежаваш. Иначе тия 400-500 жителя звучи доста примамливо. :D
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm


Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта